Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1843 1843

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

dopeyy
04.01.2016 3 z 5

Kniha se mi zdála trochu nudnější. Musím přiznat,že mi Colin opravdu vadil - zdál se mi úplně posedlý.

Monikafafe
03.01.2016 3 z 5

Nebyla špatná, ale podle mě nudná a bez děje

Delinka
31.12.2015 5 z 5

Jako všechny ostatní knihy od Greena i tahle se mi moc líbila. Konec se mi zdál trochu předvídatelný, ale i tal musím dát pět hvězd, protože je kniha napsaná velmi dobře. Je čtivá a rozhodně jsem se u ní nenudila. :-)

hrabenka
31.12.2015 2 z 5

Hodně slabá knížka,nezajímavý příběh,vůbec nezaujala.

babsi66
29.12.2015 2 z 5

Myšlenka s vyjádřením vývoje vztahu matematickým vzorcem je vcelku nápaditá, ale celou knihu tedy neutáhla. Hlavní dějová linka je předvídatelná, až to hezké není. Pořád čekáte, jestli se stane něco zajímavého a ono pořád nic.Dialogy mezi Colinem a Hassanem vyznívají spíš trapně než vtipně. Jistě, jsem už pár let mimo cílovou skupinu čtenářů, ale tohle by mě nebavilo ani kdybych do ní spadala.

unicornvendulka
26.12.2015

Všichni odsuzují matematiku a vysvětlivky pod čarou. Chápu, že někdo není rozený matematik a mozek mu to nepobere, ale ty vzorce a spekulace byly opravdu primitivní. Měl by to pochopit snad každý (pokud dával pozor ve škole).

Káča Máča
24.12.2015 4 z 5

Přečteno za dnešek, knihu jsem odkládala jen v nejnutnějších případech - tudíž celkem slušná oddychovka i zábava. Ze série "Aljašek a Papírových měst" se mi Příliš mnoho Kateřin líbilo nejvíc (a to ani ne proto, že jsem také Kateřina). Pobavila mě přítomnost matematiky a vzorců, ačkoli jsem rozený nematematik. Tohle mi prostě sedlo ;).

Anna 13
23.12.2015 4 z 5

Četla jsem Hledání Aljašky, Hvězdy nám nepřály, Papírová města a teď jsem se dostala i ke Kateřinám! Knížka byla pěkná, odpočinková, vtipná a opět tak citlivě psaná, jak to dokáže jen John Green. Já ho mám prostě strašně moc ráda a číst jeho knížky je pro mne nejen povinnost, ale i radost a jisté obohacení.

V knize jsem si našla opět spoustu úžasných myšlenek, které má John Green v každé své knize. Umí vytvářet ty nejúžasnější postavy. Samozřejmě na nejvyšší příčce od něj jsou stále Hvězdy nám nepřály, pak Hledání Aljašky a až pak tento román, nicméně stojí za přečtení. Ohřejete se v malém městečku na začátku letních prázdnin, nasmějete se (protože John Green umí prostě super vtipy), ale také popřemýšlíte nad láskou a nad možná trochu naivním a vlastně dost zvláštním hlavním hrdinou.

Kniha má nápad, vtip a jisté obohacení. John Green to opět dokázal. Je to mistr.

Krysa1769
20.12.2015 3 z 5

Nejslabší příběh od Greena. Četl se sám, ale člověk pořád čekal, kdy příběh doopravdy začne.
A on nezačal.
Nicméně, originální nápad to byl a postavy, i když jsem si je nějak nezamilovala, byly zajímavé. Škoda, že Green nevymyslel lepší zápletku.

Blanche2001
08.12.2015 odpad!

To se absolutně nedalo číst. Po osmdesáti stránkách jsem ten boj vzdala a knihy se ani nedotkla. Nezajímavý, nesympatický a ještě ke všemu fakt blbej hlavní hrdina, žádný děj... Nechápu, proč jsem si jí vůbec kupovala, když ani jedna "Greenovka" mi nijak neučarovala. Asi nějaké zatmění, nebo co.

