Policie

Policie
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498226/bmid_policie-NgS-498226.jpg 5 3207 3207

Harry Hole série

Poslední dobrodružství Harryho Holea se odehrává přímo v řadách osloské policie. 10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi, 2013

Lilith1
28.08.2015 4 z 5

Musím uznat, že Policie byla samé překvapení, největší asi co se týče Beáty, to bylo vskutku nečekané. Ale i zamotání děje kolem Valentina a jeho útěku. Jsem si jistá, že pokud bude další díl, jakožto, že vzhledem k tomu že si autor neponechal zadní vrátka, nýbrž bránu jak stodola, tak se jej velice pravděpodobně dočkáme, dostane Aune pěkně zabrat. Dobrou taktiku vidím v podsouvání čtenáři možné pachatele, horší mi přišlo to, že vesměs nešlo o žádného z nabízených, to bylo celkem zklamání. Nicméně veškerá omáčka okolo (např. Truls, Silje) dodávaly příběhu grády a udržovali děj v pořádném rytmu.

Fiza
28.08.2015 4 z 5

... a tak zabil někdo tu Auroru, nebo co se děje?

Po sněhulákovi byla Policie poměrně slušnou výzvou, protože laťka byla nasazena velmi vysoko. A jelikož byla nasazena tak vysoko, je hodnocení Policie na 'pouhých' čtyřech.

--- !!! SPOILER ALERT !!! ---

Nejsem si vědom toho, jestli to bylo už ve Sněhulákovi, ale zde byly minimálně dvě velké části, točící se kolem HH, které měly vypadat jinak než jak ve skutečnosti byly. Poprvé jsem se na udičku severského boha kriminálek chytil, podruhé už ne. Takových "vypadá-to-jako-něco-nakonec-to-bude-určitě-jinak" chvilek tam bylo víc a jakožto beznadějný optimista (kecám, v životě jsem pesimista, ale jinak pořád doufám v lepší konce) jsem předpokládal (!!! fakt, SPOILER, dejte si říct, nečtěte dál !!!), že i ta část s Beátou se nakonec ukáže jako dobře provedený trik, který bude překumulován v nějaký povedený šprým. Nebyl. Smutné. Ale body k dobru, že k tomu měl autor koule. Americký lid neodpouští takové techtle mechtle s jedním z hlavních hrdinů, navíc, když má tak jedinečné schopnosti.

Každopádně se knížka četla trošku líněji než Sněhulák. O to příkřejší spád měl ale konec. Úplně nejfinálnější zápletka už mi připadala trošku okoukaná (Ze Sněhuláka? Že by?) a působila na mě dojmem natahování na předepsaný počet stran. Ále có, nakonec to všechno nějak dopadlo a všichni žili až do smrti. Někteří šťastně, jiní méně...

Dixinka
26.08.2015 5 z 5

Tak si říkám, že to takhle snad ani nemůže skončit a pořád věřím v pokračování. Krásné čtení plné napětí a zvratů.

sioux
25.08.2015 4 z 5

Nadprůměrný thriller. Půlka knihy se dobře čte, i když není nijak napínavá. Druhá půlka knihy dobře graduje a těžko se od ní odchází. Přečkal jsem s ní 9 hodin na letišti.
K ideálu mi chyběl trochu uvěřitelný závěr a vyloženě mi vadila poslední kapitola, která mi připomněla Agathu Christie, kdy bylo vždy potřeba knihu dovysvětlit, aby tomu čtenář vůbec rozuměl.
Ale celkově prostě Jo Nesbo umí a stojí o třídu výše než ostatní severští autoři a i vlastně většina autorů thrillerů. Vyloženě mi sedí jeho skeptický pohled na severskou společnost.

Fillipa
24.08.2015 5 z 5

Nemohu nedat 5 hvězdiček a jsou zasloužené. Ale někde v hloubi ve mně hlodá pocit, že místy kniha působí jako špatně sestříhaný film. A otevřená vrátka s Aurorou? Těch pár vět stačilo, abych přestala toužit po pokračování. Deset knih je dost, slibuji si, že se k ním vrátím a přečtu si je ve správném pořadí jednu za druhou.

DonFilipson
21.08.2015 5 z 5

Líbilo, určitě si přečtu další...

gallovl
10.08.2015 5 z 5

To zas byly nervy!
Pro mě zatím nejlepší holeovka. Má to šťávu, není to překombinované (tak jak to Nesbo někdy umí) a fakt jsem se o Harryho bála.

konicekbily
06.08.2015 5 z 5

Udělal jsem dobře, že jsem dílo přečetl postupně od Netopýra ke konci HH10. Teď budu vyčkávat, co pro nás Jo napíše. Ať nás vodí za nos ještě hodně dlouhou dobu, když mu to tak jde!

wally
04.08.2015 5 z 5

Masakr...během posledních několika týdnů jsem přečetl všechny holeovky od Netopýry az po Policii a pokud mohu radit, tak nic lepšího než jít popořadě knihu od knihy jsem nemohl udělat...krásně to na sebe navazuje, postavy se vyvíjejí, situace a rozhovory konečně dávají smysl...
Tento poslední díl byl masakr s trošku netradičním koncem...ale za to všechno předešlé jsem ochoten přimhouřit obě oči. Harry je borec a nikdy jinak!

