Kat

Kat
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429227/bmid_popravci-Foq-429227.jpg 5 3271 3271

Robert Hunter série

V losangeleskom kostole leží pred oltárom zakrvavené bezhlavé telo kňaza. Je starostlivo naaranžované, nohy má vystreté, ruky prekrížené na hrudi, ale najhroznejší pohľad je na hlavu psa, ktorú má vrazenú do krku. Detektív Robert Hunter sa sprvu domnieva, že ide o rituálnu vraždu. Ale keď sa objavia ďalšie telá, zmení názor. Všetky obete prišli o život spôsobom, ktorý priamo súvisel s tým, čoho sa najviac báli. Ich nočné mory sa stali skutočnosťou. Ale odkiaľ sa o nich vrah dozvedel? A existuje medzi týmito zjavne náhodnými obeťami nejaká spojitosť? Hunter sa ocitá na stope nepolapiteľného sadistického vraha, ktorý zrejme dokáže čítať myšlienky svojich obetí. Niekoho, kto dokáže vytušiť, z čoho majú jeho obete najväčší strach. Niekoho, kto sa v ceste za svojím zvráteným cieľom nezastaví pred ničím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Aktuell

The Executioner, 2010

Tomread
09.10.2017 5 z 5

Výborná záležitost od začátku do konce. Autor vás drží neustále v napětí, žádná hluchá místa, všechno do sebe krásně zapadá. Prostě standard, na jaký jsem si u Chrise Cartera zvykl. Rozhodně jedna z nejpovedenějších sérií.

Michnicka
01.10.2017 5 z 5

Moc napínavé, i když dávám pět hvězd a byla jsem příběhem unesená, tak provedení vražd bylo kolikrát vážně nechutné a byla jsem ráda, že nečtu jen večer před spaním. Pohádka na dobrou noc to vážně nebyla.

Don-Leo
24.09.2017 5 z 5

Jízda od začátku do konce. Tempo je rychlé, žádné zbytečné zdržování. Lepší než první díl série. Tam jsem nebyl překvapený, kdo byl vrah.

aneta.giraffe
12.09.2017 5 z 5

To bylo čtení! Až se z toho tajil dech (a chvílemi zvedal žaludek). Pan Carter je mistr svého oboru. A kdybych mohla, dám hvězdu navíc za krátké kapitoly. :-)

Blaufik
29.08.2017 5 z 5

Celá série není určena pro jedince, kterým vadí detailní popisy hrůzných vražd, ovšem pro nás, zvrhlé milovníky takových knih se jedná o drahokam, který je dokonalý, bez kazu. Já jsem se do této série zamilovala!

Titi
27.08.2017 5 z 5

První díl jsem si kupovala v Levných knihách za pár korun. Další díly tam určitě neskončí, protože Chris Carter píše výborně a já jen žasnu nad jeho fantazií co se mordů týče. Konec je kapku přitažený za vlasy, ale nemůžu si pomoct, pět hvězd si rozhodně zaslouží.

švícko
22.08.2017 5 z 5

Prostě Chris Carter je Chris Carter. Zase skvělé čtení. Za chvilku přečtu všechny jeho knihy (nelze odolat). A co potom. Vyrovná se mu někdo? Mám rád knihy od Michaela Connellyho. Bohužel Steve Larsson už nic nenapíše. DOPORUČUJI.

keiko33
22.08.2017 5 z 5

No tak to bola zase jazda, od zaciatku az do konca nas drzi autor v napati. Vrazdy sice boli brutalnejsie ako v prvej casti, ale opis bol dost mierny podla mna, ale aj tak tam bolo dost napatia, co vas nuti citat dalej. Motiv vraha viem pochopit a ani sa mu necudujem, ze sa chcel pomstit. Detektivi ma znovu bavili a to doberanie si Garciu, odlahcovalo situaciu, hoci mi trochu vadilo, ze miestami autor z Garciu robi hlupaka a Robert mu vsetko vysvetluje ako malemu decku. Vraha som znovu neuhadla, ale len preto, ze z opisu autora bol vyluceny. Ved jedna z obeti ho mala poznat, ako potom s nim mohla ist. To je jedine mi neslo do hlavy. Davam sice 5*, ale len preto, ze som knihu zhltla, autor to proste vie. Takze aj preto sa hned pustam do dalsej casti.

