Posledný list od milenca přehled

Posledný list od milenca
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476148/bmid_posledny-list-od-milenca-ubR-476148.png 4 2880 2880

Novinárka Ellie hľadá v novinovom archíve zaujímavý príbeh, no ani sama celkom neverí, že by mohla nájsť niečo skutočne zaujímavé. Podarí sa jej však objaviť list z roku 1960 od neznámeho muža, ktorý v ňom žiada svoju partnerku, aby opustila manžela. Ellie tento ľúbostný príbeh z minulosti fascinuje. Napriek tomu, alebo možno práve preto, lebo sama má pomer so ženatým mužom. Vrátime sa teda do roku 1960 a dozvieme sa, že Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážnej autonehode. Nespomína si na nič – ani na manžela, ani na priateľky, ani na to, aká bola kedysi ona sama. Ale keď sa z nemocnice vráti domov, nájde utajený list a pomaly si začína spomínať na milenca, kvôli ktorému bola ochotná riskovať úplne všetko. Príbehy Ellie a Jennifer, plné vášne, nevery a straty, sa navzájom prepletajú a sú popretkávané „poslednými listami“ zo skutočného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Last Letter from Your Lover, 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posledný list od milenca. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (693)

oldriskaa3h4
16.09.2024 4 z 5

Krásné romantické čtení. Zatím moje druhá kniha od utorky a jsem mile překvapená. Příjemné pohlazení po duši, úplně mě to rozněžnilo.

kniznisvetsjiri
09.09.2024 5 z 5

Miluju,miluju! Miluju tento příběh. Ač mi byla občas Jennifer nepříjemná, svým chováním které jsem někdy úplně moc nepochopila, tak i tak si knihu zamilujete. Za mě jedna z nejlepších knih od autorky.
A na Netflixu najdete film, natočený podle této knihy. Který tedy taky všemi deseti doporučuji.

Stepankabook
19.08.2024 2 z 5

Autorku miluju, ale toto mi nesedlo. Jako by psala z donuceni podle predlohy, strojove. Vubec jsem to neprozivala jako jeji predchozi knihy.

Knižní novinky (30. týden)

25.07.2021

Knižní novinky (29. týden)

18.07.2021

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Připadal si jako opilý, všechny smysly měl zbystřené, jako by se mu každičkým kouskem své bytosti nemilosrdně vrývala do vědomí.

Dokázal tak nádherně poskládat slova dohromady, že si mohla potmě přeříkávat celé dlouhé úseky, jako by recitovala poezii.

Líbal ji a věděl, že se tím polibkem snaží vyjádřit hloubku svých citů. A pak se v ní ztratil, cítil její vlasy, které mu přejížděly po tváři a hrudi, její rty na své kůži, její prsty, a pochopil, že jsou lidé, pro něž existuje jen jeden jediný člověk, který je jejich chybějící součástí.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2011 - Romantic Novelists' Association Awards

Kniha Posledný list od milenca v seznamech

v Právě čtených53x
v Přečtených4 487x