Tichý výkrik

Tichý výkrik
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301819/bmid_tichy-vykrik-cPD-301819.jpg 4 3054 3054

Záhadné a násilné vraždy, zdanlivo nesúvisiace okolnosti, tiene minulosti... Tým všetkým tento naozaj strhujúci triler oplýva vrchovato. Na začiatku príbehu stojí päť ľudí okolo plytkého hrobu a nad telom nevinnej obete uzavrú temnú dohodu – nikto sa nikdy nesmie nič dozvedieť. Lenže o desať rokov je brutálne zavraždená prvá žena z tejto pätice, po nej nasleduje ďalší člen a tretí unikne smrti iba o vlások. Počet zavraždených však stále pribúda. Vyšetrovaním týchto krvavých zločinov je poverená detektívka Kim Stonová, ktorá sleduje a preveruje všetky stopy, ale zdá sa, že jej psychopatický protihráč je vždy o krok popredu. Keď však objavia ľudské pozostatky na pozemku, kde stojí zhorenisko bývalého domova pre opustené dievčatá, začínajú jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať. Asi sa tu pred rokmi stalo niečo, čo so súčasnými vraždami súvisí. Kim je rozhodnutá šialeného vraha zastaviť skôr, ako udrie znova. Napínavý a miestami šokujúci dej, ktorého naozajstným protagonistom je strach, nenávisť a ľudská zloba, sa odvíja v niekoľkých časových rovinách a z pohľadu viacerých postáv, posadnutých démonmi minulosti. Z anglického originálu „Silent Scream“ (StoryFire Ltd., United Kingdom, 2015) preložila Martina Šturcelová. Obálku navrhla Diana Delevová, upravil Augustín Putera. Vydalo vydavateľstvo Ikar Bratislava v roku 2016.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Silent Scream, 2015

mrwendor
03.05.2019 3 z 5

Napínavé, avšak tušil jsem jak to dopadne a kdo je vrah.

tanjaj
02.05.2019 4 z 5

První kniha od autorky. Linie napínavého děje mě nenechala ani na chvilku v klidu. Těším se na další zápletku s detektivem Kim Stoneovou a s velkým sympaťákem Bryantem.

certik003
29.04.2019

Případy Kim jsem začala číst až od čtvrtého dílu, takže jsem se rozhodla, že si přečtu i ty předchozí, takže je Kim pro mě vlastně „stará známá“. A autorka mě rozhodně nezklamala, kniha byla opět čtivá a napínavá. Pachatele jsem sice odhalila, ale ten závět jsem nečekala a docela mě dostal. Překvapila mě i poslední stránka. Vím, že je Kim jenom smyšlená postava, ale stejně mě to strašně potěšilo.

koki.veru
27.04.2019 5 z 5

Super příběh :-) velice zajímavá zápletka a hlavně moc povedená postava detektivky Kim. Určitě se vrhnu na další díl :-)

Nunynka
25.04.2019 5 z 5

Úžasná detektivka. Je to moje druhá kniha od autorky a musím říct,že si ji hned dám do oblíbených autorek. Ani na chvilku vás nenechá vydechnout a její zápletky jsou úžasné.

Ignis
22.04.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, žádní mafiáni, proradné korporace apod. prostě pátrání po vrahovi.

slaska77
21.04.2019 4 z 5

Moc příjemná detektivka, nepřekombinovaná, nepřeplácaná množstvím dějových a časových linek, výborně se četla a od plného hodnocení mě odrazuje snad jen vlastní rezervovanost k danému žánru. Ale vlastně tak nějak nemám co vytknout, přečetla jsem během dvou dnů. Prostě podařené. (duben: 1426 str.)

Ishir
18.04.2019 5 z 5

Napínavá kniha, která se dobře čte a má to spád.

allfonsa
14.04.2019 5 z 5

Opět pro mě dobrá detektivka, konec jsem opravdu nečekala...určitě přečtu i další díly série...

Miška.Miška
14.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek jakou jsem zatím četla. Strašně čtivé, příběh hned od začátku zaujme ani chvilku jsem se nenudila. Za mě top !!

cedos
14.04.2019 5 z 5

Dobrá zápletka, dobré vykreslení postav, sympatická vyšetřovatelka … určitě přečtu i další díly.

Puntíkatýhrnek
13.04.2019 5 z 5

Mně se to tedy líbilo, čtivé a svižné....líbilo se mi, že zápletka měla hlavu a patu a také to, že jsem nepřišla na to, kdo to dělá...víc takových knih a určitě si přečtu pokračování.

Dalimila12
10.04.2019 4 z 5

Líbila se

metalan
06.04.2019 5 z 5

Super detektivka,nemohla jsem se odtrhnout jak to bylo napínavé.A ten konec mě velice překvapil.Ale je hrozné jak se chovali k dětem i mě občas ukápla slza,i to co prožila detektivka Kim,chudák její bratr,neměla to jednoduché v životě.
Hned se vrhnu na další díl, doufám že bude taky tak dobrý.

JitkaHambi
04.04.2019 5 z 5

K mému největšímu oblíbenci Chrisi Carterovi nyní přibyla další super úžasná autorka!Kniha mě bavila od samého začátku až do konce, nemohla jsem prostě přestat číst.A vůbec jsem netušila jak to celé nakonec dopadne.Už teď nutně potřebuji číst 2.díl a nemohu se dočkat :-)

LeHor
22.03.2019 5 z 5

Tyhle knihy miluju, nemohla jsem odložit. Čtivé, napínavé, super. Doporučuji

Majdaloupka
19.03.2019 5 z 5

Ano, tohle je příběh dle mého gusta. Některé popisy jsou sice pěkne naturalisticke, ale k příběhu to patří. Mám rada knihy, kdy se nejde odtrhnout a to je i tento případ. Jsem strašně rada za čtenářskou výzvu, bez ni bych asi nenašla tolik skvělých knih jako je Němý křik nebo třeba série Lacey Flint

Vilma232
19.03.2019 4 z 5

Příběh má spád, je srozumitelný, napínavý až do konce. Určitě si přečtu něco dalšího ze série.

Allys
19.03.2019 5 z 5

Super postavený príbeh, dej čitateľa udržuje v napätí od začiatku do konca. Časť záveru síce bola mierne prevídateľná, ale tá druhá časť ma naozaj prekvapila. Od knihy som nevedela odísť, kým som ju neprečítala do konca (ok, keď už som nevidela na písmenká som šla na chvíľu spať, ale hneď po zobudení som sa k nej vrátila :-) )

Miro67
18.03.2019 5 z 5

Detektivní příběh 1. velmi napínavý, 2. šokující krutostí některých lidí (?), 3. smutný z pohledu dětí, které v systému nevyhovující rodiče-dětské domovy-pěstouni vyrůstají bez šance poznat domov,lásku a něhu. Jak ji pak mohou oplácet?