Příchuť zla

Příchuť zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541198/bmid_prichut-zla.jpg 5 299 299

Madison Harperová série

Madison Harperová s pomocí Natea Monroea konečně očistila své jméno. Teď musí znovu vybudovat svou kariéru a také vztah se synem, s nímž se během uvěznění nesměla vídat. Hned první den cestou do práce Madison najde havarované auto, v něm spoustu krve a opuštěné batole. Vzápětí se rozjíždí vyšetřování plné komplikací. Nateovi se mezitím ozve otec Jack Connor, což nevěstí nic dobrého. Vezme spravedlnost do svých rukou, nebo ďábelského kněze přenechá s největším sebezapřením policii?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Voxi

Little Girl Taken, 2021

Interpreti: Karolína Půčková

Olous1
12.02.2024 5 z 5

Wow, já tuhle sérii miluju. Madison a Nateo jsou skvělý. Já jen doufám, že bude brzo pokračování. A nemohu také zapomenout na Brodyho, psího kamaráda který do příběhu dává tu jiskru. Doporučuji 100%.

Evule *
09.02.2024 5 z 5

Napínavé a čtivé, smutný příběh s překvapujícím obratem. Sérii opravdu doporučuji a těším se na další díl.

Vlaďkaa4
07.02.2024 5 z 5

Díl od dílů lepší. Tak kdy bude další....?

broskev28
02.02.2024 5 z 5

Dočteno a jsem velmi spokojená, i když souhlasím s komentářem ísačop - otce Connora sfoukla autorka jakoby mimochodem. Zato na tom ostatním si dala záležet - Madison se stále více ukazuje jako správná žena na správném místě, paráda, a Nate doslova překonal sám sebe. Tak teď už jen netrpělivě vyhlížím další díl . . .

Hella
29.01.2024 5 z 5

Výborná série. Těším se na pokračování, které autorka v doslovu slibuje.

Ísačop
28.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Jo jo, dočteno a opět mohu jen chválit.

I když mi přišlo moc rychlé skoncování s otcem Connorem. Dva díly je to hledání v kupce sena a pak se najednou objeví. I když chápu, že po těch letech už z něj byl starý pán a nějak se tahle dějová linka musela ukončit, aby i Nate měl pokoj.

A díky Vinceovi to vypadá na další pokračování. Tak Wendy šup šup, těším se!

knihomolkadorfa
26.01.2024 5 z 5

Skvělá série, přečetla jsem všechny tři díly za sebou a ten poslední je jasně nejlepší ! Už teď se těším na další příběhy Madison a Natea.

moudivlacek
20.01.2024 5 z 5

Začátek hodně smutný, konec ještě smutnější, řekla bych tvrdá realita současného světa. A lichotivé to rozhodně není.
Madison jede poprvé do práce znovu jako detektiv a zahlédne auto mimo cestu a záhy zaslechne dětský pláč. A tak začíná divoká jízda. Je to příběh o tom, že netrpí jen samotné oběti, ale i jejich rodina a příbuzní, někdo se dostane ze smutku a žalu sám, někdo s pomocí a někoho stravuje celou dobu pomsta....
Nate má zase okusit, že otec Connor rozhodně s Natem ještě neskončil a dá mu zakusit, jak moc blízko je Nate k tomu, aby zase skončil v cele smrti. Tentokrát to ale Connor přežene a Nate je rozhodnut tentokrát zachránit ty, na kterých mu záleží stůj co stůj, a pomstít ty, kteří již samy nemohou.
Madison se potýká nejen s kolegou detektivem Douglasem, ale i tvrdým přístupem nové šéfové. Ale všem jim jde nakonec o jedno, najít pravého vraha. Přijít na to, kde je opravdu pravda. A ta rozhodně je tak krutá, že i tvrdá šéfová odhalí své dobré lidské srdce.
Konec napovídá mému umu, že by časem mohl být další díl. Až bude, určitě po něm sáhnu.

annettka1098
12.01.2024 5 z 5

Přestože je kvůli rekapitulacích předchozích dvou dílu děj trochu pozvolný, vůbec to neubralo na čtivosti. Příběh se opět skládá hned z několika zápletek a nabízí skvělé vyvážení mezi jejich postupným odhalováním. Nechybí ani vývoj mezi osobními vztahy jednotlivých postav. Právě tato kombinace mě udržovala v permanentním stavu zvědavosti a téměř mi nedovolila knihu odložit.

