Posledný list od milenca

Posledný list od milenca
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476148/bmid_posledny-list-od-milenca-ubR-476148.png 4 2880 2880

Novinárka Ellie hľadá v novinovom archíve zaujímavý príbeh, no ani sama celkom neverí, že by mohla nájsť niečo skutočne zaujímavé. Podarí sa jej však objaviť list z roku 1960 od neznámeho muža, ktorý v ňom žiada svoju partnerku, aby opustila manžela. Ellie tento ľúbostný príbeh z minulosti fascinuje. Napriek tomu, alebo možno práve preto, lebo sama má pomer so ženatým mužom. Vrátime sa teda do roku 1960 a dozvieme sa, že Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážnej autonehode. Nespomína si na nič – ani na manžela, ani na priateľky, ani na to, aká bola kedysi ona sama. Ale keď sa z nemocnice vráti domov, nájde utajený list a pomaly si začína spomínať na milenca, kvôli ktorému bola ochotná riskovať úplne všetko. Príbehy Ellie a Jennifer, plné vášne, nevery a straty, sa navzájom prepletajú a sú popretkávané „poslednými listami“ zo skutočného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Last Letter from Your Lover, 2008

Luciluc
28.03.2018 3 z 5

Zajímavý příběh o náhodě, osudu, lásce, hledání společné cesty, neúspěších, trpělivosti a obětech, protkaný tématem nevěry. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Jennifer a Anthonyho. A i když kniha byla nejslabším článkem z trojice, kterou jsem od Jojo Moyesové dosud četla (Než jsem tě poznala, Jeden plus jedna, Poslední dopis od tvé lásky), doporučuji ji k přečtení. Podrobnější hodnocení postav a děje zde v recenzích.

biairicia
26.03.2018 3 z 5

Hezký čtivý romantický příběh. Knihu Než jsem tě poznala, však už Moyes asi nepřekoná. Stříbrná zátoka se mi zdála též lepší.

pedroK
15.03.2018 5 z 5

Je to krásný příběh nenaplněné lásky. Je to pořád nahoru, dolů. Už už si myslíte, že to výjde, že to musí vyjít a stane se něco velkého, co je zase na čas oddělí. Krásné milostné dopisy, ze kterých pocity jen tryskají. To vás nenechá chladnými. Původní příběh lásky se prolíná s moderním příběhem lásky, která má jen o trochu jinak rozdané karty, ale i tady platí, že vždycky chceme to, co nemáme. Jojo umí psát příběhy, které v životě potkají každého z nás. Každého se to téma někdy dotkne a záleží na člověku, jak dlouho ten dotek cítí. Někdo 40 let.

hopen
13.03.2018 5 z 5

Od Jojo Moyes znam lepsi knihy.. Tato kniha me az tak nezaujala..

xindl007
03.03.2018 5 z 5

Krásná kniha. Nechá ve vás tolik různých pocitů a nadějí. Krásně se prolínala minulost a přítomnost,je napsaná lidsky a hrozně moc mě oslovila. Všem jsem držela palce, hlavně hrdinům z dřívějška. A pravdou je, že podobně krásné dopisy už se dnes opravdu nepíšou a je to škoda.

strongviolet
26.02.2018 5 z 5

Nádhera

Aleh
18.02.2018 4 z 5

Milostný příběh vdané Jennifer a mladého novináře Anthonyho z roku 1960 znovu ožívá po dlouhých letech v roce 2003 zásluhou mladé novinářky Ellie, která v archivu našla milostný dopis…. Sama Ellie prožívá vztah se ženatým mužem a díky nalezenému dopisu se rozhodne pátrat, kdo ten dopis napsal a komu byl určen. Ellie doufá, že díky tomuto dopisu nalezne ten pomyslný klíč i ke svému životu…
Kniha je psána osobitým a nezaměnitelným autorčiným stylem, v ději se často prolíná minulost se současností. Líbí se mi tyto návraty do minulosti a propojení se současností. Autorka toho dokonale využila (např. i ve své knize Dívka, již jsi tu zanechal) a její příběh není jen obyčejným romantickým příběhem pro ženy, ale skrývá toho v sobě nepoměrně víc. Doporučuji.

