https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539777/bmid_praha-pruvodce-prahou-akvarely-prague-a-guide-through-p.png 3 1 1

Šestnáct akvarelů - pohledů na známá pražská místa. V kapesním vydání v kroužkové vazbě. Souběžný anglický, francouzský, německý, italský, polský, ruský a španělský text.

milamarus
12.06.2024 3 z 5

Jako suvenýr, jako připomínka navštívených míst je tahle drobná knížečka o rozměrech 15x10 cm bezvadná. Chválím tvrdý papír, chválím praktickou kroužkovou vazbu – obojí přispívá k trvanlivosti. A výběr míst? Vidět Staroměstskou radnici s orlojem, Karlův most, Nové zámecké schody či Zlatou uličku mě dosud neomrzelo. Jsem spokojená. :-)

Jako průvodce hlavním městem, jak láká název, však knížka nemůže obstát. Textová část = krátké popisky, které neporadí, neřeknou, jak jsou jednotlivá místa od sebe vzdálena, jak se k nim dostat,… není tu mapka, ani prostor pro vylíčení jejich spletité historie.

Proto tři hvězdičky.

Praha obrazové publikace průvodce akvarely architektonické památky

Autorovy knížky

2012  60%Praha: Průvodce Prahou - akvarely / Prague: A Guide Through Prague - Watercolors