Prohnilé město

Prohnilé město
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533217/bmid_prohnile-mesto-65e0570a7985a.png 5 2215 2215

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek: vloupali se do nejstřeženější pevnosti světa a ukradli to, za co měli dostat velmi dobře zaplaceno. Místo kýžené odměny však na ně čekala zrada. Podvedeni a oslabeni o jednoho člena, který byl unesen, musí napnout všechny své síly, aby získali, co jim patří. V ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná droga jurda parem se stává předmětem hry o moc. Zkáza, kterou za sebou nechává, je děsivá. Obstojí Kazova prohnanost proti starým i novým nepřátelům? Zůstanou mu jeho lidé věrní? Pomstí se za zradu a zabrání rozšíření smrtící drogy, které by mělo nedozírné následky nejen pro griši, ale i pro celý svět?... celý text

Tohru-
31.01.2021 4 z 5

Oveľa lepšie ako prvý diel! Kým prvý diel ma veľmi nenadchol (3/5*), tento som zhltla vyslovene za deň. Autorka už mala jasnejšie, aké charaktery vlastne majú mať jej postavy (napr. Nina), boli menej rozporuplné. Veľmi sa mi páčilo, že kniha mala svoju hĺbku, vyskytlo sa v nej niekoľko krásnych myšlienok a nenásilnou formou prezentovala témy, na ktoré narazíme aj v reálnom živote (vidieť v Inejiných prísloviach a v debatách Matthiasa a Niny). Bolo to dobre napésané. Retrospektívne náhľady do minulosti postáv sa mi páčili. Zaujímavé bolo, že Kaz mi začal pripomínať Sherlocka Holmesa (nepáčili sa mi však "detektívne" vety na konci kapitol, ktoré mali čitateľa zmiasť a udržať v napätí ako "Všetko som im povedal.") Ďalším prekvapením bol pre mňa záver, ktorý mi pripomenul Remarqueho Čas žitia, čas umierania.
YA knihy nemám rada, ale táto duológia bola originálna a nakoniec mala aj hĺbku.

Denni112
28.01.2021 5 z 5

Skvělé stejně jako první díl. Narozdíl od něho je tu ale trochu méně akce a trochu více plánování. Dozvídáme se toho spoustu o hlavních postavách a jejich minulosti. Takže i ty postavy, které jsem měla o trochu mín v Šesti vranách, jsem si zamilovala. Prouzkomáváme také trochu víc Kettredam. Kniha se skvěle čte, mě ten autorčin styl psaní prostě sedí. Takže shrnuto akce trochu méně, za to se více seznamujeme s postavami a prostředím. Za mě super.

Tereza0107
25.01.2021 3 z 5

Tak nevím, kde nastala chyba. První díl jsem zhltla za týden, kdežto druhý jsem louskala přes měsíc.
Příběh mi přišel tak nějak bez energie a akce a ani postavy jakoby už neměly čím překvapit. I když vlastně ať nekecám, Nina a její armáda mrtvých mě trošku překvapila, ne že ne. Rozčiloval mě Kaz a jeho neustálé opakování fóbie z jakéhokoliv lidského kontaktu (trošku jako Strikovo stěžování si na bolavou nohu ve Volání kukačky) a štvala mě i Inej, která je děsně loajální a zamilovaná, ale celé dva díly vlastně jenom postává kolem Kaze, sleduje jeho reakce a asi čeká až zahřmí.
Takže moje první kniha v roce 2021 se u mě s úspěchem bohužel moc nesetkala.

nikola2205
14.01.2021 4 z 5

Ale jako jooo napětí, akce pěkné... Asi jsem zmlsana s S. J. Mass, chyběla tomu ta romantika no.. ☹️

Black54
10.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Zdravím všechny Fantasy šílence.
Kniha navazuje na předchozí díl, Šest vran. Jako to bylo u předchozího dílu opět nakladatelství nezklamalo a vazba se drží své předlohy. Opět krásně graficky i stylisticky zpracovaná, podbarvené stránky kvalitní vazba, za mě prostě plus 1* automaticky.
Teď něco k ději, takže pozor na spoilery!
Kniha navazuje na předešlí díl, což byla pro mě opět krásná chvíle vrátit se do špinavých ulic Ketterdamu. K naší partě postpubertálních výrostků, kteří Vám nejraději vybílí kapsy a podříznou hrdlo.
První kapitola jakože úvodní, za mě byla zcela zbytečná, ale tak nějak začít se musí. Pak už to bylo jako na moři. Opět jsme se setkali s naší partičkou zločinců, které podvedl známí obchodník Van Eck. Kazz jakožto vůdce naší party se snaží získat zpět slíbené peníze od Van Ecka, které jim byly odměnou za osvobození syna tvůrce Jurdy parem, Kuweje.
Vše, ale není tak, jak se to jeví, za vidinou tučné kořisti jsou mnohem zásadnější rozhodnutí.
Kniha má hodně zvratů, což bylo skvělé, dále autorka rozepisuje vztahy jednotlivých členů naší party, což nám osvětluje jejich chování a poodkrývá závoj minulosti.
Více se zde dočteme o Jasprovi, Wylanovi, což byly postavy, které v prvním díle byly spíše v pozadí.
Kniha se čte velice dobře a opravdu je vrcholným dílem autorky.
Jen mě bohužel mrzí, že příběh končí. Rád bych se ještě jednou podíval do tohoto temného světa podsvětí, jenž prosvětlují na první pohled temné postavy naší různorodé partičky.
Temnota tohoto světa mě naprosto pohltila, a co se zdá na první pohled černé, nyní po bližším přezkoumání vidíte úplně jinak.
Tento drsný a naprosto tvrdý svět jsem si zamiloval, snad autorka bude tvořit dál, aby jsme se tam všichni mohli zase vrátit.
Doporučuji, jinak to ani nejde a pamatujte, že i netvor, se za jisté situace může změnit na hrdinu.