Lucibuska
21.08.2017 5 z 5

Carter opět nezklamal. Skvělý, skvělý, skvělý!! :)

neproniknu
19.08.2017 5 z 5

Další strhující detektivka o nejtemnějších zákoutích lidské duše.

Magikatrina
10.08.2017 5 z 5

Naprosto geniální kniha. Byla to moje druhá Carterovka, strašně se mi na něm líbí to, jak logicky, systematicky odkrývá vrahův profil, minulost, přítomnost, co ho k tomu vede. Zrovna na Popravčím se mi líbila kreativita vložená do vrahova modu operandi, přijde mi naprosto skvělé, že Carter nechodí kolem horké kaše, natvrdo popíše místo činu a děj jeho knih má skvělý spád, čte se jedním dechem.

sokolikrad
10.08.2017 3 z 5

Tak nějak nevím nevím. Váhal jsem jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky protože ikdyž kniha není vůbec špatná něco mi na Carterovi vadí. Celá kniha mi připadá jako klišé (hlavně konce kapitol) a styl vyprávění tak nějak impotentní. Po přečtení si připadám jako po shlédnutí nějakého dílu kriminálky Miami. Asi mi chybí že Carter popisuje jenom co se děje kolem ale nedostává se vůbec do hlav a myšlení postav, protože právě to odlišuje knihy od filmů.

Ladydwarf
06.08.2017 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, taky sem ji zhltla za jeden den. Perfektně promyšlené a napínavé. Už mám připraven třetí díl ☺️

Vesina
28.07.2017 5 z 5

Pecka !! Naprosto skvělá knížka !! Kdo miluje detektivky, musí si ji přečíst.

Topolina
26.07.2017 5 z 5

Tohle je má druhá knížka od Cartera a už vím, že ho můžu zařadit mezi své oblíbené spisovatele. Ano vraždy jsou sice docela brutální, ale autor píše velice čtivě a díky krátkým kapitolám knížku doslova hltáte...

Irika
25.07.2017 4 z 5

Druhá kniha v sérii a opět hodnotím na výbornou, napínavé čtení, drsné vraždy, originální pointa a sympatický detektiv Hunter. S chutí se dám na další díl.

Barbarella13
22.07.2017 4 z 5

Protože jsem už četla první díl věděla jsem do čeho jdu, vraždy jsou moooc brutální. Autor stejně jako v prvním dílu zamotal dva různé případy dohromady a čerpal především ze surové brutality. Jednoho vraha jsem uhádla ještě před půlkou knihy.

Etelea
22.07.2017 5 z 5

Tohle byla moje první "Carterovka" a byla jsem opravdu velmi spokojená.

Krátké kapitoly tu už byly zmíněny a i mně velmi vyhovovaly. Žádná zbytečná omáčka okolo hlavního příběhu, velmi uvěřitelný děj, propracované charaktery...

Na mě (světe div se, i já se divím!!!!) glorifikace hlavního detektiva Huntera zafungovala. Dokonce jsem se přistihla, že jsem se málem i zamilovala :-))

Co bylo otřesné - a autor za to absolutně nemůže - byla obrovská spousta překlepů a chyb. To mě rušilo.

Ale jinak spokojenost a za 5* z 5-ti.

jira1992
20.07.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, zařazuji Cartera mezi mé oblíbené spisovatele. Knížka se čte sama a vyhovují mi krátké kapitoly. Jak už jsem psala u první knihy, oba detektivové jsou my sympatičtí. A stejně tak i Mollie. Zároveň ale dokážu pochopit i vraha a to proto, že šikana je opravdu svinstvo. Jen bych vytknula, že z Roberta Huntera dělají vyloženě supermana :-D No nic, vrhnu se na další díl :-)

denča1000
19.07.2017 4 z 5

Další skvělý napínavý a vzrušující díl. Knihy jsou neuvěřitelně poutavé a ačkoli začátky jsou většinou nic moc, konce jsou absolutně úžasné.