Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2878 2878

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover, 2008

slaska77
18.10.2020 4 z 5

Pravý román pro ženy, krásně propracované postavy, přiměřeně zamotané i následně rozmotané, Ellie mě celou dobu vytáčela, ale to většinou nějaká postava v autorčině každé knize. Jedinou výtku mám k uvěřitelnosti příběhu, ale maličkou. Jinak je to vyváženě a krásně napsáno a bavilo mě to číst (říjen 1000 str.).

molisa
11.10.2020 4 z 5

První tři knihy od této autorky jsem přečetla "jedním dechem", u této knihy jsem se do půlky přemlouvala, ale dala jsem jí šanci :-) Nakonec zvědavost byla silnější a zajímalo mě jak příběh dopadne :-)

Kristyna1712
11.10.2020 5 z 5

Tak touhle knihou mě Jojo opět dostala a rovnou plánuji i nákup dalších knih. Skvělý příběh, krásně vykreslené postavy, zajímavé časové skoky a napětí až do samého konce. Myslela jsem si, že knihu Než jsem tě poznala už netrumfne, ale stalo se.

hanka0630
28.09.2020 3 z 5

Po přečtení jiné autorčiny knihy (Dívka, již jsi tu zanechal), jsem měla chuť přečíst si něco dalšího. První polovinu knihy jsem si říkala, jestli ten čas za to vůbec stojí, ale v té druhé jsem se docela začetla a chtěla vědět, jak to vše dopadne. Žádné velké nadšení, ale v podstatě celkem příjemná "oddechovka".

Kombajnerka
11.09.2020 4 z 5

Za mě nejlepší knížka od této autorky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a potřebovala vědět, jak to dopadne. Přečteno za víkend. A to je za mě nejlepší recenze :)

kamca4151
06.09.2020 3 z 5

Autorka dostála svému jménu. Román prolínající se současností a minulostí.

zuzana4291
03.08.2020 4 z 5

Nádherný romantický příběh, který je dobrý k relaxaci. Má sice šťastný konec, ale na takový na jaký jsem z knih této autorky zvyklá. Přeci jen trochu změna. Akorát jsem se často ztrácela, když jsem netušila, v kterém časovém období se nyní nacházím.

Pája699
27.07.2020 4 z 5

Lidský osud je nevyzpytatelný....krásně napsané, krásný příběh. Příběh Jennifer a Boota mě dostal. Do knihy se nejprve musíte začít po poměrně zdlouhavém začátku a zorijentovat se v časech, ale pak musíte číst dál a dál, aby jste se dostali k rozluštění, jak to vlastně dopadlo :-)

Jája92
20.07.2020 4 z 5

Další knížka, která se mi dobře četla od této autorky.

tittanie
17.07.2020

Tahle autorka mi nesedí. Zkusila jsem od ní přečíst asi dvě nebo tři knihy a prostě ne. Myšlenka zajímavá, ale bylo to moc dlouhé. Dlouhé knihy mi nevadí, ale nesmí rozhňahňávat děj a zpomalovat tempo čtení.

TerezaaBaarova
15.07.2020 5 z 5

Když to shrnu, moc hezké čtení, čtivý román pro ženy, knihy od Jojo jsou prostě o lásce, osudu a vše možných útrapách. Ale nepodlehla jsem ji, zatím, mám radši Sparkse.

knihovniceS
08.07.2020 3 z 5

Tolik chvály od čtenářů a já jsem zklamaná. Asi jsem očekávala něco jiného. Teď mám za sebou několik knih, které jsem četla „jedním dechem“. Tuto jsem po 150. stránce vzdala. Je tolik pěkných knih, které ještě chci přečíst, tak proč se nutit ... ? Ale za sebe dávám jen 3 hvězdy.

Nevr
01.07.2020 5 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak se mi knížka líbila a nemohla jsem odložit, než dočtu. Zamotaný příběh o lásce z několika úhlů pohledů a Don mě pěkně naštval - i když jsem mu to rozhodnutí teda nezáviděla.. :-)

maja.koci
23.06.2020 4 z 5

Autorka bravurně zvládla vytvořit obraz prostředí v 60 a 70 letech vyšší anglické společnosti. Příběh romantický, ale neuvěřitelný. Prolínání dějových linií se současností a minulostí bylo někdy zmatené, ale jinak byla kniha velmi čtivá a ke konci překvapila dějem. Ráda si představuji eleganci Jennifer, jak svou vizáží a dokonalostí okouzlovala všechny okolo a jaká byla nejen její role, ale i stejná role spousty jiných žen v té době.

Niu
03.05.2020 5 z 5

Knížky Jojo Moyes jsou opravdu specifické a pro mne je někdy těžké se jimi prokousat. Je to těmi těžkými tématy, které si volí, které bolí, které vyvolávají ne úplně příjemné pocity. Mně se během čtení zvedal adrenalin: to jako v každé knížce se musí řešit nevěra, ty lži, co jsou ženám/ i mužům napovídány, ... !!!!! No, hm, zkušenosti. Ale i tak jsem vlastně dočetla na druhý zátah, protože jsem potřebovala vědět, jestli bude někdo po zásluze potrestán, jestli bude happy end a jestli Ellie konečně najde rozum. Bylo to trošku natahované, ale jo. Líbilo :o)

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Krásný oddechový, romantický příběh o sodu dvou lidí. Moc hezké čtení.

Effka
27.03.2020 5 z 5

Nádherný příběh. Knížka mě pohltila hned od začátku, opravdu poutavě napsané. Zpočátku jsem se ztrácela v dějových linkách, co bylo před a co bylo po Jennynině ztrátě paměti, než jsem pochopila. Nemohla jsem knihu téměř odložit, musela jsem co nejdřívě vědět jak vše dopadne. A hned jdu pátrat po další knize od Jojo, jak jsem se na ni naladila.

Viviana-Mori
21.03.2020 4 z 5

Ač nejsem úplně antiromantický jedinec, na takovou lásku nevěřím. Nicméně příběh to byl hezký, nejednalo se o úplné klišé. Příjemné čtení, ale že by mne kniha úplně oslnila, to asi ne. Ale čtyři hvězdy si za mě zaslouží.

adelagr
16.03.2020 3 z 5

"Romantická novela roku?" No, přiznám, že romantika a láska z ní jen odkapávala, ale tak nějak těžko uvěřitelná. Možná právě proto, že té romantiky tam bylo až moc. Na druhou stranu čtivá oddechová kniha, kde je závěr trošku překvapující. Aspoň pro mě :o)

zimolka
08.03.2020 5 z 5

Nádherně napsané,opět jsem četla do noci,kniha se nedala odložit.