Policie

Policie
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498226/bmid_policie-NgS-498226.jpg 5 3207 3207

Harry Hole série

Poslední dobrodružství Harryho Holea se odehrává přímo v řadách osloské policie. 10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi, 2013

Vilma232
18.04.2019 4 z 5

Pro mě - sázka na jistotu. Zase mě párkrát nachytal. Ale co je hlavní - Harry přežil, série může pokračovat.

Petruse21
13.04.2019 3 z 5

Čtu sérii Nesba za sebou a musím říct, že je to bohužel na stejné brdo. V Policii mi navíc přišel moc rychlý konec. Stovky stran vražd a vyřešení na pár stránkách.

Atlantis
18.03.2019 5 z 5

Přízrak je pro mě vrcholem Harryho série a i po přečtení Policie jím zůstává. Policie je ale na velice těsném druhém místě.
Celkově jde o lehce zvláštní díl. Polovinu knihu sledujeme směsici policistů, kteří krouží kolem ústředního případu, což se v minulosti nedělo. A za mě jde o vítané zpestření.
Nejspíš SPOILER: Paradoxně po Harryho návratu kniha zakopnu a ztratí na chvíli spád a celkové tempo se jaksi rozpadne.
Ano, Nesbo je grafoman a některé scény by mohly být výrazně osekané, ale i tak jde o výborný díl a doufám, že Žízeň udrží nastavenou laťku.

animovanej medv
15.03.2019 5 z 5

Tak jo, po Leopardovi to byla změna k lepšímu. Je zábavné nechat se pořád tahat za nos a je zábavné se snažit dělat jakože už jste autora prohlédli a už se znovu nachytat nenecháte a je také zábavné se zase a znovu smát tomu, jak je autor stále o dost kroků před vámi. Je to fajn kniha.

Jancajanc
11.03.2019 5 z 5

Za mě rozhodně nejlepší díl s HH!

marcipa
10.03.2019 5 z 5

Jen mne na autorovi mrzí, že kromě Haryho Holea ostatní policisté umírají jak na běžícím pásu..

nicolettkaa
07.03.2019 4 z 5

POZOR SPOILERY!
Nepřijde vám, že když Harry nepije nebo není na opiu, že už s ním není taková zábava? Nechat zabít jednu z hlavních postav a ještě takovým způsobem! To mě fakt naštvalo a pořád nemůžu přijít na to proč? (Během psaní komentáře mi došlo proč.) Konec s Aurorou byl také drsný (pokračování příště?). Jinak děj odsýpal, četlo se to opravdu dobře a velmi rychle. Konečně dostala "krapet" za vyučenou i dvojice postav, které mi neskutečně lezou na nervy. Teď na chvíli pauza a vrhnu se na poslední díl.

S vrahem mě Nesbo opět nachytal! A já mu na to zcela ochotně skočila :D

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha o vašem oblíbeném místě, zemi.

petronella1
24.02.2019 5 z 5

Pro mě po Sněhulákovi zatím druhá nejlepší. Byla jsem docela zklamaná, když jsem 200 stran před koncem odhalila vraha, abych byla vzápětí vyvedena z omylu a pak ještě jednou. Prostě výborná kniha

annettka1098
23.02.2019 5 z 5

Bravurní kousek! Dělí se o první místo se Sněhulákem. Nepochopila jsem sice, proč tomu/těm kdo viděli vraha nebyla poskytnuta ochrana, ale je pravda, že by tam pak chybělo to napětí. V jednu chvíli jsme za tuhle nedomyšlenost byla dost naštvaná. Určitě jsem zvědavá na pokračování.

peta5472
21.02.2019 5 z 5

Napínavá až do poslední stránky. Než začneš číst, přešti si devátý díl, ať jsi v obraze.

elena2054
18.02.2019 5 z 5

Pozor spoiler!
Pane Nesbø, já Vás za BL nenávidím. To jste nemusel.
Kniha je skvělá. I přes hodně dějových linek jsem se ve čtení neztrácela. To je ale možná i tím, že jsem knihu přečetla za sobotu a neděli.
Kniha se dobře čte a pěkně "odsejpá". Začátek bez Harryho byl pro mne zvláštní a pěkně mě popletl, avšak díky Beátě, která mi byla s Harrym nejbližší, se to dalo snést.
Od třetiny knihy jsem měla tip na pachatele, avšak po odhalení toho skutečného jsem musela uznat, že mě Nesbø pěkně vypekl.
U této knihy je téměř nutná znalost předchozích knih a předpokládám, že Žízeň bude pokračováním.
Z mého pohledu jsou nejlepší díly (v tomto pořadí) Červenka, Levhart, Policie, Sněhulák.
Na závěr komentáře dvě malé výtky :
1) poprvé jsem měla pocit, že by knize prospělo méně stránek, že byla trochu uměle natahována
2) ta akce s lednicí podle mě už byla ze žánru sci-fi
Přesto hodnotím plným počtem. :)

