Uloupené dívky

Uloupené dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532246/bmid_uloupene-divky-65d32d2ba2032.jpg 5 347 347

Je to přesně pětadvacet let, co beze stopy zmizela sedmiletá Melody Jonesová. K jejímu únosu a vraždě se už přiznala spousta podivínů a podvodníků, ale tentokrát přišel na policejní stanici někdo, koho rozhodně nečekali – bohatý podnikatel a filantrop Steven Harte, který tvrdí, že o tom starém případu něco ví. Vzápětí obdrží Kim Stoneová zprávu, že se z místní družiny ztratila osmiletá Grace Lennardová. Steven je ochoten mluvit pouze s Kim a rozehrává s ní chladnokrevnou psychologickou partii. Ještě náročnější souboj čeká na Kim za dveřmi vězení, kde si pro ni její úhlavní soupeřka, doktorka Alexandra Thorneová, připravila doslova výbušné tajemství. Odhalí ho jen výměnou za svobodu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Stolen Ones, 2021

Kocourek
včera 5 z 5

Opět prima počteni na jeden deštivý a větrný víkend. Kim nezklamala a otevřela dveře k dalším dobrodružstvím s Alex. Ta nám ještě zavaří.

MirkaHas
13.09.2024 5 z 5

Bylo velice příjemné být zase s Erikou...

monte
11.09.2024 5 z 5

Nemohu jinak než se opakovat. Skvělé pokračování série. Bravo Angelo.

IvanaB
11.09.2024 4 z 5

Opět nezklamala, zajímavá zápletka. Ale vadí mi Alex, to jsem přeskakovala a asi jí bude příště víc :(

ANDY28
07.09.2024 2 z 5

Tak za mě hrozná nuda

Žanek_Hantec
07.09.2024 5 z 5

Špicová bichla, jak se dalo čekat. Doporučuju.

helcab
07.09.2024 5 z 5

Další povedený díl, což jsem i očekávala. Pěkně zamotané a nečekané navíc s otevřeným koncem, takže se dá očekávat co nevidět další díl. Doporučuji.

Hana62
05.09.2024 5 z 5

Za mě dost dobrý. Sice mě dostala Alex. (skoro jako Jurek u Keplera). Ale nebylo to krutě popisované. Zajímavý vhled do řeči těla, neverbální komunikace, hry na "pravdu".
Těším se na další díl.

Sati
04.09.2024 3 z 5

(SPOILER) Za mě je tohle nejslabší díl z celé série.
Když se Alex objevila ve druhém díle bylo to wow, když se objevila později znovu bylo to druhé wow, teď se objevila potřetí a už to wow nebylo a nijak mě neláká představa, že se objeví ještě minimálně jednou. Linka s otcem Kim se úplně ztratila a byla vlastně úplně zbytečná, čekala jsem s čím Alex na Kim přijde, ale tohle bylo asi jako když někoho pošlete pro mekáč a on vám doveze ovocný salát.
Hlavní děj už na tom byl lépe, pořád jsem přemýšlela jestli to Steven vážně byl nebo nebyl, jako v každém jiném díle to každou chvilku vypadalo na někoho jiného a takové knihy jsou nejlepší, ale konec a vrah už bylo opět zklamání

Katulinka69
01.09.2024 5 z 5

Tohle je prostě od prvního dílu moje srdcovka a myslím, že bude pokračovat

Janaves
01.09.2024 5 z 5

Super , doporučuji .

janastok
31.08.2024 5 z 5

Tato série nikdy nezklame. Tentokrát méně akce a více poctivého pátrání a překvapivý konec. Jen doufám, že se postava Alex nepotáhne dalšími díly jak červená nit.

michaela5515
25.08.2024 5 z 5

(SPOILER) Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu a nezklamala jsem se. Ale nejsem si jistá, jestli to vůbec u Kim jde. Tenhle díl byl zajímavý tím, že (podle mě) postrádal fyzickou akci, ale za to překypoval hrabáním se v minulosti. Za mě super a jsem ráda, že se nám vrátila jedna postava. Za tu druhou moc ráda nejsem :D

