Rozbité okno

Rozbité okno
https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91768/bmid_rozbite-okno-i1p-91768.jpg 5 766 766

Případy Lincolna Rhyma série

Vyšetrovateľ Lincoln Rhyme s partnerkou Ameliou vyšetrujú vraždu, ktorú údajne spáchal Lincolnov bratranec. Zistia, že v minulosti došlo k niekoľkým podobným vraždám - páchatelia tvrdili, že sú nevinní, hoci na mieste činu sa našli "dokonalé" dôkazy. Rhymov tím si uvedomí, že ide o výsledok majstrovskej krádeže totožnosti a manipulácie. Keď zabijak odhalí totožnosť členov kriminalistického tímu, ze prenasledovateľov sa stane lovná zver...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Broken Window, 2008

Corehead
12.08.2011 5 z 5

Teda,ufff!Parádní knížka.Zatím nejlepší od Deavera,a to jsem jich už pár přečetl a špatná nebyla ani jedna :-).Ovšem tohle!Normálně jsem po přečtení (ono mě to chytlo už během čtení) šel zatáhnout žaluzie.Tedy,jestli tohle je možné,sbírat data a potom si s nima dělat co chci,likvidovat cíleně cizí životy na jakýkoliv způsob,brr,jímá mě děs a hrůza.Strašná moc nad lidma.Nejsem naivní a věřím,že data jsou zneužívána,jenom doufám,že ne v takovém měřítku a hlavně k těmto účelům.Brilantně napsáno, těšil jsem se na každou další stránku.Silně znepokojující kniha a i poučná.Zásadně už neodpovídám na jakékoliv marketingové akce.Nikdy!

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Velmi dobrá kniha, propracovaný příběh, čtivé, napínavé, prostě a jednoduše skvělá detektivka. Hlavní motto případu jsou informace, respektive vrah má informace a ty využívá či lépe řečeno zneužívá, vždy na někoho vraždu svede. Točí se to kolem krádeže identit a moderních nástrah současného informačního věku. Určitě ne nereálné a velmi odstrašující a k zamyšlení.

st.me
26.03.2011 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Příběh je skvěle napsaný (jako obvykle) a nabitý akcí od začátku až do konce.Během čtení jsem se neubránila myšlenkám, jak spoléháme na to co je v počítači a jak jsou informace o nás snadno dohledatelné. Až z toho mrazí.

Pernak
01.01.2011 5 z 5

Napínavé jako vždy. Lincoln Rhyme je skvělé čtení. Už se těším na další.

Andrys
30.11.-0001 4 z 5

Jsem ráda, že autor použil podobné téma jako v Modré sféře. Je to děsivé, jak moc spoléháme na informace v elektronické podobě.