Od třetího dílu série jsem raději neočekávala nic výjimečného, ale musím říct, že autorka mě opět překvapila a nadchla. Wendy Dranfield je pro mne mistryní ve vytváření kriminálního thrilleru s emocionálním podtextem a já se velmi těším na další díly a vývoj hlavních postav.

barusak1
07.01.2024 5 z 5

Za mě je to jedna z nejlepších kriminálek, které jsem za poslední dobu četla. Už aby vyšel další díl

manteca8619
04.01.2024 5 z 5

Madison se konečně vrací do práce a hned první den cestou na stanici najde v lese nabourané auto a v něm roční holčičku. A tak se rozjíždí pátrací akce po její matce, která byla zaměstnaná v místním bistru. Podezřelých je hned několik, třeba majitel bistra který má podcast o zločincích a sám má z minulosti škraloup v podobně nezvěstné manželky a vnuka. Do toho všeho se Madison snaží sžít se svým synem, se kterým se
po letech ve vězení konečně setkala. Její "parťák" Nate opět dostává zprávy od otce Connora a jejich setkání už je opravdu na spadnutí. Autorka opět napsala skvělou krimi, která se čtenáři dostane pod kůži. Upřímně se těším na další pokračování.

alzbeta4340
04.01.2024 5 z 5

Dobře napsané i vymyšlené, děj docela zamotaný. Více méně jsem před koncem odhadla, jak všechno dopadne, ale jistá jsem si tedy nebyla. Ráda doporučuji.

mrs.jungova
02.01.2024 5 z 5

Ačkoliv jsem se pustila do třetího dílu aniž bych četla první dva díly, nijak mi to na zážitku ze čtení neubralo. Během několika prvních stránek nám autorka objasňuje, co se v předchozích dílech odehrálo a jaké to mělo následky. Díky tomu je čtenář alespoň trochu v obraze a dokáže se vžít do momentální situace. :-)

Ani po dočtení jsem nenašla sebemenší důvod, proč bych knize nemohla dát plný počet hvězdiček. Kniha splnila má očekávání. Dočkala jsem se zajímavého příběhu, napínavého případu a propracovaných postav, které toho mají ještě hodně před sebou. :-)

Madison i Nate mi přirostli k srdci. Díky nim je série taková jaká je a budu se k nim ráda vracet. Jsem zvědavá, jakými směry je autorka do budoucna povede.

Jak jsem zmínila výše, knihu bych doporučila i těm z vás, co 1 & 2 díl nečetli. Díky tomu samozřejmě zjistíte, že si je nutně potřebujete přečíst, protože vám ti dva natolik přirostou k srdci, že se s nimi nebudete chtít jen tak rozloučit.

georginaa
31.12.2023 5 z 5

Madison nastupuje ve svém rodném městě jako detektiv do stejného oddělení kde dříve pracovala a má trochu strach, jak se budou tvářit ostatní. Hned první den najde nabourané auto a v něm roční holčičku, po rodičích ani stopy, jen plno krve kolem. Zároveň se musí naučit lépe komunikovat se svým nalezeným synem a je ráda, že i Nateo se vrátil a pomáhá ji s vyšetřováním. Zároveň mu chce pomoct najít vraha jeho přítelkyně. Autorka bude vydávat 4.díl a určitě se na to čtenáři budou těšit jako já. Můžu jedině doporučit, je to nádherné čtení.

Jiparis
30.12.2023 5 z 5

Opět skvělé! Boj se zlem v mnoha podobách. Zločiny se netýkají jen obětí, ale mají dalekosáhlé důsledky pro pozůstalé.

