Muž s dýmkou a houslemi
Arthur Conan Doyle
Z anglických originálů The Adventures of Sherlock Holmes, Memoirs of Sherlock Holmes, The Return of Sherlock Holmes a His Last Bow. Čtrnáct detektivních povídek, v nichž záhady řeší Sherlock Holmes spolu s nerozlučným přítelem doktorem Watsonem. Ilustroval Adolf Born.
Přidat komentář
Toto vydání s ilustracemi Adolfa Borna mě provázelo v dětství. Na malé dítě to byla kniha velká, špatně se s ní manipulovalo, ale obsahově je úžasná. Spolek ryšavců, Námořní smlouva, Dobrodružství se šesti Napoleony a hlavně velmi strašidelný Strakatý pás. I ostatní příběhy byly skvělé. Sherlock Holmes je můj nejoblíbenější detektiv a velkou roli v tom hraje i tato kniha.
Pana Doyla a jeho Sherlocka Holmese mám fakt rád a taky ty případy fakt rád čtu :). Tohle je hodně zajímavý výběr, k tomu ilustrace Adolfa Borna, prostě tahle kniha nemá chybu! Pět stars jak vyšitých! :)))
Přestože mám příběhy Sherlocka Holmese komplet, neodolala jsem tomuhle výběru. Je úžasně zpracovaný, dobře vybraný a s perfektními ilustracemi Mistra Borna. Taková šlehačka na dortu...
Sherlock Homeless je obecně hrozně populární, to nemá cenu řešit, ale tahle kniha si zaslouží speciální ocenění a to právě její provedení. Tím myslím obrázky, bratři a sestry. O dost lepší než u fantasy Mach & Šebestová, nebo survivalu Robinson Krůzó. Namaste.
Další případy mistra dedukce a jeho lékařského pomocníka obsažené i v jiných v povídkových sbírkách. Za mě byly nejpovedenější Strakatý pás, Umírající detektiv, Modrá Karbunkule a Škola v Priory - velmi silný průměr - 70 %
Výborně napsané případy Sherlocka Holmese a doktora Watsona. K tomu nádherné ilustrace. Knihu četly i moje děti a nyní čeká, až dorostou i vnučky, aby ji otevřely a ponořily se do toho tajemného světa, který pan Doyle stvořil.
Klasika s nádhernou ilustrací. Kniha potěší dospělé i starší děti, co příběh, to originál.
Klasika s Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem, kterou jsem četla už kdysi dávno, ale je to jedna z knih, která mi zůstává v paměti napořád.
Tady ta kniha byla, je a bude populární vždy. Silně pochybuji o tom, že za pár let potkám někoho a ten nebude vědět, kdo je Sherlock Holmes. Když jsem měl chuť si přečíst nějakou detektivku ze starého Londýna, tak jsem hned hrábl po Holmesovi s Watsonem. Jak prosté, že? Věřím, že Holmes je nepřekonaný a proto také tento skvost doporučuji všem, kteří chtějí s detektivními romány začít.
Vsuvka: Silně doporučuji si čtení Holmese zpestřit černým čajem, který vás trochu více vtáhne do atmosféry příběhu
Asi jedna z posledních knih, která byla u nás ilustrována. Skvělý výkon podal autor, překladatelé, ilustrátor, doktor Watson a jeho přítel Holmes. Moc pěkné čtení!
„Ale to je prosté, drahý Watsone!“ Ano, přesně tak – je to prosté, protože je to perfektní. Případy geniálního detektiva, který svými brilantními logickými dedukcemi a nepřekonatelnou intuicí nepřestává ohromovat své čtenáře už desítky let. A za ilustrace Adolfa Borna bych nejraději přidala ještě jednou pět hvězdiček!
Část díla
Berylová korunka / Korunka s berylmi
1886
Makléřův úředník / Maklérov zamestnanec
1893
Modrá karbunkule / Belasý karbunkul / Modrý drahokam
1890
Musgraveský rituál / Musgraveovský rituál
1893
Námořní smlouva / Námorná zmluva
1893
Autorovy další knížky
1978 | Pes baskervillský |
2010 | Případy Sherlocka Holmese |
1982 | Dobrodružství Sherlocka Holmese |
1971 | Ztracený svět |
1987 | Muž s dýmkou a houslemi |
Bylo mi asi tak 12 nebo 13 let, když jsem objevila tuhle úžasnou knihu doma u našich v knihovně a seznámila se tak s Sherlockem Holmesem. Právě tato knížka může za můj celožitovní obdiv k této postavě a množství zhlédnutých filmů i seriálů. Ponuré podivné ilustrace, napětí a vraždy a brilantní chladná logika. Drsný a neohrožený akční hrdina. Dojemné přátelství. V dospívání jsem nikdy nečetla dívčí románky (to až teď, v letech...), ale četla jsem právě a především toto - detektivky, kde se dávala na odiv logika a brilantní myšlení. Ráda se k těmto povídkám vracím, je to jedna z málo knih, které mám doma z nostalgie ve fyzické podobě a ne na čtečce... to kvůli těm depresivním ošklivým ilustracím. Vlastně právě díky těm ilustracím jsem po ní kdysi jako dítě sáhla, Adolf Born ilustroval i pohádky, takže jsem myslela, že tohle bude jen další kniha pohádek a začala tehdy jako malá číst... a nelituju toho.