Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1843 1843

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

lupo
19.04.2016

Od knihy jsem očekávala více. Děj je moc natáhnutý a nezáživný.

Kacenka551
13.04.2016 1 z 5

Greena jsem měla vždy ráda. Ale po přečtení nevím...nevím. Popravdě si myslí, že to psalo malé dítě. Ty co téhle knize udělili bestseller tu knihu nečetli. Něco napíše John Green a hned je to bestseller. Kdyby to nebyl bestseller tak o knize budu mluvit v lepším. Nelíbilo se mi, že v té knize se vůbec nic nestalo. 220stran popisovat zázračné dítě je dost divné. Podle mého hodnocení mě nesuďte. Každýmu se líbí něco jiného. Mě se nelíbějí knihy ve kterých se nic neděje.

Denčaa
11.04.2016 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin byl zatím nejslabší článek z plejády Greenových knih. Děj mě nijak neoslovil a ani hlavní hrdinové. Je to dobře napsané, to ano, ale bez této knihy bych se obešla. Nicméně, humor ani v tomto přéběhu nechyběl a mnohdy jsem se nejvíce pobavila při textech pod čarou.

Satanela
07.04.2016 4 z 5

Knížka je hezká, ale čekala jsem od ní trochu více. Moc jsem se do ni nezačala, a proto jsem jí četla celkem dost dlouho. Líbilo se mi, že jsem mohla nahlédnout do života kluků, ale jinak celkový příběh bych hodnotila jen třemi hvězdami.

Fantýna
28.03.2016 5 z 5

dobrá knížka

Ria2
28.03.2016

Kniha mě vůbec nebavila a přiznám se, že jsem ji ani nedočetla. To se mi stane málo kdy.

ajla5
26.03.2016 3 z 5

Ušlo to. Léto v knize pěkné, ale příběh mi připadal krátký.

kanitsuj
24.03.2016 3 z 5

Bohužel se musím zařadit do skupiny těch, které kniha nezaujala. Cením si rozhodně originálního nápadu (vyjádření komplikovanosti vztahů numerickými rovnicemi a grafy), občas jsem se i zasmála, ale v příběhu mi chyběl výraznější děj a prokreslenější charaktery postav, poznámky pod čarou - několik prvních pobavilo, ale další byly jen jejich únavnými variantami, hrdinové mne nepřesvědčili svým jednáním-nevěřila jsem jim jejich motivace a také jejich věk myslím zcela neodpovídal jejich jednání. Matematický dodatek jsem už neměla sílu ani chuť číst. Takže pane Greene, nápad dobrý, ale výsledek spíše únavný a nepříliš zapamatovatelný.

Misha11
23.03.2016 2 z 5

Greena mám jako spisovatele vážně ráda. Nejdřív mě trochu zklamala Papírová města, na Kateřiny jsem šla s tím, že budou určitě lepší.
Za mě je tohle nejslabší Greenova kniha, jak vše dopadne mi bylo jasné po několika kapitolách, příběh mě ani moc neuchvátil..
Faktem ale je, že všechny autorovy knížky se čtou poměrně rychle, jsou tam alespoň pokusy (některé vydařené, jiné ne) o vtip a určitě si nějakou jeho knížku ještě přečtu.

Mozkovna
17.03.2016 3 z 5

No... nic moc.
Na začátku jsem byla pěkně naštvaná. Postavy byly nesympatické, děj nezajímavý, a každou poznámku pod čarou jsem nesnášela. (Asi měly být některé vtipné. Nebyly.)
V druhé polovině se všechno trochu zlepšilo, ale celé mi to přišlo takové... v jedné lajně. Nic zajímavého se tam za celou knihu nestalo, žádný převratný zvrat, v podstatě žádná zápletka. Dvě stě stran o tom, jak zázračné dítě pracuje na něčem, na co se pak stejně vykašle (mluvím o tom, že chce něco znamenat). Greenovy knihy jsou většinou "o něčem hlubším", máme si z nich něco odnést, nějaké moudro. Ale z této knihy jsem si neodnesla asi nic :/

Sarka14
15.03.2016 2 z 5

Pro mě velké zklamání. V půlce jsem si říkala, že si s něčím takovým snad musí dělat srandu. Druhá půlka o kousek lepší, ale stejně pořád dost slabé. Nevím, jestli se mi bude chtít do nových knih tohoto autora, který kdysi tak dobře začal.

nakavusterezou
14.03.2016 2 z 5

Kniha mě bavila tak prvních 50 stránek.
Pro mě příliš dlouhý a nezáživný děj, který se zbytečně dlouho táhnul. Bavila mě postava Hassana, ale to je vše. Bylo tam pár vtipných momentů, u kterých jsem se zasmála i nahlas - za to je první hvězdička. Druhá je za to, jak měl autor promyšlený "graf rozchodů" (i když sám psal, že to celé nevymýšlel on).
Tato kniha mě zklamala, čekala jsem od Greena mnohem, mnohem víc.