Zuzulinka
27.12.2023 5 z 5

Paráda!! Všechny tři díly super!!

gordon13
27.12.2023 5 z 5

Parádní třetí díl!! Skvělý příběh, velké emoce, výborný konec.
Moc se mi to líbilo!

ArwenAragorn
25.12.2023 5 z 5

81%
Nate:
Zhluboka se nadechne: "Trápí mě nečisté myšlenky."
"Jaké povahy?" zeptá se duchovní.
Nate zaváhá. Do nosu ho udeří pach, který v něm probudí dávno zapomenuté vzpomínky. "Chci zabít člověka."
... "A přeju si, aby umíral dlouho a bolestivě. Aby pykal za trýzeň, kterou způsobil lidem, které jsem miloval. Aby zaplatil za to, že mi je vzal příliš brzy a nedovolil jim vést život, na který měli nárok. Přál bych si, aby prožil jediný den jako já, aby zakusil na vlastní kůži, čemu mě vystavil." Odmlčí se. "A chci, aby jeho smrt byla násilná."
__________________________________________________________________________
Tak to byl moc dobrý thriller!
Sledujeme krátkou životní dráhu Madison, která se po letech nespravedlivě strávených ve vězení znovu vrací jako detektiv na policejní oddělení a Natea, zmítaného vnitřními démony, který se jenom otřepe a už je obviněný z vraždy, kterou na něj nachystal otec Connor. Postupně se cesty Madison a Natea spojují.
Thriller je svižný, nápaditý, napínavý i dojemný, s mnoha zvraty a docela nepředvídatelný. Má výbornou zápletku a překvapivé, i když smutné zakončení.
Na konci čtenář tuší a i autorka naznačuje, že v dalším díle se bude víc věnovat Vincemu , který se snaží najít svou manželku Ruby a vnuka Olivera, kteří před šesti lety náhle zmizeli. A Nate mu slíbil, že je bude hledat.
Určitě doporučím, četba stojí za to!

nela3812
07.12.2023 4 z 5

Tato série si nastavila laťku vysoko a nehodlá se jí pustit. Také do třetice si mě autorka, od první strany, získala svým vyprávěním. Děj je svižný, napínavý a především také nepředvídatelný. Co víc si od detektivního příběhu přát?

V průběhu celého příběhu sem tam narazíme na odkazy z minulých dílů. Autorka je vždy stručně, ale přesto velmi trefně vysvětlí a jede se dál. Jsem až překvapená, jak málo slov jí stačí k tomu, aby vystihla situaci z předchozích dílů - ale je to prostě tak! Pokud tedy předchozí díly přeskočíte, určitě se v ději neztratíte.

Chybějící detektivní činnost, z předchozího dílu, mi zde byla naplno vynahrazena. Naprosto skvělá zápletka, jejíž rozuzlení jsem až do samého konce nedokázala předvídat. Bylo to skvěle zamotané a propojené, díky čemuž jsem opět zvládla vytvořit nespočet různých teorií. Pátrání mě naprosto pohltilo, přesně tak, jak by to u detektivky mělo být.

Těšila jsem se, že se pustíme do pátrání v Nateově minulosti, poté co jsme ve "Volání o pomoc" odhalili, co se stalo Madison. Když to však porovnám, tak byla tato linka velmi odbytá a v celé knize úplně zanikla. Bylo to sice šokující a zvrácené, ale během pár stran byl konec. Neměli jsme možnost se v tomto případu více pošťourat a vychutnat si skrze Natea pomstu, o které tak dlouho mluví. Nicméně je pořád možné, že se případ v dalším pokračování znovu otevře. Zdejší právní systém má totiž spoustu mezer...

Už teď se moc těším na pokračování a jsem zvědavá, co dalšího si autorka připraví. Zatím jsou případy originální, napínavé a překvapivé.

Hodnocení: 4/5

monte
03.12.2023 5 z 5

Jsem nadšená. I tento díl byl velmi napínavý a čtivý