Rozbité okno

Rozbité okno
https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91768/bmid_rozbite-okno-i1p-91768.jpg 5 766 766

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšetrovateľ Lincoln Rhyme s partnerkou Ameliou vyšetrujú vraždu, ktorú údajne spáchal Lincolnov bratranec. Zistia, že v minulosti došlo k niekoľkým podobným vraždám - páchatelia tvrdili, že sú nevinní, hoci na mieste činu sa našli "dokonalé" dôkazy. Rhymov tím si uvedomí, že ide o výsledok majstrovskej krádeže totožnosti a manipulácie. Keď zabijak odhalí totožnosť členov kriminalistického tímu, ze prenasledovateľov sa stane lovná zver...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Broken Window, 2008

lukas1948
17.09.2024 4 z 5

Začínám mít dojem, že celá série jede jak televizní seriál. Sice je každá kniha samostatný případ, ale je tam zamotaná i nějaká ta nadčasová linka jiného případu. Tady mne to, zvlášť na konci, vyloženě rušilo. Nemuselo to tam vůbec být.

Jinak ale první půlka knihy jela zběsilým tempem, v druhé to ale přešlo spíš v partičku šachu, aby se pak na konci všechno rychle dohnalo.

Každopádně autor přisuzuje RFID technologii vyloženě pohádkové vlastnosti, takhle nebezpečně to ve skutečnosti fakt nefunguje! Ale že jsou firmy, které o vás chtějí shromáždit co nejvíc informací, to ano. Ba, co hůř, dneska ani nemusíte být databázový expert, stačí jen někoho sledovat má sociálních sítích, a dozvíte se toho víc, než je zdrávo.

dencazrnu
08.09.2024 5 z 5

Osmé setkání s Lincolnem, Amelií a jejich skvělým týmem. Tentokrát nás čekal případ, který byl hodně zaměřený na IT technologie a já musím říci, že mi až běhal mráz po zádech, když si člověk představí, kam až to vše může zajít.

Jen se zamyslete, kolik věcí toho na sebe prozradíte nejen na sociálních sítích. I to, jakou elektronickou stopu po sobě zanecháváme díky využívání platební karty, používáním mobilního telefonu, počítače a jiných chytrých zařízení.

A teď si představte, že někdo tyto informace pravidelně a velmi pečlivě sleduje a vyhodnocuje. A když má dostatek podkladů, rozhodne se dotyčná osoba, že vám zničí a převrátí život vzhůru nohama…

Knihy od tohoto autora mám strašně moc ráda a i když jsou to pořádně velké bichle, čtení mi pokaždé uteče, jak když mávnete kouzelným proutkem. Obdivuji autorovu mysl, která dokáže případ promyslet až do úplného detailu a čtenář se opravdu nestačí divit, jak v samém závěru do sebe vše zapadne. Moc se těším na další díl, protože už teď vím, že to určitě bude jedna velká jízda.

veverkaVv
07.09.2024 5 z 5

Osmý díl série o vyšetřovateli, který je upoután na invalidní vozík byl pro mě obzvláště zajímavý. Nová doba plná elektroniky, technických zařízení, ale nebezpečí, které z toho plyne si málokdo z nás uvědomuje. Úplně bezděčně používáme mobily, karty, internet, navigace apod. S trochou nadsázky je tu uveden příběh ztráty identity a zneužití osobních údajů. Velmi čtivé a poučné pro ty, kteří na různých stránkách tráví denně spoustu času. Kniha již vyšla v roce 2008, zajímalo by mě, co by autor napsal o dnešní době a čím by nás vystrašil nebo před čím varoval?

Magdalenkačte
22.08.2024 5 z 5

Skvělý příběh! Tento díl moc moc bavil. Jak snadno se da zneužít identita člověka. Parádně vystavěno a velmi aktuální téma!

konicekbily
07.07.2024 4 z 5

Velice dobře napsaný příběh oblíbené dvojice, pracující svým tempem a znalostmi, a ta kousek po kousku se vnořuje do řešení několika problémů, kdy důkazy svědčící o jednoznačné vině se zdají být uměle předhozené. Kým? Kdo to může dělat a jak se vše dovídá? Vše pěkně popsáno. Zdá se mi, že toho autor napsal trochu více, než bylo nutné!

