Princezniny deníky

Princezniny deníky
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303895/bmid_princezniny-deniky-7br-303895.jpg 4 501 501

Princezniny deníky série

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku - propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech - a nejvíce jí samé - se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Princess diaries, 2000

patricka
02.04.2015 5 z 5

Zase jem si ji po delší době přečetla. Potřeovala jsem to na odreagování. A povedlo se, nadvakrát jsem přečetla tuhle knížku a je mi líp :) Mia mě zkrátka nezklame :)

Fortuna
23.03.2015 5 z 5

Mně se kniha líbila. Byl to zas trošku jiný šálek čaje a já jsem spokojená. :) NAPROSTO oddechová četba, nad ničím nemusíte přemýšlet, prostě jen čtete každodenní, trošku potrhlé zápisky ještě trošku potrhlejší Mii Thermopolisové. Miu jsem si oblíbila, je jiná než většina lidí a to se mi líbí. Nevím, co ještě dodat, jsem prostě spokojená. :)

jana5962
08.12.2014 5 z 5

Už od začátku jsem si zakázala srovnávat knihu s filmem a udělala jsem dobře. Je to něco úplně jiného, ale tak nějak dobře. Beru to jako příjemnou oddechovou četbu a je to první kniha co je psaná stylem deníku a baví mě. Za mě rozhodne doporučuji.

kacaaba
27.07.2014 3 z 5

Ze začátku zklamání. Hrozně jsem to srovnávala s filmem. Pak když jsem si to v hlavě srovnala, tak jsem se začetla a teď se od té série nemohu odtrhnout.

5331
19.04.2014 5 z 5

Vážně skvělá knížka všem doporočuji.

barborka:-)
20.03.2014 5 z 5

Moc se mi ta kniha líbila a ted budu číst další díli . Moc mě zaujala , ale nepatří k mým oblíbeným .

vlkove
15.03.2014 4 z 5

Kniha pro dívky, určitě lepší než film, je psaná stylem deníku a moc se mi líbila, doporučuji.

wikiniki
18.02.2014 5 z 5

Ideální oddychová knížka. Ráda se k princezně Mii zase jednou vrátím.

patricka
06.02.2014 5 z 5

Moje první knížka od Meg Cabotové, rozhodně nezklamala a proto čtu další a další. Rozhodla jsem se jí číst podle filmu, ale tam je to trochu jinak. V knížce jsem si to všechno s Miou užila víc a to nemluvim o dalších dílech :)

Adele02
27.10.2013 4 z 5

Tak neskutečně prdlé, že podle Miina uvažování budu mluvit ještě hodně dlouho. :)

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

nejdřív se mi nečetla moc dobře, protože jsem byla hodně ovlivněná filmem, který mám mimochodem ráda, tak mě dost překvapilo, že v knize je stejný snad jen jméno (všech), ale jinak je všechno jinak. Ale nakonec je to poměrně zábavné :) takže si je půjčím všechny :)

Izzy_
25.09.2013 3 z 5

Film som si už ako mladšia dosť obľúbila a aj teraz si ho vždy rada pozriem. Rozhodla som sa teda siahnuť aj po knižke. Túto prvú časť som začala čítať presne 23.septembra, čo sa náhodou zhoduje s prvým zápisom do tohto denníka :) Niektoré veci sa s filmom odlišujú, niektoré sa mi zdali trocha absurdné k veku hlavných postáv.
Kniha sa u mňa stala prvou knihou s hlavnou ženskou hrdinkou, ktorú som tento rok čítala.
Je to iný žáner ako čítavam, je to oddychové a ľahko písané, takže sa dá celá kniha prečítať dosť rýchlo. Oddychové čítanie, ale asi nič pre mňa. Siahnem po ďaľších častiach ?? Možno..

wamplady
12.09.2013 3 z 5

Oddychová knížka, nemusí se u ní přemýšlet:-)

anett123
18.08.2013 4 z 5

Knížky Meg Cabotové mají něco, co většinou dívčím románkům chybí - vtip.

Katee
08.08.2013 5 z 5

RoseDawson157: Jo v ČR vyšel, viděla jsem obálku a jde to i koupit (aspoň přes internet jo). Jmenuje se to "Navždy princeznou".

TessDragon
08.08.2013 5 z 5

Princezniny deníky-moje 1.teenage šílenství! :D Prvně jsem viděla film a když jsem uslyšela o knížce,šla jsem do toho.A miluju obě dvě-filmy i knížky.S Miou jsem se cítila dost spřízněná(úplně se vidím v těch 14 letech ;D ),její komentáře,a celkový průběh knížky se mi dost líbil a líbí se mi i ted po nějakých 5 letech i když možná o trošku mín,ale nehodlám měnit hodnocení.Myslím,že neexistuje snad jediná knížka od M.Cabot,kterou bych si nezamilovala.Jen mě mrzí,že v ČR nevyšel finální díl.

zuzicek632
15.05.2013 5 z 5

Úžasná knížka :)

Katee
04.04.2013 5 z 5

Film jsem sice neviděla, ale kniha mě opravdu zaujala. Už čtu další díl, Meg Cabotová opravdu umí psát!

Sisi11
27.03.2013 4 z 5

Knížku jsem četla jako 15ti letá a musím říct, že jsem si jí opravdu užila. Dnes už bych se čtením měla asi problém a právě proto to ji znova nerozečtu. Mám krásný zážitek a nechci si ho pokazit. Kniha zkrátka není pro starší, zkušené a moudré čtenáře ;)

Majulinek
05.03.2013 4 z 5

Nenadchla ani neurazila. Je to románek skutečně pro dívky. Ale musím říci, že film se mi zdál lepší.