Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2850 2850

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Janca007
11.08.2019 5 z 5

Další knížka od p. Moyesové, která se mi líbila. Pěkný příběh. Osudy lidí jsou nevyzpytatelné. :)

zimka.r
21.07.2019 3 z 5

Jako asi jo, ale už jsem od autorky četla i lepší díla. Toto mi přišlo takové dost zdlouhavá, někdy až zbytečně. S množství časových i dějových linek mám pocit, že jsem přečetla hned několik knížek.

Kristy.Seb
12.07.2019 5 z 5

Krásně napsané, krásný příběh.

99jana99
04.07.2019 5 z 5

Nejdřív jsem se trochu ztrácela, potom jsem se nemohla odtrhnout od knihy.

Radka1911
25.06.2019 5 z 5

Krásný romantický příběh. Určitě doporučuji přečíst.

Renike
08.06.2019 4 z 5

Příběh dojemný, ale dlouho jsem nějak nemohla pochopit souvislost a do půlky knihy jsem čekala, kdy přijde ten zlom, pak už se četlo jedním dechem.

Coco3
04.06.2019 5 z 5

Trochu jsem se bála, jestli to nebude úplně předvídatelná červená knihovna. Byla jsem však mile překvapená. Poutavý děj, který měl spád a opravdu jsem s napětím čekala, jak to dopadne. Četla se mi moc dobře a jedním dechem, určitě to není poslední kniha od této autorky.

medlovice
29.05.2019 4 z 5

Studený , propršený květen, to je naprosto ideální počasí zalézt si s knížkou, pořádně tlustou , udělat si čaj a ponořit se do příběhu o lásce o síle lásky, která přetrvá desetiletí a zaujme. Krásný milostný příběh, hezká obálka.

kuky921
28.05.2019 5 z 5

Velmi pěkná kniha, která se velmi dobře čte. Těšila jsem se na každý okamžik, kdy jsem se ke knížce dostala. Jsem absolutně spokojená.

hapac
23.05.2019 4 z 5

Tahle knížka od J.M. mne trochu potrápila, docela dlouho trvalo než jsem se začetla, ale kdo (jako občas i já) vyhledává takové příběhy, tak bude nakonec stejně spokojen.

devildeny
21.05.2019 4 z 5

Začátek knihy mě vůbec nebavil, ale jak jsem se ocitla v roce 1960, četla se jako po másle. Dokonce se mi v noci zdálo, že jsem také našla nějaké staré dopisy, takže to ve mně asi něco zanechalo. Je to taková červená knihovna, ale autorka bravurně dokázala popsat sílu lásky, která může přetrvávat i po desítky let, takže to vtáhne asi každou romantickou duši. Postava Ellie mi teda sympatická vůbec nebyla. Za to Anthony s Jennifer si mě získali.

Suzynka29
03.05.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od Jojo. Do první, Stříbrné zátoky, jsem se nemohla začíst, ale tahle mě překvapivě bavila hned od začátku. Moc hezky napsané, různé náhody, prolínání se dějů ,fakt super. Opravdu se mi tahle kniha moc líbila dokonce jsem nakonec uronila i lehkou slzu. Chtěla jsem začíst číst další knížku, ale dám si oddych, pořád na tu knihu musím myslet, na to, co člověka v životě vede k tomu, co udělá a jak náhody můžou ovlivnit celý jeho život.

Mruskulka
29.04.2019 4 z 5

Pekný příběh

aljoska83
14.04.2019 2 z 5

Moje druhá knížka od autorky,ale narozdíl od první nenadchla. Dvakrát jsem ji odložila a dočetla bez zájmu.

Charmedka
13.04.2019 4 z 5

Příběh byl tak neskutečně dojemný, určitě si připravte kapesníky. Já tedy u knih v podstatě nikdy nebrečím, ale tady jsem fakt měla na krajíčku. Je to jeden z nejhezčích milostných příběhů, který rozhodně stojí za přečtení. Jo a knihu samozřejmě doplňují ony milostné dopisy.

Ossinky
02.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Jojo, opravdu mě vzala za srdíčko, tolik "chybných" náhod a tolik urputnosti. Moc hezký příběh, skvělá oddychovka.

Briv
10.03.2019 5 z 5

Potřebovala jsem nějakou nenáročnou literaturu, a tentokráte, i když to úplně nevyhledávám, jsem se pustila do četby plné romantiky a lásky. I když literaturu od Jojo Moyesové nečtu poprvé, tak tato kniha se mi celkem líbila. Přiznávám se, že ze začátku jsem se čtení plně neoddala a proto se mi trochu pletly jména, ale později jsem se chytla a začalo mě to fakt bavit. Jako oddechovka to bylo opravdu dobré.

monula6471
08.03.2019 5 z 5

Za mě top kniha .

SleepyAllDay
05.03.2019 4 z 5

Jodi má pro mne takové kouzlo. Z počátku se opravdu do knih nemohu začíst, zde je i důkaz, že jsem ji četla dva měsíce. Nebavila mne. Stejně jako Stříbrná zátoka, ale poté přišel zlom a já se od knihy nemohla odtrhnout. Do předu mě táhlo jediné - jak celý ten příběh skončí? Jak? Po přečtení Než jsem tě poznala jsem nečekala happyend, byla jsem mile překvapena. A opět - moc ráda bych tuto knihu viděla zfilmovanou. A drobnost na závěr - více mě bavila linka Ellie.

ADE138
03.03.2019 5 z 5

Očekávala jsem sladkobolný příběh z červené knihovny. To se mi i částečně splnilo, ale v tom nejlepším slova smyslu. Skvěle napsaný příběh o lásce, vztazích, možnostech a příležitostech. Využitých i promarněných. Krásné...