Prohnilé město

Prohnilé město
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533217/bmid_prohnile-mesto-65e0570a7985a.png 5 2215 2215

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek: vloupali se do nejstřeženější pevnosti světa a ukradli to, za co měli dostat velmi dobře zaplaceno. Místo kýžené odměny však na ně čekala zrada. Podvedeni a oslabeni o jednoho člena, který byl unesen, musí napnout všechny své síly, aby získali, co jim patří. V ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná droga jurda parem se stává předmětem hry o moc. Zkáza, kterou za sebou nechává, je děsivá. Obstojí Kazova prohnanost proti starým i novým nepřátelům? Zůstanou mu jeho lidé věrní? Pomstí se za zradu a zabrání rozšíření smrtící drogy, které by mělo nedozírné následky nejen pro griši, ale i pro celý svět?... celý text

Eorin
01.10.2019 5 z 5

Jak jsem tušila, druhý díl byl ještě lepší než první!
Skvělá akce, hezky rozvinuté charaktery i pozadí příběhů postav, zajímavé zvraty, blufování sem i tam, takže nikdy s naprostou jistotou nevíte, jak to doopravdy je ... :)
Geniální, promyšlené, zábavné, napínavé, trocha té romantiky i melancholie.. Za mě prostě skvělá současná fantasy. Děkuji

Kjuka
15.09.2019 5 z 5

Krásně napsané a napínavé až do konce.

Knihontýnka
15.09.2019 4 z 5

Rozhodně to patří k tomu lepšímu, co Young Adult nabízí, ale na všechny mouchy, které to má, byste potřebovali obří plácačku. Nejvíc mě na tom naštvalo párování. Jaká je pravděpodobnost, že ve skupině 6 lidí se všichni spárují? Pubertální, řekla bych. Což tedy hrdinové jsou, ale za mě škoda lásky. Jinak príma zábavné čtení.

jennefer
14.09.2019 3 z 5

Dokonalý závěr. Opravdu mnohem lepší a propracovanější než Griša ;-) Jdu hledat i povídky k tomuto světu, líbilo se mi tam a ráda bych ještě chvilku zůstala... Jen tak dál a autorka se směle zařadí mezi mé oblíbence jako je Sanderson, Žamboch nebo Zelazny.

TheMelorry
10.09.2019 5 z 5

Stejně jako z první dílu jsem byla nadšená. Propletený příběh plný nečekaných zvratů a událostí, který nenechá čtenáře ani chvíli v klidu. Zajímavá šestice hlavních postav, které postupně odkrývají svoje životní příběhy. Podle mě velmi povedená kniha.

doriska
21.08.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohém více, než díl první, který byl pro mě příliš utahaný. Zde se stále něco dělo, více jsem přilnula k postavám a doufala, že jim štěstí bude přát. Zamilovala jsem se do geniality Kaze i do těch náznaků lidství, které v druhém díle konečně ukazoval.

sd1992
12.08.2019 4 z 5

Tak rozhodně to bylo lepší, než Šest vran.. :-) Ale nebylo to tak dobré, aby to změnilo můj názor na sérii nebo na autorku celkově... bohužel její styl psaní mě nepřesvědčil (nebo spíše asi nesedl).. a to jsem od ní četla vše, co zde zatím vyšlo.. Ale bohužel dál už její knihy číst nebudu, protože to vždycky dopadne stejně.. ale 4* dám, protože tahle rozhodně z celého toho světa Grišů, byla nejlepší :-)

avalonek
11.08.2019 5 z 5

Proč,proč,proč musí vždycky někdo umřít???Ja mám sakra ráda dobré konce..Nee,chápu to,to prostě k těmto knihám patří.Bylo to krásné čtení,fakt mě to nadchlo,a škoda,že už je to za mnou,tahle partička stála fakt za to

Damonka12
10.08.2019 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Zajímali mě všechny postavy. A konec je také skvělý. Ale ani tak to není žádná pecka, kterou chci číst znovu.

Kathleen
09.08.2019 5 z 5

Kniha naprosto předčila má očekávání. Již první kniha byla skvěle napsaná. Ale toto pokračování u mě nadzvihlo celou sérii do top knih.

Mitculka
05.08.2019 5 z 5

Bylo to super, toť můj verdikt. V první třetině jsem měla pocit, že je tam víc romantiky, než by se k tomuhle příběhu hodilo (a to jsem všem naznačeným ,,párům” z minulého dílu fandila), to se ale vyrovnalo jako mávnutím kouzelného proutku. Příběhově to bylo skvělé, všechny ty plány a potíže, se kterými se hrdinové vypořádávali... prostě výborné, Ketterdam mi bude chybět a ústřední šestice zrovna tak.

opatovak
05.08.2019 5 z 5

Oproti prvnímu dílu mi začátek druhého připadal trochu utahaný, ale naštěstí se to rychle změnilo a děj nabral na obrátkách. Příběh plynule navazuje na první díl, takže bych určitě doporučovala začít Šesti vranami, jinak by mohl být čtenář na začátku dost zmatený. Celkově byl příběh party dětí ze zkaženého města napínavý od začátku do konce.

Aya81
05.08.2019 5 z 5

Série Šest vran a Prohnilé město mi sedla po všech stránkách. Je mi jasné, že to není žádný literární skvost a mezi klasiky se rozhodně nezapíše, ale z mého pohledu jde o osvěžující dvojdílko, do kterého se čtenář potopí a už nechce vyplavat. Přesně ten typ knihy, kdy chci vědět, jak vše dopadne, ale zároveň knihu "odkládám", abych si pobyt v její říši užila o něco déle. Na letní odpočinek ideální kniha.

Barik05
01.08.2019 5 z 5

Skvělé, ale konec mě trochu zklamal. Rozhodně doporučuji, tohle je prostě moje srdcovka.

vevu.
30.07.2019 5 z 5

Šest vran a Prohnilé město oplývají skvělou promyšleností a propleteností všemožných intrik, podvodů a tajemství.
Můžete si oblíbit bandu zkažených dětí? Rozhodně můžete! Udělat z lumpů hrdiny je podle mě perfektní tah. Příběh není jen fantasy, je to směsice dobrodružství a napětí, magie a mezilidských vztahů.
Autorka umí pracovat se všemi postavami a dokonale promyslet všechny možné náhradní plány a strategie

Tamten
24.07.2019 5 z 5

Slušné pokračování prvního dílu (vlastně druhá část jedné knížky), která uzavírá celý příběh. I když první díl byl možná napínavější, tento mu nezůstává příliš dlužen a rozhodně jde o vysoce nadprůměrnou fantasy.

ydnac
22.07.2019 5 z 5

Jednička byla pro mě pecka a tato kniha supééér pecka. Ještě lepší, děj rychle ubíhá, ale je dokonale vymyšlený a není odfláknutá ani chvilička. Asi bez dalších dílů nepřežiju...

ŠarlotaK
21.07.2019 5 z 5

Napínavé, vtipné, plné akce a geniálních plánu. Vzdávám holt autorce za originalitu a za to, že je kniha na stejné úrovni (a to vysoké) jako první díl.

marianna7090
06.07.2019 5 z 5

Ak autorka nenapíše tretiu časť tak ju napíšem ja. Toto snáď bolo lepšie ako jednotka a to bola laťka tak vysoko, že som ju zo zeme ani nevidela.
Táto kniha mala všetko a ešte viac. Chcem ale viac. Je to ako droga. Táto je kniha je stelesnená paremová jurda.

Lunox
28.06.2019 5 z 5