DZi2
06.07.2024 4 z 5

Fascinující a i po letech aktuální téma. Líbili se mi i pasáže kde hlavni hrdina vzpomíná na útržky ze své minulosti, po sedmi knichách bylo načase se o Rhymovy dozvědět něco víc. Ke 100% mi ale pořád něco chybý. Kdybych měl hodnotit knihu jedním slovem, řekl bych že je zdlouhavá. Má poměrně dost hluchých míst, zkrátit o 100-150 stran, tak bych s plným hodnocením asi neváhal.

Hkk935
14.04.2024 5 z 5

Zase skvělé čtení, výborné téma - člověk si opravdu uvědomí, že soukromí už dávno není samozřejmostí, bohužel.

Čmeláček
01.04.2024 5 z 5

Jedním slovem vynikající! Nemám co dodat, jsem dokonale spokojený, takže dávám 5 stars a definitivně doporučuji! :)

Niki08
12.02.2024 3 z 5

Udělala jsem tu chybu, že jsem tuto sérii začala číst od tohoto dílu... Kniha nebyla špatná, ale myslím, že bych jí hodnotila mnohem lépe, kdybych začala hezky od prvního dílu. Takže jdu chybu napravit :)

85098211
14.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Tohle byla fakt zase doslova pecka! ;-) Strhující případ hned od začátku a napínavý až do konce. Tentokrát je zde vrah, který nejenže vraždí pečlivě vybrané oběti, ale zároveň krade identitu dalším, aby na ně svůj čin svedl. A jeho úplně první takto (snad náhodně) vybranou osobou je bratranec Lincolna Rhyma... Ale ten samozřejmě nebude jediný, koho si zákeřný pachatel zvolil, protože ten hodlá zabíjet dál - jak se ostatně dá očekávat ;-). Autor ve své knize střídá dva úhly pohledu, proto se ke slovu dostanou nejen vyšetřovatelé v čele s Rhymem a Amélií Sachsovou - což je pochopitelné ;-), ale také sám vrah. A právě ty části, které vypráví on, jsou doslova o nervy! Hodně brzy se zdá, že by policie mohla být úspěšná a chytit ho, ale bohužel je hned jasné, že to musí skončit neúspěchem, protože se tato scéna odehraje příliš brzy, tj. víceméně v první části knihy. Pachatel má tedy i nadále možnost vraždit dál a ve finále se do jeho hledáčku dostane také Amélie Sachsová...
Asi nejhorší na tom všem je, když si uvědomíme, jak jsme bezmocní, pokud by nám někdo chtěl ukrást náš život se vším všudy. A opravdu to není tak těžké, jak je možné se přesvědčit v této knize. Hodnotím ji tedy plným počtem, nejen za originální a tempem nabitý případ, ale také za velkou čtivost ;-).

Janniska
14.10.2023 5 z 5

Brilantní!Jako vždy.Musím řct že pan Deaver neztrácí ani s osmým dílem nápad a drive.

jana1976
22.06.2023 4 z 5

Úžasný námět. Při čtení si uvědomíte, jak v dnešní době se vše digitalizuje, samé kamery, elektronika. Pokud by se opravdu něco podobného stalo ve skutečnosti, byli bychom V PASTI, bezmocní .....

Lusa
06.04.2023 5 z 5

Musím říci, že námět této knihy byl velice zajímavý a pro dnešní dobu stále aktuální. Za mě opět skvělé čtení.

ondrahasic
17.03.2023 5 z 5

Po pár nudných dílech, opravdu skvostna detektivka. Skvělé

Luigi1
29.12.2022 5 z 5

Dobře se to četlo mělo to spád

Gaeberys
16.11.2022 4 z 5

Tentokrát se Rhyme s týmem vydává po stopách krádeží identit, velmi zajímavé - až alarmující téma v dnešní elektronické době.
Nejspíš se již brzy setkáme (pro ty, kdo čtou jako já postupně) opět s Hodinářem, neboť vedlejší linie vyšetřování v Londýně byla připomenutím, že "tam někde" ještě Hodinář je.

Líbila se mi i závěrečná poznámka autora s odkazy na danou problematiku.

Nakonec dávám jen 4 *, v naprostém závěru už byly informace trochu přitažené a mírně zmatené.

Dédečko75
09.10.2022 5 z 5

Tento spisovatel mě stale prekvapuje daným tematem, prostě spicka

postrach
18.03.2022 3 z 5

Nemuzu si pomoct ale tento dil se mi cetl spatne.Nebavil me dej vlekla se.Za me zatim nejhorsi.

čtenářP
24.02.2022 5 z 5

skvělá, napínavé čtení!

lucie51997
23.02.2022 5 z 5

Knihy od tohoto autora mam moc ráda příběh napinavej až do konce