Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst)
Hugh Newman
Dokazují staré mapy, že první vyměřování zeměkoule proběhlo už před 12 000 lety? Měly kdysi póly jinou polohu než dnes? Existuje tajná síť propojující posvátná místa starověkých dob? Jak lze naslouchat zemským symfoniím? V této útlé, zato revoluční knížce předkládá znalec pradávných kultických míst Hugh Newman teorie zabývající se geometrickými aspekty rozmístění posvátných staveb na Zemi a dochází k řadě ohromujících závěrů. Autor trpělivě shromažďuje poznatky z nejrozmanitějších disciplín a skládá je jeden k druhému. Postupně se tak s neúprosnou přesvědčivostí vyjevuje jejich provázanost a před očima nám vyvstává obraz Gaii, jak jsme ji dosud neznali. Knihu doprovázejí od začátku až do konce úchvatné ilustrace.... celý text
Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná Věda
Vydáno: 2016 , DokořánOriginální název:
Earth Grids: The Secret Patterns of Gaia's Sacred Sites, 2008
více info...
Přidat komentář
Vypadá to na zajímavou edici. Po Stonehenge jsem narazil i na Pozemské sítě.
Bohužel zatím obě knihy trpěly podobnými "neduhy". Tím základním je přílišná stručnost. Působí to pak jako jenom základní seznámení s tématem. S tím ale koliduje skutečnost, že ta "základní" data jsou na úrovni, která už předpokládá poměrně značnou znalost, navíc z různých oborů.
Ale jako motivace pro další studium dost dobré.
Strašně se mí líbí nápad na tuto edici a její grafické zpracování. Zatím jsem koupila Draky a Gaiu, do které jsem se pustila první. Téma a vůbec existence ley lines mě fascinuje a bezmezně jí věřím, a proto jsem doufala, že se dozvím daleko víc, než zatím skromně vím. Nedozvěděla... Ilustrace/fotky jsou bídné a každé téma jen velmi stručně naťuknuto, takže zase budu muset pátrat jinde. Veliká škoda. A počítám, že u draků to bude něco obdobnýho, nicméně z výše zmíněných důvodů dám dokonce dvě hvězdičky (jakože hodně...).
Knihu jsem objevil "náhodou" ve výloze Academie a hned mne zaujala. Mám rád tento formát a edici. Už jsem si pořídil asi 7 titulů a zatím jsem nebyl zklamán. I zde je téma probráno z různých úhlů a čtenář se dodatečně může pustit do hlubšího prozkoumání té které oblasti. Do přečtení jsem neměl ani tušení kolik různorodých systémů se v rámci země dá sledovat a jakými různými sítěmi je matka Země protkána.
Autorovy další knížky
2016 | Pozemské sítě (Gaia – skryté uspořádání posvátných míst) |
2020 | Kamenné kruhy |
Kniha poskytuje základní přehled o tématu různých sítí, které pokrývají zemi. Ať již člověkem uměle vytvořených nebo těch přírodních. Jelikož se jedná o jednoduchý, až heslovitý popis, jde o četbu na pár hodin.
Téma je zajímavé, ale berte jej jen jako základ pro další četbu. Pokud bych měl vydavateli něco vyčíst, pak to jsou příliš malé mapy a popisky k nim, respektive formát knihy.