Adýsek
05.01.2021 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že to bylo lepší než první díl. Ale ještě víc nemůžu uvěřit tomu, že to skončilo. Nemůžu uvěřit, že už nebudu s ostatními čekat, jaký další geniální plán Kaz vymyslí a který se dozvím až za pochodu. Že nebudu skákat a běhat s Inej po střechách Ketterdamu, nebudu se smát Jesperovým ironickým poznámkám, červenat se nad Wylanovou stydlivostí, prožívat s Ninou muka, co porazila a sdílet strach a lásku k ochraně ostatních s Matthiasem.
To, co se ze začátku zdálo jako nesourodá parta odpladlíků, vytvořilo úžasnou partu neobyčejných lidí.
V druhém díle mě děj bavil ještě víc než v prvním. Kaz vymýšlel ještě geniálnější plány a moje srdce plesalo radostí, když se něco povedlo a žaludek se svíral úzkostí, když šlo do tuhého.
No a konec? Třešnička na již tak bezchybném dortu.
Děkuji autorce.

Sirina
01.01.2021 5 z 5

Druhý díl byl stejně dobrý jako ten první. Možná ještě lepší a to se moc často nestává. Knížku jsem si moc užila a je mi líto, že je už konec. Myslím, že na Kaze a jeho bandu budu ještě dlouho vzpomínat.

Johncze
01.01.2021 5 z 5

Co si budeme povídat, Prohnilé město jde stylem a kvalitativně ve šlépějích prvního dílu, což je jedině dobře. Navíc se zápletka a rozuzlení stává snad ještě sofistikovanějšími a je zde i více prostoru pro rozvoj postav a pohled do jejich historie. Opět velice rád šáhnu po pokračování.

Ebola
25.12.2020 2 z 5

Tak jako u první knihy Šest Vran, jsem i u této musel přetrpět přibližně první půlku, neznámo proč, ale autor příběh vypráví v první polovině zdlouhavě až to hezké není. Naštěstí se to potom rozjede a nabere to rychlý spád. Nechybí akce, dobrodružství se sice odehrává již jen v Ketterdamu, ale to vůbec nevadí, hlavní dějová linka navazuje na předchozí díl. Stará parta opět pohromadě.

whiolet
01.12.2020 3 z 5

První díl byl vážně super, takže jsem se na pokračování i dost těšila, jenže druhý díl jsem četla skoro po roce, takže jsem už spoustu věcí vypustila a trochu se motala v ději. Ostatně ten děj v knížce byl na můj vkus pomalý a dost mě i nudil. Neskutečně mě štval Kaz. On totiž nějakým zázrakem dokáže, aby ze všech udělal hlupáky a vyvázl i s jeho bandou z toho nejlíp, jenže to byla taková nuda! A furt ty jeho kecy o tom jak je zkaženej hajzl...ale jeho činy teda nic moc.
Možná to bylo tou pauzou, možná mnou nebo dokonce knihou, ale do čtení jsem se musela nutit, takže za mě průměrná kniha s nudným dějem.

Blanka29
23.11.2020 3 z 5

Konečně dočteno, bohužel nevím, co se stalo, ale nemohla jsem se nějak dokousat konce. Do teď netuším, proč to nešlo číst tak lehce, jako první díl. Přesto to bylo parádní zakončení a určitě ji dám ještě jednu šanci :) Škoda jen, že jsme se nedozvěděli, jak to dopadlo s dalšími postavami....Třeba autorka vydá nějakou bonusovku :)

Vampirosa
09.11.2020 5 z 5

Pokračování fantastického příběhu, kde se bezlítostné souboje střídají s promyšleným taktizováním. Opět nahlédneme do života jednotlivých postav a pokusí se o nás slzy dojetí i smutku. Z příběhu jsem byla opět unešená a s touto dvoudílnou sérií se loučila se smutkem v očích. Autorka dokázala všechny postavy vykreslit tak, aby čtenáři přirostly k srdci. Ve skrytu duše doufám, že se s Kazem a jeho podivuhodnou partičkou přátel nevidím naposledy.