Biohazard
07.12.2015 2 z 5

Zajímavý námět, vcelku i zajímavá postava, ale nedokázala jsem se zbavit dojmu, že je knížka na rychlo upižlaná za pár dní. Připadala mi hrozně uspěchaná, roztahaná a ve výsledku se toho zase tolik nestalo. Přála bych si, abych ji mohla dát vyšší hodnocení. Ten nápad byl podle mě fakt skvělý. I propojenost s matematikou, přesmyčky, vícejazyčnost. Ale prostě na mě nějak moc nezapůsobila. Rozhodně se mi nelíbila tolik, jako Hledání Aljašky. Na Greena podle mě slabé.

SelenaDemi428
06.12.2015 3 z 5

Kniha byla oddechová a ne moc náročná. Od Greena se mi ale zatím líbila nejmíň, nevím proč. Ale je tam podle mě hodně roztahaný ten počáteční děj. Dál už nevím, co bych nepsala - jenom že to je celkem zajímavý námět.

tess.de.veles
04.12.2015 1 z 5

Boze,no to byla kravina....nejhezci na knize je obalka....Je to prvni 'greenovka' co jsem cetla....dam sanci jeste jedne a pak uvidim,jak se k panu Greenovi jako spisovateli postavim.....Skoda, ze asi jeho knihy nebudou tak sympaticky a pekny jako on sam......:(.....nebo ze bych se spletla????

Clairka
03.12.2015 2 z 5

Zatím nejslabší kniha od Greena...neoslovila mě vůbec :(

Terez276
24.11.2015 4 z 5

nebyla špatná, ale ten děj nic moc čekala jsem od greena trošku víc...

kikies
23.11.2015 4 z 5

Knížka není to nejlepší, co lze doporučit každému, ale je originální a určitě zajímavá. Matematice nehovím, nijak zvlášť jí nerozumím, ale nijak zvlášť to nevadí tomu, aby čtenář pochopil, o co tu kráčí. Také mám pocit, že Příliš mnoho Kateřin je trochu propracovanější a ne tak triviální, jako předchozí díla. Myslím, že Green nám jednou předloží něco vskutku velkolepého a že to nebude trvat moc dlouho.

InFinito
22.11.2015 4 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, musela jsem se do čtení nutit a v zhruba v půlce jsem ji na pár dní odložila. Pak jsem ji ale zase vzala do ruky a najednou jsem se začetla a začala mě bavit. Možná je to i podle nálady, nevím.
Líbí se mi nápad, obálka a poznámky pod čarou byly občas zajímavé. Není to ta nejlepší knížka na světě ale řekla bych, že je jistým způsobem jedinečná a zajímavá. Určitě to není knížka, která zaujme všechny, takže si na ní budete muset udělat názor sami.

Tejezka
22.11.2015 3 z 5

Nějak nevím, co si o té knížce myslet. Chvíli mě hrozně bavila, smála jsem se, ale potom mě knížka zase nudila...Kdybych matematice rozuměla víc, tak knížku ocením asi více. Oceňuji i to, že tentokrát nebyla dívka protivná a nesympatická jak v předchozích knížkách od Greena..

Lucinka007
20.11.2015 4 z 5

Knížka si mi moc líbila. Poznámky pod čarou byly zajímavé a určitě originální. Líbilo se mi i pojetí z pohledu matematiky. Knížka mě k sobě přitáhla jako málokterá. Knižky od tohohle autora mě hodně zaujaly a vesele pokračuji ve čtení. Takže za mě knížku určitě doporučuji :)

KatChiss
16.11.2015 2 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst. Příběh tam sice byl, ale stejně se to dost točilo okolo matematiky a plno věcem jsem nerozumněla. Ano, pod čarou sice byly vysvětlivky, ale nejsem žádné geniální dítě, jsem úplně obyčejná holka, která matice nerozumí, a proto pro mě byla tato kniha nezajímavá. Akorát se mi líbila poslední část, jak Hassan zjistil, co má dělat a Colin se naučil vypravovat příběhy a pak ještě... nechci prozrazovat.