Evča K.
02.08.2015 5 z 5

Super, napínavé až do konce.

ewisek22
01.08.2015 5 z 5

Jako tolik šoků a překvapení jsem už dlouho v žádné knize nezažila:) Co ta identita toho ležícího v kómatu? Co ta svatba? A nejvíc mně s prominutím nasr*lo zabití mé oblíbené postavy!! Na obálce by mělo být uváděno...před čtením si vezměte Diazepam (teda aspoň já:)) Nejlepšííí a pro mně lepší jak Sněhulák a to je co říct. A jestli je to jako konec série, tak mě Jo taky pěkně nakrkne!!:)))

Pe3ček
30.07.2015 5 z 5

Moje slova po přečtení poledních dvou stránek: "Wft? WTF?? A to je jako konec?!" :D Přemýšlím, co nám Nesbo chtěl naznačit těmi načatými vraždami, ale asi to, že bude pokračování. Pak nechápu to slovo "KONEC" na konci. :)
Nicméně příběh opět perfektní. Vraha jsem zase nepoznal, nicméně bohužel musím říct, že tentokrát mě jeho odhalení nešokovalo - prostě proto, že jsem si tuhle postavu sotva pamatoval. Sněhulák byl v tomhle o 100% lepší. :) Jinak se mi hodně líbilo, jak Nesbo popisoval svět očima malé Aurory (cca dvanáctileté holky). U té scény na houpačce jsem se musel široce usmívat, protože Nesbo opravdu geniálně vystihl to, jak malá holka skutečně vnímá svět. Je holt dobrej. Ne, není dobrej. Je nejlepší. :)
Takže ode mě opět plný počet.
Recenzi naleznete na mém blogu: http://blog.petrloukota.cz/2015/08/31/desaty-pripad-harryho-holea-a-dojmy-z-autogramiady-joa-nesboho/

Bar16
27.07.2015 5 z 5

Nevím, po přečtení posledních řádků mám takové rozporuplné pocity. Až se to blíží zklamání. Nevím proč, kniha se mi líbila od začátku do začátku poslední kapitoly. Byla perfektní, vrahů mě napadlo několik, jen ten pravý mi unikl... A zase ta zbytečná smrt, ti hajzlíci přežijou všechno a ty, které si oblíbí nejen Harry, ale i já, se na konec nepodívají. Ovšem ta poslední kapitola... To, že bylo na konci napsáno KONEC ani teď neznamená, že bude konec. Podle poslední věty všichni tušíme, že pokračování bude. A co si budeme povídat, ono to vlastně opět skončilo otevřeně... A tak pořád přemýšlím na čtyřmi nebo pěti hvězdičkama.... Jestli těch posledních 20 stran z 600 může ovlivnit jednu hvězdičku. Ale asi ne. Nemůže.

alois.randa
21.07.2015 5 z 5

Opět čtivé, dokonce se mi zdála mnohem lepší, než Přízrak. Uvidíme, jestli Harry začne žít poklidný život s Rachel. Jo v rozhovoru naznačil, že možná časem bude v sérii pokračovat.

Alca007
19.07.2015 5 z 5

Nesbo opět nezklamal.
Do poslední chvíle jsem netušila kdo byl vrah.
Tipů bylo hodně, jak jinak, člověk má pocit že prostě ví
a pak šok.
Otevřený konec ....... snad se dočkáme dalšího dílu.
Jak už tu někdo psal Harry Hole je prostě LÁSKA

asterixka
17.07.2015 5 z 5

Parádní zakončení(?) celé série, vše do sebe zapadlo a co vysvětleno nebylo se možná někdy dozvíme, toť pouze v autorově hlavě :) SPOILER: Za konec knihy jsem tentokrát mimořádně šťastná, i když happyendy celkově nemusím. Díky, J.N.!

Modrina
15.07.2015 5 z 5

sitra: Mám pocit, že pokud si přečteš jen Policii, není možné ji pořádně pobrat. Takže stejně jako pkweb.eu doporučuji přečíst všechny od prvního Netopýra (a nenech se jím otrávit, mně osobně přišel hodně slabý). Ale pravda je, že od Sněhuláka by to taky stačilo, a tam tedy hluchá místa opravdu nejsou. :) A uvidíš, který díl budeš považovat za nejlepší, pro mě je to bezkonkurenčně Přízrak. :)

kohoutp.cz
15.07.2015 5 z 5

sitra: podle toho, jaký si čtenář. Jestli 10 knih není problém, asi bude nejlepší začít od 1.dílu. Pokud by jsi s tím měl časové problémy, není to úplně důležité - ale přečíst pouze Policii je škoda. Zkus třeba číst od Sněhuláka - Jsou to čtyři knihy a myslím, že zážitek z policie Ti to pak umocní.

sitra
14.07.2015

Přátelé,
popravdě....
dnes vím, že jsou i jiné pecky....

Janacek
12.07.2015 5 z 5

Pokud by to šlo, dala bych 6 hvězd!!!