Princezniny deníky

Princezniny deníky
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303895/bmid_princezniny-deniky-7br-303895.jpg 4 501 501

Princezniny deníky série

Mia Thermopolisová je normální americká čtrnáctiletá dívka. Má stejné starosti jako ostatní děvčata v jejím věku - propadá z matiky, její matka chodí s jejím učitelem, je nešťastně zamilovaná, a pořád jí ne a ne narůst prsa. Jako by toho už tak nebylo dost, dozvídá se najednou zničehonic, že je princezna a dědička trůnu malého evropského knížectví. A teď jí teprve začínají problémy. Jak má tuto skutečnost utajit před svými kamarádkami, když jí do školy vozí limuzínou osobní ochranka a po vyučování musí brát hodiny princeznování u panovačné Grandmére? Proč nemůže být prostě zase jenom obyčejná Mia? K překvapení všech - a nejvíce jí samé - se ale ukáže, že Mia je pro roli princezny jako stvořená.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Knižní klub

Princess diaries, 2000

Nikol18
18.12.2012 1 z 5

Jsem zklamaná, nic jiného říct nedokážu. Prvně jsem samozřejmě viděla film a musím uznat, že scénáristi z toho vykřesali opravdu půvabný příběh, protože knižní verze se mi moc nelíbí. Nebude to znít příliš slušně, když napíšu, že se mi Miin otec líbil víc ve filmu, kde byl bohužel po smrti. A babička se chovala mnohem uctivěji ke svému postavení, v knize mi spíš připadá jako obyčejná namyšlená stará dáma, co si o sobě myslí, že je královnou celého světa. Kniha je jednodušše změt fetišistických a namyšlených lidí, co o sobě mají příliš vysoké mínění, protože mají peníze. Filmový příběh alespon za něco stojí, ale knižní verze, kde je Mia blondýnka se mi prostě zdá jako podpora namyšlených, zbohatlických a zlých holek, které si svou krásou a penězi můžou zajistit prestiž.

Missys17
17.08.2012 3 z 5

Oddychová knížka, dívčí román o problémech dospívající dívky která je navíc princeznou.

Gardenia23
24.07.2012

Pěkná knížka pro dívky, která jak to můžum vidět ve filmu řeší případ, který by se mohl stát každé dívce a každá o něm tajně sní. Ale knížka je lepší než film :-)

Ashlee7
26.06.2012 5 z 5

Bylo těžké dokopat mě k nějaké knize.. Touhle jsem začala. ,-) Tuhle knihu jsem si "obstarala" sama. ,-) Takže tahle kniha byla mnou přečtena jako první z mé iniciativy.. Těším se až si přečtu další knížky od téhle spisovatelky. ,-) Věřím, že budou stejně hezké, jako je tahle. ,-)

Mikiem
10.02.2012 5 z 5

Pěkné oslovilo mě to,jen tak dál:o)

SarahMimi
25.08.2011 5 z 5

Četla jsem to a myslím si že je to o opravdovém životě princezny

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu nádherný příběh, jeho filmové zpracování bylo sice též skvělé, ale kniha je mnohem , ale mnohem lepší