Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194821/rezistence-194821.jpg 4 3718 3718

Žádná volba není bez následků. Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Insurgent , 2012

Tucaka
15.05.2016 2 z 5

Kniha mě opravdu zklamala. První díl Divergence se mi opravdu líbil, ale tento díl byl prakticky o ničem. Hlavní hrdinka mě začala štvát svoji sobeckostí a touhou se neustále zabít. Za mě má kniha bohužel jen 2 hvězdičky.

markulka
14.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale Divergence mě bavila o něco víc... Nikdy jsem se nesetkala s postavou podobného charakteru, jako je Tris, což mi přijde jako velké plus. Byly pasáže, které mě prostě dostaly a četla jsem je s otevřenou pusou, ale byly taky pasáže, které se daly předvídat. Děj knihy bych zařadila do kategorie "nic moc", což ale neznamená, že jsem se nudila... Musím se přiznat, že jsem se doslova zamilovala do prostředí, ve kterém žijí Mírumilovní! :D Těším se na další díl :)

Ruzaaa
13.05.2016 5 z 5

Podle mého ještě lepší než Divergence. U Tris vidím větší dospělost, nechová se už tolik jako puberťačka a hlavně se příběh začíná rozvíjet a být akční. Opravdu nechápu, že knihu někdo označil za zdlouhavou, všechno v ní je potřeba k pochopení další části. Krom toho, Tris v mnoha pasážích hledá sebe samu, proto nechápu ani to odsuzování za její "sebevražedné sklony". Ona troška empatie při čtení by neškodila :)

kristynka8396
10.05.2016 4 z 5

Nechci srovnávat film a knihu, ale když ve filmu změní dost podstatných věcí než je v knize, tak to srovnat musím :D film má v podstatě pouze nějaké základy z knihy, jinak je to vycucané z prstu :D zřejmě neměli dost potřebných herců na postavy jako je Lynn a podobně. Také kdo koho zastřelil nebo že Evelyn je ještě d...a, než ve filmu :D nicméně chvílemi to bylo nudné, chvílemi zase dost akční. Sahám po třetím dílu, který jsem ještě neviděla, tak jsem zvědavá :)

MirijamFrankl
07.05.2016 5 z 5

Já si myslím,že byla výborná.
Tris se nechovala vždy logicky-ale upřímně,kdo se vždycky chová logickou cestou.
Líbila se mi její romance s Tobiasem,jak byl něžný a jak se o ni strachoval.
A ten konec,kdy se s ní udobřil,ten byl úplně skvělý.
Kéž bych nevěděla,jak skončí Aliance.
Proto se na ni rychle vrhnu,abych to už měla za sebou,ačkoliv asi budu mít několik dnů depresi.

PandaKombajn
07.05.2016 3 z 5

Po dočtení divergence jsem se okamžitě vrhla na rezistenci. Čekala jsem něco opravdu nabytého energii a akce. Kniha mně v celku zklamala a podle mého je to nejslabší díl. Možná jsem od ní moc očekávala ale tato kniha byla v celku zdlouhavá. Přesně proto dávám 3 hvězdy.

vandalindakova
19.04.2016 3 z 5

Rezistenci bych rozdělila na dvě části. První část knihy- jako vážně? Oproti Divergenci opravdu zklamání. Čtyřka s Tris byli najednou úplně jinými osobnostmi, hádali se jako malý děcka na to, že spolu byli chvilinku. Doopravdy jsem byla překvapená, že Tris vůbec přežila. Za její sebevražedné sklony bych jí nejradši nafackovala. Kde je Tris z Divergence? Já tu viděla jenom ufňukanou holku, která si myslela, že když se pokaždé vydá na smrt, tak všechno zachrání a nedocházelo jí, že existují lidé, kterým na ní záleží.
Druhá část knihy- díkybohu, že se spisovatelka vzpamatovala a dala knize aspoň nějaký ten děj. Tris konečně aspoň něco došlo a už se nechovala jako idiot. Na konci jsem dokonce i trnula hrůzou, jestli jí Čtyřka zavrhl nebo ne.
A na závěr: Kniha mi přišla trochu zmatená a děsně utahaná, než jsem se některými nudnými částmi prokousala. Divergence je z těchto dvou knih o 1000% lepší.
A proč CALEBE? proč?

kalinkacz
12.04.2016 2 z 5

No, tak tohle bylo po první dílu hořké zklamání... Knihu jsem četla skoro měsíc a neměla vůbec pocit, že musím číst dál, ani jsem večer před spaním nepřemýšlela, jak by kniha mohla pokračovat.... První polovina knihy byla svižnější, ale pravdou je, že druhá polovina byla pořád to samé dokola s naprosto (pro mě) nepochopitelným koncem.... Samozřejmě, když už jsem se dostala k druhému dílu, tak se pustím i do toho třetího...

