Převychování

Převychování
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481511/bmid_prevychovani-Fvv-481511.jpg 5 2 2

Román, situovaný do antiutopického světa vzdáleného několik staletí. Na celém světě zvítězil socialistický řád, život byl zjednodušen a zracionalizován, za minulostí byla udělána rázná čára a zničeny veškeré připomínky starého pořádku.

hanak_v_exilu
20.07.2022 5 z 5

Excelentní, buřičský, nadčasový. Množství přívlastků kterých bych mohl použít k popisu románu Jana Bardy, alias Ferdinanda Krejčího je úctyhodné a téměř nevyčerpatelné. Kniha je průlomová nejen v naší literatuře, ale i ve světové. Autor rozvíjí vizi dystopického světa, založeného na rigidním a extrémním prosazování hesla Velké francouzské revoluce - volnost, rovnost, bratrství. Teorie je skvěle fungující a rozšiřující blaho mezi obyčejný lid, jenže v praxi se ukáže, že ne všichni se s univerzálním režimem ztotožňují. V době vydání kniha nevzbudila téměř žádný zájem, což způsobilo, že se do dnešní doby zachovalo jen několik málo svazků. Naštěstí je román včleněn do povídkové sbírky Vládcové vesmíru, což ho zpřístupnilo i dnešním čtenářům.

Autorovy knížky

Jan Barda