Penelope99
17.02.2018 5 z 5

Jen těžko hledat u autorky konkurenci a obálky jejích knih... Ty prostě miluji.. příběh je, jak už bývá zvykem čtivý a dojemný... Hlavní postavy sympatické a prostředí.. střídání postav dobře zpracované...

Silwia20
14.02.2018 4 z 5

Zaciatok kbihy sa mi pacil, v strede sa dej dost vliekol, no neodlozila som ju a ku koncu ma opat dostala.
Je to krasny pribeh o dvojici zamilovanych, ktory k sebe nevedia najst cestu ... a ci ju ozaj najdu, nebudem prezradzat

Bakly492
10.02.2018

Musim rici, ze po vsech recenzich jsem se rozhodla si knihu precist.
Opet jsem se presvedcila, ze pokud je neco bestseller, je skoda si knihu kupovat.
Dej je jednoduchy, predvidatelny, to uz Titanic je na tom lepe☺Vazne, kniha nicim neobohati.Za me teda velike ocekavani a velike zklamani.

katerina.l.
07.02.2018 4 z 5

Milé seznámení se s Jojo. Určitě řadím mezi oblíbené autory :)

misowi84
26.01.2018 5 z 5

Přemýšlel jsem jak začít, ale nenapadá mě momentálně vhodnější slovo než turbulence emocí. Nevím jak to dokáže, ale já ji prostě vždycky vše uvěřím.
Miluji její příběhy, její postavy.. Vše je tak neskutečně živé a skutečné.
Ještě, že jsem se v hlavě zbavil té samolepky holčičích románů, jelikož pak bych nikdy nečetl takto úžasné knihy.
Poslední dopis od tvé lásky je nádherný a zároveň i tak trochu depresivní příběh. Nemá smysl z něj cokoliv prozrazovat..
Prostě si jej přečtěte ! Třeba se vám bude tajit dech, tak jako mě.
Teď mě čeká Dívka, již jsi tu zanechal.. a už teď se moc těším :-)

Ráčkajda
25.01.2018 4 z 5

Opět velmi čtivé. Ale stejně jako Terry.89, Dívku jsem milovala, Dopis má o hvězdičku méně.

Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Jako první autorřinu knihu, jsem vzala do ruky Dívku, do které jsem se naprosto zamilovala. Poslední dopis byl pro mě trochu méně poutavý, přesto však kniha nezapře autorčin osobitý styl a vypravěčské schopnosti. Kniha se mi četla dobře, bavila mě a děj krásně ubíhal, přesto mi v tomto příběhu scházela nějaká ta malá jiskřička, která se objevila v Dívce, takže dávám o hvězdičku méně.

Amy27
24.01.2018 4 z 5

Opět mě Jojo dostala se svým nadání psát naprosto živě a poutavě. Trošku jsem při čtení měla depresi (proto hvězdička dolů), ale bavila jsem se! :)

MirijamFrankl
18.01.2018

Opravdu krásná kniha napsaná nenáročným, svěžím stylem. Moc se mi líbily obě dějové linky (ačkoli ta ze šedesátých let asi o něco víc). Knížka vás nutí zamýšlet se nad silou morálních hodnot a lásky. Je lepší zůstat čestný a nespokojený, nebo se vzepřít konvencím a prožít aspoň na okamžik pravou lásku?

kroftik
13.01.2018 5 z 5

Krásná knížka, krásný příběh. Jo Jo Moyes je příkladem toho, že i romány pro ženy se dají psát neotřele a inteligentně a já ji mám právě díky tomu čím dál raději :-)

Monika97Švej.
11.01.2018 5 z 5

Tuhle knihu si velmi ráda přečtu minimálně ještě jednou! :) Děj mě bavil, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a když jsem ji dočetla, bylo mi líto, že je konec.
Přečetla jsem jí ,jedním dechem´. :)

Makaja
08.01.2018 2 z 5

Je mi líto, ale tohle mě moc nebavilo.

simona5r
05.01.2018 5 z 5

Jojo Moyes je má oblíbená autorka, takže v hodnocení nedokáži být úplně nestranná. Ale tahle knížka je prostě úžasná a milá a čte se sama :-)