Problémové chování u lidí s mentální retardací a autismem

Problémové chování u lidí s mentální retardací a autismem
https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73147/problemove-chovani-u-73147.jpg 3 2 2

Člověk, postižený těžkou mentální retardací, se může projevovat agresivitou, nevhodným sexuálním nebo společenským chováním, sebepoškozováním či sklony k destruktivnímu jednání apod. To vše nepříznivě ovlivňuje nejen zdraví, ale i bezpečnost nemocného i toho, kdo o něj pečuje. Podle provedených výzkumů připadají na 10 milionů obyvatel naší republiky přibližně 4 tisíce lidí s mentální retardací s problémovým chováním. ... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Challenging behaviour: analysis and intervention in people with servere intellectual disabilities (second edition)

hu_87
27.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížka je velmi úzce zaměřená, ale popravdě mi moc nejde do hlavy, proč si původně vysloužila hodnocení 20%. Za mě se teda jedná o velmi úzce zaměřené téma, možná ne tak atraktivní jako jsou jiná témata, na druhou stranu je přínosné se dozvědět i o různých způsobech zvládání těchto projevů chování - jak snížit četnost těchto typů chování a takzvaně je nahradit nějakým lepším chováním tím, že např. nabídneme těmto lidem zajímavější podněty nebo je naučíme, že když budou chtít to a to, mají udělat nějaké gesto nebo tak. Na konci je také stručná kapitola o různých psychofarmakologických přístupech - včetně antipsychotik, antidepresiv, léčiv ovlivňující opiátový systém, antikonvulziva apod.

autismus duševní poruchy, duševní nemoci

Autorovy knížky

Eric Emerson