TomTomis
09.11.2020 2 z 5

Konečně!!! Na této knize jsem se zasekl jak nikdy snad. Uznávám, že pro mladé čtenáře to může mít svoje kouzlo. Uznávám, že se může někomu daný svět líbit. Za sebe jsem rád, že jsem knihu dočetl. Autorku nehodlám již číst. Stačilo mi to. Svět divně motivovaných lidí. Vše hrdinům vychází, náhoda sleduje náhodu, nebo že by náctiletý byl tak znalý poměrů atd.? V závěru jedno umírání- na které autorka upozorňuje narážkami pomalu celou knihu. Snad abychom nebyli tak v šoku. Ekonomické kejkle a lítání milionů sem a tam :) hromada možností, jak v tom světě dál pokračovat. Nedivil bych se, kdyby se autorka do tohoto světa vrátila. Oceňuji pěknou obálku...

tynka65
08.11.2020 4 z 5

Z Prohnilého města jsem rozpolcená. Opravdu, opravdu, opravdu moc miluju ty postavy, všechny do jednoho! Ale děj mi nesedl tolik jako první díl.Druhá třetina knihy pro mě byla zmatečná a dost jsem se v těch intrikách a plánech ztrácela. Konec byl skvělý. Napínavý, vynalézavý, dojemný, plakala jsem spolu s Vránami a chvílemi opravdu ani nedýchala napětím.... Po delší době je Šest vran a Prohnilé město fantasy, které mě opravdu chytlo, a ke kterému se ráda zase někdy vrátím. Upřímně?! Nedokážu si představit, že Kaze a všechny ostatní jen tak pustím ze svého života.

tereza1198
01.11.2020 5 z 5

Parádní jízda. Napínavý příběh plný různých podfukářských kliček. Postavy jsou skvěle vykreslené a člověk jim musí fandit až do poslední stránky. Četla jsem až mě bolely oči, protože jsem potřebovala vědět, jaký je další plán.
Těším se na seriál z tohoto světa, který by měl dorazit v roce 2021. Zvlášť na Kaze.
EDIT: Květen 2021 - seriál opravdu nezklamal. I když neobsahuje děj z knih Šest vran a je propojený s Grišou.

kramlinka88
31.10.2020 5 z 5

Jak hodnotit tuto knihu .... byla úžasná, skvělá, originální, vtipná, smutná...postavy jsem si zamilovala a chtěla bych i dále číst o jejich osudech....co se stalo s Ninou, jak to dopadlo s Inej a Kazem....tento svět jsem si prostě zamilovala .... 100% Doufám, že třeba někdy se s nimi ještě setkáme :-)

PandickaAdka2
29.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Pre mňa určite jedna z najobľúbenejších sérii čo som číta. Svet Grisha som si zamilovala, z Inej a Kaza mám veľkú radosť, Wylan a Jesper sú proste zlatíčka a Nina a Mathiass ? Ach ako som ja za ním plakala.. Takto to proste nemalo dopadnúť :( Šťastne až naveky by bolo lepšie :D

marina4088
26.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Často se nestává, že by druhý díl byl lepší než ten první, ale tady se to povedlo. V druhém díle bylo více akce, napětí, Kazových nepředvídatelných plánů a ujasnění některých vztahů. Jako první bych začala s Jesperem a Wylanem. Ti dva jsou totiž jeden z nejvíce roztomilých párů o kterých jsem kdy četla. Pak tu máme Kaze s Inej. Jejich vztah byl sice o dost rozdílnější, než jsou vztahy normálních lidí, ale i tak mezi sebou měli něco, co za celý život někteří nedokážou prožít. A pak je tu Nina s Mathiassem. V prvním díle jsem je tak ráda neměla, ale v druhém díle jsem si je naprosto zamilovala.. Bohužel se u konce stane to, co se stane (v tu chvíli jsem myslela, *SPOILER* že moje duše umřela společně s tím, když umřel Mathiass) *konec spoileru*. Takže celou sérii šest vran doporučuji přečíst tak na 101%.

Alíša236
25.10.2020 5 z 5

Super, rozhodně lepší než první díl. Vše bylo uvěřitelnější, promyšlnější a bavilo mě opravdu moc.

lokonla
22.10.2020 5 z 5

(SPOILER) No ta tohle byla jízda. Naprosto skvělé postavy (opět), super zápletka a ten svět... netřeba slov. L. Bardugo je prostě skvělá autorka.
SPOILER
Ale co si budeme, jsem trošku zklamaná, že si prostě Kaz s Inej tu pusu nedali XD. Ale Jasper a Wylan jsou prostě lásky ♥