Sigurd_Lesandi
23.08.2024 5 z 5

Je čím dál těžší psát na Kim recenze, protože se tu budu jenom neustále opakovat o tom, jak moc tuto sérii miluju. Tento díl toho rozhodně není výjimkou. Marsons se opět překonala.
Za dobu mé čtenářské kariéry mám načteno opravdu hodně detektivek a thrillerů. Hodně často se mi tedy stává, že děj více méně brzy odhadnu. Tady jsem po fakt dlouhé době zažil až "úzkost" z toho, že jsem neměl ani tušení, jakým směrem se příběh bude ubírat. Hltal jsem stranu za stranou a nebyl jsem schopný knihu odložit, dokud jsem se vše nedozvěděl.
Už z anotace se dozvíme, že se nám opět vrátí Alexandra, což sorry not sorry, toto je prostě nejlepší záporák, který byl kdy stvořen. Dostane tady jen trochu prostoru, což do celého konceptu skvěle zapadlo. Dozvěděli jsme se, jak na tom je a zároveň jsme dostali informace o tom, kam se bude příběh ubírat dál. Perfektní.
Nemá smysl tady neustále omílat to stejné dokola, prostě si to všichni musíte přečíst!

Kája_95
21.08.2024 5 z 5

(SPOILER) 17. kniha od této autorky a stále si drží laťku na 100%. Nechápu a smekám. Neskutečně se vždy těším na další nový díl který vyjde. Tentokrát je tu téma dle názvu knihy - uloupené/unesené dívky. Kim a její tým je postaven před těžkou práci ohledně hledání unesené dívky. Těsně před tím, než se o únosu dozvědí přijde za Kim jistý pan Steven Harte, který je dobře zajištěný a vypadá to, že to bude další planý rozhovor ohledně několika let starého případu - unesení malé Melody Jonesové. Následně se ale začne ukazovat, že má rád hry, umí Kim výborně vytočit a hlavně to vypadá, že s případem Melody a následně i s aktuálním případem - únosem malé osmileté holčičky Grace má hodně společného. Týmu Kim ale nejde do hlavy, proč by dorazil na policejní stanici dobrovolně a sám od sebe. Příběh vyšetřování se prolíná s Alex Thorneovou, která je aktuálně ve věznici a snaží se Kim kontaktovat, zároveň ve vězení rozjíždí docela solidní psychologickou hru - o této psycholožce je psáno v dřívější knize Angely. K případu holčiček je přivolána Alison - zabývá se řečí těla, pomůže tedy Kim s výslechem a hlavně jeho chováním u výslechu Stevena. O Alison jsme se dočetli také v dřívějším díle paní Angely. Co dodat, tato kniha měla opět napětí, přemýšlení nad vrahem, únoscem, Alex, ... hodnotím opět plným počtem. Dokonalá kniha a už aby byl další díl venku!!!

rumova_kulicka
19.08.2024 5 z 5

Zpočátku série jsem si na Kim musela zvykat, ale teď ji miluju. Kniha opět odsýpá, i když tentokrát je děj trochu jinačí. Postava Alex je hodně silné kafe, snad ani nechci vědět, jak to s ní bude pokračovat :-D Ne, těším se na další pokračování. Tato série je sázka na jistotu.

DominikV
16.08.2024 5 z 5

První třetinu knihy jsem si říkal, že se nejspíše bude jednat o "jen další" skvěle napsanou a dobře se čtenou detektivku paní Marsonsové. Vedlejším postavám/podezřelým jsem nemohl přijít na jméno a měl jsem problém se s nimi sžít. Poté ovšem vše nabralo na obrátkách a nebylo prakticky možné knihu odložit. Finální mindfuck byl tak překvapivý, že mi po hodně dlouhé době způsobil mražení v zátylku. PS: Jen doufám, že to v budoucnu autorka nepřežene s inspektorčinou nemesis a nebudeme tu mít druhého Deavera a jeho Hodináře...

alnahu
15.08.2024 5 z 5

Také jsem si skvěle početla.Tentokrát má Kim Stoneová těžký úkol -vypátrat kam zmizela malá dívenka.Zapletka i rozuzlení je opět velmi zajímavé.

SilvieSisinka
15.08.2024 5 z 5

Opět úžasné čtení.Vzdy se těším na její další knihu.Napinave,originální, čtivé.

martineknatasa
14.08.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, doporučuji přečíst.... Škoda, že není ještě vydán další díl. Hned bych se do něj pustila.