Marta08
14.02.2019 5 z 5

Váhám , co bych k této knize napsala. Nejvýstižnější budou nejspíš smíšené pocity, které si z ní odnáším. Všechna pozitiva, která byla zmíněna ostatními komentujícími, vnímám také. Tentokrát mi však spousta věcí vadila. Bylo to překombinované, příliš mnoho slepých dějových linek a postava Harryho? Jako kdyby to byl někdo úplně jiný než postava z předchozích knih. Následují SPOILERY
Dříve měl Harry alespoň nějaké zásady a špetku morálky..Jen velmi těžko vydýchávám, že Olegovi odpustil vraždu, pokus o jeho vraždu a vysmátá Ráchel jako vražedkyně už je prostě moc... Co mě dále přišlo nadbytečné, byla linka s Valentinem. Beátin osud mě zasáhnul a chtěla jsem v ten moment knihu odložit. Hodnotím na 4/5 protože se to čte výborně, ale je to už přespříliš brutální. Po přečtení Žízně musím zvýšit hodnocení na 5 hvězd, protože přes všechny nedostatky je příběh lepší než v navazující žízni.

Horselen
10.02.2019 5 z 5

Tohle byl jedním slovem nářez. Už proto, co vrah prováděl svým obětem a kolik jich bylo.
Hned ze začátku jsem se zhrozila, že by snad vyšetřování probíhalo bez Harryho Holea. Naprosto mě odrovalo, co se stalo s mojí oblíbenou postavou a rozčílilo, že konec byl tak otevřený.
Na závěr dodám, že smekám klobouk před překladatelkou a všemi, kdo se na této knize podíleli, jen těch slovních obratů, co se v knize objevilo...

Ilirea25
06.02.2019 5 z 5

Naprosto, naprosto skvělé. Po Levhartovi jsem si myslela, že lepší kniha není, ale zase jsem byla vyvedena z omylu. Jako halo, naprosto jsem čuměla, ke konci jsem ani nedýchala. Konec si obrečela, ani nevím, jestli radostí nebo smutkem. Miluji HH a nedokážu pochopit, že mi už zbývá poslední kniha a rozloučím se s HH. Jakoby nějaká část ve mě pomalu smutkem umírala.

Miau50
05.02.2019 2 z 5

Když začaly vycházet knihy o Harrym H., vtáhly mě. Pak jsem si dala na pár let oddech, a začetla se do Policie. Cítím mírné rozčarování. Příběh je roztahaný, zlouni moc zlí, dobráci moc kladní (a zaslouží si umřít, nebo aby jim bylo ublíženo), přílišné napínání a skrývání, které ústí do "všechno je jinak", mi připadá násilné. Harry je taky zjednodušený. Potěšily mě jen některé pasáže, kdy postavy přemítají, či autor popisuje prostředí. Krátce: Jo Nesbø ztrácí v sérii s Holem dech.

kalache
02.02.2019 5 z 5

...vítr bezstarostně s hvízdáním strkal do mraků...je to básník hrůzy,což...

amenufus
28.01.2019 4 z 5

Ty opakující se hrátky se slovy naznačující Harryho smrt, už ne prosím. A bohužel nejslabší byl pro mě závěr. Poslední tečka s Aurorou mě vysloveně naštvala. Naštěstí předchozích 600 stránek se opravdu povedlo!

Lukana82
22.01.2019 5 z 5

Super detektivka, jen jsem se ztrácela v té spoustě jmen. Napínavé od začátku do konce.

Ivan F
20.01.2019 3 z 5

Ani nadšenie, ani sklamanie. Príbeh, ktorý je ako cez kopirák s predchádzajúcimi dielmi, teda schématický a ničím nevybočujúci z rady Holeoviek - to som čakal. Takisto, že nás Nesbø bude ťahať kade-tade a neúspešne zavádzať (tým pádom vieme postupne podozrivých vylučovať) som takisto čakal a nesklamal sa. Avšak celkové morálne vyznenie príbehu je to, že sa dá úplne v pohode žiť s vedomím, že moja manželka je vrahyňa, jej syn ma chcel zabiť (a takmer sa mu to aj podarilo) a v podstate aj ja som vrah (rozumej Harry), tak to už bolo na mňa trochu moc. Dohromady je to pekne a jednoducho napísané, príbeh je pútavý, dobre sa číta, ale ako celok je to prekombinovanosť na entú. Zvládol som desať kníh o Harrym Holeovi, ale pravdepodobne po jedenástej tak skoro nesiahnem. Ako bonus, ktorý nemusel byť, nám Nesbo servíruje prežitie v chladničke, á-la americké filmy z 50tych rokov, kedy bežným amíkom vláda pekne a účelne vymývala mozgy. Mám pocit, že tak trochu sa to prejavilo aj v tejto knihe.

Vlak7
30.12.2018 5 z 5

Napínavé až do konce, super. Kam zmizela Silje???