Převzetí

Převzetí
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545368/bmid_prevzeti.jpg 4 66 66

Rem Erdes zmizel. Jeho bratr Paul ví, že za tím musí vězet něco děsivého, protože Rem je jedním z mocných kněží – a ti nemají přirozeného nepřítele. Paul proto vyráží do New Amsterdamu a společně s Willem Flynnem, změtvorem skrývajícím tvář za podivnou maskou, odhaluje první znepokojivé stopy. Spolu s dalšími přáteli nakonec vytvoří netradiční pátrací tým. To však ještě netuší, že je čeká nebezpečí, které dalece přesahuje jejich nejdivočejší představy…... celý text

makhushka
14.04.2023 4 z 5

Moje první urban fantasy. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, pořád mi v hlavě blikalo červené světýlko, že to není úplně můj šálek kávy.
Ale já kafe moc nepiju a nedala jsem na výstrahu v hlavě a pustila se do ní. Nutno říct, že hlavní důvod, proč mě to ke knížce tak táhlo byly hlavní postavy. Autor knížky na svém instagramu postupně odhaloval obsazení knihy a já bedlivě čekala na další a absolutně jsem je hltala! Různé rasy "lidí", které nejsou tak zmatené jak jsem se obávala, jsou skvěle popsány a díky ilustrací právě na insta autora je máte přímo před očima a živě pozorujete každý jejich krok.
Styl psaní je hodně barvitý, kniha se čte krásně, hladce, nikde nic nedrhne, děj vás chytne za pačesy a táhne do konce jako neandrtálec, který svou ženu majznul kyjem a táhl do jeskyně. Nekompromisně.
Úžasně postavený svět i postavy, těžko vybrat nejoblíbenější, ale kdybych musela, tak asi Mike a Will Flynn. Skvělé dílo, jsem ráda, že se ke mě dostalo :)

simona4926
01.04.2023 5 z 5

Začneme postupně. Obálka knihy je krásná, po přečtení knihy z ní vyčtu daleko víc detailů z obsahu knihy. Je velmi hezky propracovaná. Název knihy je originální, téměř celou dějovou linku jsem čekala, kdy se odhalí vysvětlení názvu. Autor si s tím dal velmi záležet, název a i původ názvu je originální, a zobrazuje hlavní pointu příběhu (nebudu spoilerovat). Ze začátku jsem se bála, protože knihy tohoto žánru obvykle nevyhledávám, nicméně kniha je jedním slovem skvělá. Čte se sama. Autor krásně vymazlil popisy prostřědí, ukázal obrovskou fantazii při stvoření tohoto světa, kam svůj děj zasadil - změtvory, hilfy, dery, mordery atd. Všechny tyto rasy jsou originální, jiné (v dobrém slova smyslu). Autorovy slovní obraty krásně vykreslily jednotlivé situace, a vtáhli mě - čtenáře hlouběji do děje. Závěr knihy je otevřený pro možné pokračování, kdy hlavní hrdina P.+M. Může objevovat a zkoumat své schopnosti. Převzetí zde může skončit, ale i nemusí.

DreamerX9
22.03.2023 4 z 5

Na to, že Thriller neni můj žánr mě kniha mile překvapila. Hlavně tím, jak byla napsaná. Skvěle vykreslené prostředí a i poutavý děj. Mělo to šťavu. Co mi sedlo nejvíce tak autorova kreativita stylu psaní.

Laerry
21.03.2023 4 z 5

Originální zápletka, skvěle vykreslené prostředí, zajímavé postavy... Povedený přírustek do české YA literatury.