Posledný list od milenca

Posledný list od milenca
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476148/bmid_posledny-list-od-milenca-ubR-476148.png 4 2880 2880

Novinárka Ellie hľadá v novinovom archíve zaujímavý príbeh, no ani sama celkom neverí, že by mohla nájsť niečo skutočne zaujímavé. Podarí sa jej však objaviť list z roku 1960 od neznámeho muža, ktorý v ňom žiada svoju partnerku, aby opustila manžela. Ellie tento ľúbostný príbeh z minulosti fascinuje. Napriek tomu, alebo možno práve preto, lebo sama má pomer so ženatým mužom. Vrátime sa teda do roku 1960 a dozvieme sa, že Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážnej autonehode. Nespomína si na nič – ani na manžela, ani na priateľky, ani na to, aká bola kedysi ona sama. Ale keď sa z nemocnice vráti domov, nájde utajený list a pomaly si začína spomínať na milenca, kvôli ktorému bola ochotná riskovať úplne všetko. Príbehy Ellie a Jennifer, plné vášne, nevery a straty, sa navzájom prepletajú a sú popretkávané „poslednými listami“ zo skutočného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Last Letter from Your Lover, 2008

berka4151
02.03.2020 3 z 5

Moje první setkání s autorkou a docela zklamání. Do 150 stránky jsem bojovala s každým odstavcem, žádná z postav si mě nijak zvlášť nezískala, snad jen Rory si zasloužil sympatie. Nicméně oceňuji vykreslení prostředí vyšší vrstvy v šedesátých letech.

Josh
29.02.2020 3 z 5

Za mne poslední kniha od Jojo Moyes nebyla střídmá v žádném ohledu, na rozdíl od - Dívka, již jsi tu zanechal, Jeden plus jedna a Stříbrná zátoka, jež doporučuji nepřehlédnout.

VIP oceněný romantický příběh byl naprosto přeslazeným zklamáním. Příliš mnoho stran, táhlý a bohužel divně zdeformovaný příběh lásky. Té se dalo ze začátku věřit, ALE pak !!! Když autorka postaví příběh na silném charakteru všech (hlavních) postav – jak osobním, tak pracovním, pečlivě u všech vykreslí obě stránky a pak je nechá udělat něco „úplně mimo mísu“, je z nich někdo jiný, kdo „nedodržuje“ svůj vlastní charakter, co to jako je ??? Čtenář však pozná, že jen proto, že se to hodí, tedy čtenář, který nemá růžové brýle nebo neroní slzy. Nebyla po ruce žádná slušná zápletka? Tedy kromě tzv. osudových chyb postav, které jsou ve skutečnosti chybou v jejich náhlém pominutí smyslu pro sebe sama. Ach jo, taková škoda! Anebo skvěle maskovaná blamáž. Snad neprozradím příliš:

Jennifer – žena, která se rozhodne letět do Afriky (jistě má fanoušky) se poté vrátí, jen si sedne na zadek a prostě se smíří s informacemi, a to po telefonu?

Anthony – novinář tělem a duší, muž, kterému nic neunikne tu má zlomené srdce a tak se roky a roky nic nedozví, vůbec nic ho nezajímá, a to ani na místě kde je?

Ellie – super-talent-novinářka, ani ne rozpolcená charakterem, ale profesně určitě, protože lenost a blbost je něco jiného:o) Pokud za1. jste novinář a za2. u jedněch novin (Nation), tak zeptat se Mr.Googla budiž, ale na personálním nejsou persony nebo mizí etiketa "jsem...a Vy"? To, že je kniha plná dopisů, ale její článek, jež měl díky nim vzniknout se vypařil je pidi poznámka. Že by plán pro sériovou dvojku?

HlEva
20.02.2020 5 z 5

Romantic Novel of The Year Aword 2011 - význam této věty jsem nedokázala pochopit až do posledních stránek této knihy. Pokud to máte někdo stejně - vydržte, stojí to za to.

Pralinka1910
28.01.2020 4 z 5

Krásný příběh. Ve srovnání s ostatními knihami autorky, je zde úžasně popsáno prostředí, ve kterém se hrdinové nacházejí. Úplně vidíte šedesátá léta ... přitom popis nijak neruší samotný příběh. To je opravdu spisovatelsky dar. Na začátku jsem jsem trosku ztrácela v časových linkách, ale to se postupně upraví. Nad dopisy plnými nejrůznějších citu, jsem si uvědomila, jak se vzájemně ochuzujeme, když si tak málo píšeme a vystačíme si se smskami a smajliky.