EliaBooks
14.03.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst jen, proto, že jsem na ni slyšela hlavně špatnou kritiku a většina lidí mi řekla že je to nejslabší Greenovka. Rozhodla jsem si ji přečíst a zjistit proč tomu tak je. :/ A ano za pár dní jsem ji přečetla a můj názor je takový: Kniha se liší od ostatních Greenovek, nevím přesně čím ale je jiná, taková ,,chytřejší´´ nebo jak to říct :D Každopádně kniha mě velmi zaujala, líbila se mi a překonala u mě možná i Hledání Aljašky. :) Ale asi jsem u téhle knihy ve velmi malé množině lidí kteří na ni mají velmi pozitivní názor :D Podle mého názoru úžasná kniha, John nezklamal . :)

minusha97
11.03.2016 1 z 5

Pri tejto knihe som si opäť potvrdila, že John Green nie je spisovateľ pre mňa. Spočiatku som tejto knihe dávala nádej, lebo ma zaujal príbeh outsidera, ktorý miluje iba Katheriny a vyráža na roadtrip, pričom na svoje bývalé spomína.
Bohužiaľ ma to sklamalo. Spočiatku sa to ešte dalo čítať, ale po prvých 100 stranách (možno aj skôr) som sa v knihe sklamala. Táto kniha nebola také klišé ako Hviezdy, ale tu zas stratilo veľa prevedenie, štýl, akým bol príbeh napísaný, čo bol vlastne jediný dôvod, prečo som dala Hviezda 1* a nie odpad. Tu som ju dala povedzme, za nápad. Alebo za to, že som knihu zvládla dočítať dokonca.

amanek
10.03.2016 1 z 5

Za mě nuda. Prostě knížka o ničem. Sice jsem ji dočetla, ale bez valného zájmu.

Evča98
03.03.2016 odpad!

Kniha mě nudila. Přišlo mi, že nemá skoro žádný děj. Jednoduše se mi prostě nelíbila. I přesto, že mě nebavila, jsem ji přečetla, ale s velkým přemáháním.

Evda
01.03.2016 1 z 5

Knihu jsem vcelku rychle přelouskala, čte se dobře, (*ale!)... vhodná třeba do mhd, když nestihnete dočíst kapitolu, prostě zaklapnete a pak otevřete, začnete někde, kde si myslíte, že jste přestali. Nedonutí vás jet pár zastávek dál, protože ji hltáte, nic takového. Snad ani pokud ji nedočtete, tak se nic nestane, jelikož děj je lehce předvídatelný.
*ale! ... Kniha je pravděpodobně určená pro jinou věkovou skupinu, přibližně tak do sedmnácti. Mě nijak neučarovala. Je mi málo přes dvacet (a stará si nepřipadám! :)).

Od pana Greena jsem zatím nic jiného nečetla, lákala mě profláklá kniha Hvězdy nám nepřály nebo Hledání Aljašky, ale v knihovně jsem nepohrdla jedinou touto nevypůjčenou. Možná škoda, protože teď mě neláká si v blízké době přečíst od autora nějakou jinou. A k této se již vracet pravděpodobně nebudu.
Mimochodem občas mě při čtení napadlo a zároveň možná i trochu vytočilo to, zda se chtěl autor pochlubit svýma znalostma...

majdvorka
17.02.2016

Knížka mě zklamala, musela jsem se dost nutit, abych jí dočetla.

ZuzCer
16.02.2016 4 z 5

Knížku jsem četla jenom anglicky, což mě trochu mrzí....., ale přišla mi zajímavá. Přesto, že jsem jí hltala očima musím uznat, že to byla nejslabší kniha od Greena, kterou jsem zatím četla

betka5649
15.02.2016 4 z 5

Většina lidí tvrdí, že je to "slabota" a to jen pro to, že je to od Greena :D upřímně já četla jako první Příliš mnoho Kateřin a hned jsem ji celou přelouskla :3 ( i když ta matika je tam místy strašná :D ) Toť můj názor :)