Popravčí

Popravčí
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3205 3205

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

monishek
27.07.2021 5 z 5

To byla jízda .. Nevim, co poradne napsat. Mozna jen, ze to bylo vice brutalnejsi nez prvni dil a celkove se mi to i vic libilo. Precteno za dva večery a tesila jsem se na kazdou stranku.
‘’Jo, a ta zprava je jsem zkurvenej magor’’

Pavla79
26.07.2021 5 z 5

Ještě šílenější, morbidnější...skvělý. :) Už jsem to psala u prvního dílu, ale opravdu mi tento styl psaní naprosto sedl, stejně jako Hunter a Garcia. Jasné, stručné, výstižné.. Šup, hotovo, přečteno, šokováno. Chtěla jsem si dát pauzu mezi druhým a třetím dílem, přečíst si něco...klidnějšího... No, tak třeba mezi jindy, protože Noční lovec rozečten.. :)

maro47
10.07.2021 5 z 5

Brutálnejšie a premyslenejšie ako prvý diel. Veľa ľudí sa tu sťažuje na nadprirodzený prvok. Carter si dal ale dobrý pozor, aby z knihy nevznikla fantasy a nadprirodzeno je tu vykreslené len veľmi nenásilne, až okrajovo - prevyšuje ho silný príbeh postavy.

Jediná vec, ktorá mi pri čítaní prekážala, bola tá, že si každú chvíľu niekto "prechádzal dlaňami po tvári". Autor tento typ reči tela spomenul v knihe minimálne 20-krát, ak nie viac. Na konci musela mať každá postava tak strašne zapackanú tvár... :D

Centurion.d
10.07.2021 5 z 5

Perfektní pokračování s ostrilenou dvojkou detektivů. Opět hodně drsný způsob vražděni zaporaka, zajímavý motiv, dobre popsaná a uveritelna detektivní práce. Trochu jsem se bal v recenzích avizovaneho “nadpřirozená” ve formě účasti média, ale naštěstí výskyt dívky s tímto darem nebyl pro příběh nic zásadního.
Četlo se to jedním dechem.

veruptackova
04.07.2021 5 z 5

Po skvělém prvním dílu, který jsem četla a současně poslouchala jako audioknihu, jsem se rozhodla opět pokračovat v poslechu. Skvěle načtená audiokniha mě bavila od první věty a až do konce. Detektivka nemá hluchá místa, postavy jsou propracované a hlavně to, co se zvládne stát během jednoho dílů by jiným autorům vystačilo klidně na tři knihy. Tohle není příběh, který odhadnete hned na začátku, ale současně nepatří do kategorie překombinovaných. I když musím uznat, že tohle není úplně čtení na dobrou noc a nic brutálnějšího jsem asi nečetla/neposlouchala (zejména teda druhá vražda).
Chris Carter se Popravčím už definitivně zařadil k mým nejoblíbenějším autorům detektivek a já se těším na další díl.

mirinda973
02.07.2021 5 z 5

Kniha je trošku brutálnější takže nedoporučuji slabším povahám. Ale jinak skvělý thriller, napínavý od začátku do konce. Krátké rychle navazující kapitoly, při kterých jsem se ani na minutku nenudila. Zajímavý příběh

kokosek
24.06.2021 4 z 5

A další detektivka z Ameriky. Jo přímo z LA. A zase je tady sériový vrah a vraždí fakt hnusně. Tohle není kniha pro slabší žaludky. A detektiv Hunter je opět ve skvělé formě. Všechno kazí nějaké divné vize, které prý fungují. No asi to šlo zaonačit jinak, ale zkousnul jsem to. A konec je celkem zajímavý.

twigxi
22.06.2021 3 z 5

Moje druha od autora a i kdyz se cetla svizne, hodne mi to linkou tu prvni pripominalo. Je tam hodne do oci bijicich nesrovnalosti (hezky jich par shrnul uzivatel "otula"). Souhlasim, ze dialogy pusobi nekdy trapne a lacine. Lehce odhadnutelna. Nevim, jestli se poustet do dalsich dilu.

grimik
27.05.2021 3 z 5

Moje noční můra v thrillerech a detektivkách se dočkala zhmotnění i u Chrise Cartera a rovnou za to snižuji hodnocení na 3, ačkoliv jinak jde o celkem dobře napsaný thriller. Je mi líto, ale pokud nejde o sci-fi nebo fantasy, tak blábolení o mimosmyslovém vnímání a paranormálních aktivitách, které na rozdíl od reálného světa v této knize skutečně fungují i mimo hlavu média :))))) , prostě nezkousnu. Tím si to u mě rozhází jakýkoliv autor. Budu doufat, že si tím Carter definitivně vybral svou slabou chvilku a v dalších dílech žádný Vlasta Plamínek nebude otravovat, však mám koupeno ještě dalších 8 dílů.
Jinak jak jsem psal výše, ostatní kvality srovnatelné s jedničkou. Téměř jako přes kopírák. Což mi zatím (teprv 2. díl) vůbec nevadí, ale v budoucnu bych kvůli tomu mohl celou sérii předčasně ukončit.