Jana-Marie
09.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha - přečetla jsem jedním dechem. Považuji za jednu z nejlepších od Jojo Moyes.

leanyka
01.01.2020 5 z 5

Další čtivá a poutavá knížka od Jojo Moyes. Mám ráda její knížky a tato opět nezklame.

Mamina1214
31.12.2019 5 z 5

Toto je čtvrtá kniha od Moyes a rozhodně ji řadím k top. Nádherné vykreslení emocí a to, že láska nikdy nekončí.

nikiss76
27.12.2019 4 z 5

Líbilo se. Styl psaní mi připomněl jinou autorčinu knihu a to Dívku, již jsi tu zanechal, která mne asi bavila o trochu víc. U této knihy jsem už dlouho před rozuzlením tušila, kdo je Anthony a jak to celé dopadne, ale i přesto se mi kniha líbila a hodnotím ji kladně. Opět mě Jojo Moyes nezklamala.

strippedd
25.12.2019 5 z 5

Opravdu milé překvapení. Kniha měla hrozně zajímavý námět a zase ve mně vzbudila podobné pocity jako když jsem četla Než jsem tě poznala. Hrozně příjemné čtení a k zamyšlení...

Iva1988
24.12.2019 5 z 5

Ze začátku jsem byla trochu ztracená v postavách, ale nakonec mě kniha mile překvapila a bylo to krásné oddechové čtení.

Han-nah
28.11.2019 4 z 5

Romantický příběh, kdy ze začátku jsem se ztrácela, ale pak mě rozvíjející se děj vtáhl. Co vše přináší život. Ještě , že to skončilo dobře. Tak nádherné dopisy plné lásky by od svého milého chtěla dostávat každá žena.

Páájinka
25.11.2019 5 z 5

Opět perfektní kniha.

Surikata369
16.11.2019 4 z 5

Další kniha od téhle nadané autorky , která se čte úplně sama. Tento příběh mě možná nebral až tak za srdce (což mě zase tak nevadilo, pač u toho vozíčkáře a obrazu jsem zatlačovala hodněkrát slzy:D), ale i tak ji dávám plný 4 hvězdy, čili hodnotím dost nadprůměrně. Taková příjemná oddechovka, ke které nemůžu mít nějaké větší výhrady.

verunka93
08.11.2019 5 z 5

Tuto spisovatelku jsem si skutečně zamilovala. Knihy se čtou jedním dechem, ale tento příběh jsem přímo hltala. Pro mě je tato kniha skutečně TOP.

terpin
17.10.2019 5 z 5

Krásná kniha. Jen mi tam chybělo víc kapitol z minulosti.

pocketka
07.10.2019 3 z 5

Knihy od této autorky mám ráda. Na tuto jsem se vrhla kvůli tématu, kdy jsem si chtěla poplakat, posmutnit. Postava Jeniffer mne moc nezaujala, po většinu knihy působila jako chladná panička. Nebýt docela zajímavého (ač velmi předvídatelného) konce knihy, byla bych snad i zklamaná. Kniha holt nenadchne, ale ani neurazí. Pokud se Vám téma líbilo, rozhodně doporučuji knihu Dopisy, které nikdo nečetl.

Ajina76
27.09.2019 2 z 5

Popravdě jsem asi čekala něco víc. Soudím podle předtím přečteného. Kdy jsem se nemohla od knih odtrhnout a přečetla je jedním dechem. Ale knihu nezatracuji.

Rosana
25.09.2019 2 z 5

Po předchozích skvělých knížkách od Jojo Moyes, které jsem přečetla, musím říci, že tato mě nechytla. Ztratila jsem se v obrovském množství postav a dějů a událostí. Ale možná se k této knize v budoucnu ještě vrátím.

Jessie_
23.09.2019 5 z 5

Moc krásná knížka.

k.chilli
20.09.2019 5 z 5

První kniha od této autorky a jsem nadšená. Četla jsem jedním dechem a ikdyz šlo o romantický příběh, byla jsem zápletkou překvapená.