Viky007
11.04.2016 2 z 5

Může mi někdo říct, co to mělo znamenat? O čem to vlastně bylo? Já vím. O ničem.
Tohle byla totální slátanina, jinak se to bohužel říct nedá. A co mi na tom vlastně tak vadilo?
1. Postavy se často chovaly dost nelogicky, hlavně teda Tris.
2. Kniha se táhla jako žvýkačka. Upřímně jsem se dost nudila.
3. Autorka tam patlala páté přes deváté. Pořád se v tom nějak motala. A přišlo mi, že sama neví, jak knihu ukončit.
4. (SPOILER) Takže frakce jsou nakonec experiment, jak zachovat mír? V tom případě je lidstvo "venku" úplně tupé, protože je jasné, že tento systém by nikdy nemohl fungovat. Navíc by v této společnosti logicky převládali odpadlíci. A divergentní? Vždyť ti nakonec tak výjimeční nebyli.

Dávám jednu hvězdičku za Tobiase a jednu za... snahu. Za mě bohužel zklamání.

Terry.89
05.04.2016 3 z 5

Trvalo mi poměrně dlouho tenhle díl přečíst. Že začátku se to dost vleče a nic moc se neděje, takže mě dej místy nudil. V druhé polovině se dej trochu rozproudí. Je zajímavé porovnat knihu a film, odlišnosti v ději by snad nemohly být nákladnější. Zrovna jsem se pustila do závěrečného dílu, ale zatím u mě jasně vede první díl :-)

barbora2863
27.03.2016 4 z 5

Ehm... neviem, čo k tomuto zmysluplne napísať. Cítim rozčarovanie a trošičku sklamanie. Hlavne NEcítim to, čo po prečítaní jednotky.
Na mňa tu toho bolo narvaného priveľa, stále nejaké presuny, boje, napätia... chápem, že sa systém rúca, ale bolo toho príliš. A neskutočne mi v tejto časti vadila Tris. Ako kde sa podela tá z Divergencie? Toto bolo jedno stvorenie, ktoré som mala chuť prefackať hneď niekoľkokrát! A to jej sebaobetovanie bolo trápne časom...
Veď keď mi človek, ktorého milujem, niekoľkokrát povie, nech sa nevrhám po hlave do nebezpečenstva, asi na tom sakra niečo bude!
Asi má o mňa strach, lebo ma nechce stratiť!
Asi o tom trošku porozmýšľam?! Ale nie, ona je spasiteľka... och, ešteže sa spamätala časom.
Štyriho mi prišlo v tejto časti pomenej, ale hádam to vyváži posledná časť. Chýbal mi. Páčili sa mi jeho vyznania, ktoré Tris prehliadala či nechápala... na to, aký bol uzavretý a tajnostskársky to musel byť od neho výkon :-)

Rezistencia mi prišla slabšia ako jej staršia sestra. Chýbalo mi v nej to čaro Divergencie, také to očakávanie, zvedavosť... proste tu bolo až moc akcie a málo emócií, čo vo mne vyvolala Divergencia, Tris a Štyri.
Preto o hviezdičku uberám a modlím sa, nech je trojka omnoho lepšia :-)

Bětka68
27.03.2016

Kniha se mi opravdu moc líbila, byla čtivá a hned mě vtáhla do děje, lepší trilogie už nemohla být :)

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Pokračování super, ale myslím si že tímto dílem měla série skončit, protože třetí díl už je taková nadstavba, která už mě tak nefascinovala

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Super kniha.
Divergence byla možná o kapinku lepší, ale i tato kniha je úchvatná a doporučuji přečíst! :-)

Kayla
14.03.2016 5 z 5

No páni... tato série mě fakt dostala. I tenhle díl byl podle mého názoru velmi pěkně zpracovaný. Na tuhle sérii jsem si fakt vypěstovala těžkou závislost, to se mi snad nikdy nestalo. Už se těším, až si přečtu další díl.
Hodně lidí se možná tenhle díl nelíbil, ale pro moji dušičku tenhle díl byl perfektní. Vůbec mě ty výlevy hrdinky nevadily ba naopak :D Asi jsem sadistka :D Prostě dokonalost.

petra4080
11.03.2016 3 z 5

Druhý díl mě moc nebavil, přesto si přečtu i třetí.

medvídě
10.03.2016 5 z 5

Skvělé pokračování :) při dočtení jsem se hned pustila do čtení dalšího dílu, místo do učení :D

Film je podle mě hodně dobrý, i když je tam dost věcí jinak, takže to beru jako podobné, ale přitom jiné příběhy. Jsem tudíž velmi zvědavá na 3. pokračovaní - jak knižní, tak filmové.

Danago
09.03.2016 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně bavila, nádherné pokračování prvního dílu. Napínavá, akční, čtivá.

sharikk
08.03.2016 5 z 5

Dvojka Divergence jede ve stejných super kolejích jako jednička a je taky tak úžasná. Určitě stojí za přečtení. I když... Malinko víc se mi líbil první díl.

martina2735
07.03.2016 5 z 5

Koupila jsem si rovnou celou trilogii, takže po přečtení Divergence jsem ihned přešla na Rezistenci.
Co říct? Celý nápad o budoucnosti, ve které se lidé řadí do frakcí podle svého chování, nakonec je to vlastně všechno jen experiment, se mi prostě strašně líbí.
Kniha je čtivá, rychle utíka a člověka zcela pohltí příběh.