Lída27
23.05.2021 5 z 5

První kniha od Chrise a jedním slovem super super.Napínavé až do konce,ale pro slabší povahy moc nedoporučuji,je to dost drsný.Krátké kapitoly vás nutí furt číst a knížka prostě nejde odložit.

Marek82
19.05.2021 4 z 5

Rozprávka pre dospelých. Je to napínavé, číta sa to rýchlo. Guilty pleasure ako sáčok čipsov. Neviete prestať. Po skončení sa dostaví síce trocha blbý pocit, ale za tú radosť to (asi) stálo. Oproti Dvojitému krížu uveriteľnejší motív, ako aj postava vraha. Vraždy brutálne, prešpekulované, ale nie úplne absurdné. Viac mi sedia detektívky Červenáka, Goffu, možno Dána (nie každá, lebo niektoré sú už vyprázdnený balast). Ak vám nevadí brutalita, je to forma oddychu, niečo ako húsenková dráha. Jeden sa po vystúpení zasmeje, druhý to celé pretrpí s nevoľnosťou.

girdi
17.05.2021 5 z 5

Jestli každou knihu od Cartera budu číst den, maximálně dva, tak na konci měsíce budu mít hotovo :-)) Bylo to opět skvělé. Brutální, mrazivé, plné napětí. Nové postavy se mi libíly a Hunter s Garcíou opět zabodovali. Těším se na další případ.

BMAJTZ
13.05.2021 4 z 5

Druhý díl v sérii jednoznačně nezklamal. Postavy, pokud jste si je oblíbili, zůstávají víceméně stejné a navíc přichází pár zajímavých nových charakterů. Na čem se jednoznačně přitlačilo na pilu je brutalita, která dokáže i z textu leckoho rozhodit. Přesto stále minimálně stejně čtivé a zábavné jako první díl. Hlavní výtku bych měl k jedné trochu mystické postavě, která působí tak trochu navíc a zbytečně.

KočkomilkaJana
13.05.2021 3 z 5

Vraždy, které v Popravčím najdete, jsou nadmíru zajímavé. Psí hlava na trupu kněze je to nejméně bizarní, co v knize můžete najít. Pokud by vás zajímaly podrobnosti, které někdy Hunter přednese (a jindy zase ne), můžete si je vygooglit. Jen bacha, nezapomeňte si pak smazat historii prohlížeče. Rodina by se možná divila. Z Popravčího jsem, pokud jste to doposud nepoznali, nadšená. Robert už sice je super schopný a nadmíru inteligentní a dokonalý polda a psycholog, ale dílo je stále svěží. Nevadí vám, že jde o “one man show” v podání ústředního dua, kterému občas někdo přicmrndává a pomáhá. Protože někdy Robert neumí třeba tak dokonale s počítačem a musí mu pomoci odborná profilovačka. Nevadí vám, že je to skrz naskrz americká kniha. Dobro prostě nutně musí zvítězit nad zle i za cenu za vlasy přitaženého konce. Pokud čtete Popravčího jako první nebo druhé dílo autora, potěší vás mírně zamotaný konec, který Carter tak miluje. Nečekáte totiž co přesně z něj vyleze - v dalších knihách jste ostražitější…

Alena129
12.05.2021 5 z 5

Také musím hodnotit jako perfektní. Přesně jak už zde bylo řečeno přede mnou. Opět napínavé, brutální, a dech beroucí. Mohu jedině doporučit. Milovníci detektivek si pošmáknou.

whiolet
03.05.2021 4 z 5

Opět autor dokázal vytvořit mrazivou atmosféru plnou nechutných popisů vražd až se člověku obracel žaludek, ale přesto nedokázal přestat číst.
Pro odlehčení jsou tu opět naši dva detektivové, kteří se neustále špičkuji a vy je za to prostě milujete.
Bylo to fajn čtení a já už se teď těším na další díl.

Bax9
03.05.2021 5 z 5

Druhá kniha v sérii, opět poslechnuto jako audiokniha v podání Jakuba Saice, mně se jeho projev moc líbí. Příběh zase velice napínavý, brutální to je, ale když se od toho člověk odprostí, tak ho to pohltí. Líbí se mi, že to odsýpá, nová kapitánka je skvělá, obzvláště její proslov o tom, že nemluví sprostě... :-) Jako napínavou oddychovku pro silnější nátury mohu jen doporučit.

Ejv
03.05.2021 4 z 5

"Ty šmejde mazaná," zachechtal se Garcia." Tenhle nápad ti rozhodně ukradnu." :D :D
Další případ vyřešen, úžasný Hunter a jeho parťák Garia zase bodovali! :)
Parádní počteníčko!! :)

Shaxx
27.04.2021 4 z 5

Druhý díl a zase super. Myšlenka vraha, který své oběti popravuje způsobem, z něhož mají největší strach, je parádní. Hunter i Gabriel jsou pořád sympaťáci, děj opět čtivý a svižný, nemám co vyčíst. Možná jsem trochu bojovala s přijetím postavy Mollie, tedy spíš nového aspektu, který do knihy přinesla, ale nakonec jsem si řekla.. proč ne. Za mě spokojenost a těším se, co bude v dalším díle.

zimolka
24.04.2021 5 z 5

Kniha je stejně dobrá ,jako první díl.