Propast smrti

Propast smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537846/bmid_propast-smrti-66376655d8bfb.jpg 4 1637 1637

Kate Marshallová série

Další případ Kate Marshallové ve skvělém podání Martina Stránského. Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety zmizela novinářka Joanna Duncanová, která se naposledy zabývala velkým politickým skandálem. Mezi Joanninými osobními poznámkami, které jim poskytne její matka, najdou Kate a Tristam jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli, a zjišťují, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem tajemnějšího a hrůznějšího, než si kdokoliv uměl představit. Na identitu sériového vraha…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

Darkness Falls, 2021

Interpreti: Martin Stránský

Katie46
10.04.2022 5 z 5

Opět skvělý napínavý díl s Kate a Tristanem. Bavil mě o něco víc než předchozí. Přišel mi více promyšlený, pátrání bylo složitější a prostě neodtrhla jsem se opět od toho dokud jsem to nedočetla. Trochu jsem se motala v postavách, měli dost podobná jména. Měla jsem typ na vraha ale nečekala jsem, že to je až tak zamotané.
Za mě to byl dobrý díl!

Mateo67
09.04.2022 3 z 5

Já jsem bohužel zklamaná. Kniha mě nezaujala ani příběhem, ani po jazykové stránce. Taková lepší propracovanější “slohovka”. V množství postav jsem se ztrácela , měla jsem problém pobrat, kdo je s kým a vlastně i kdo je kdo. Překvapovalo mě, jak se všichni zúčastnění ochotně dělí s detektivy o citlivé osobní věci. Jsem měkká, celou dobu čtení jsem chtěla dát dvě, nakonec dávám tři. Ale s odřenýma ušima a nejsem si jistá, že se pustím do dalšího dílu. Asi byla chyba vzít knihu do ruky brzy po Angele Marsons.

tabaluga
02.04.2022 4 z 5

No nějak jsem se nemohla začíst, příběh byl zajímavý, ale asi to trochu ztratilo na dynamičnosti oproti předchozím dílům. Nechám se překvapit zda budou další pokračování a opět to bude na té skvělé úrovni..

EE156
31.03.2022

Na knihu jsem se moc těšila, ale nebylo to úplně to nej. Málo napětí než v předešlých knihách. První knihy s Erikou byly mnohem zajímavější. Ale četlo se to samo.

MarianP
30.03.2022 4 z 5

Táto knižka bola trocha iná ako ostatné, chýbalo v nej typické ponuré prostredie a nejaké zaujímavé miesto, kde sa dej odohráva. Čítala sa ale dobre, no nepatrí k tým najlepším knihám od autora, bola plná pátrania, čo zase mňa baví. Nečakajte akčnú detektívku, ale také pohodové večerné nenáročné čítanie...

boruf
29.03.2022 2 z 5

Normálně Bryndzu slupnu za jeden den, ale s touto knihou jsem se trápil. Ne a ne se do toho dostat. Nakonec jsem to tak nějak za 4 dny přelouskal.
Nejslabší kniha co jsem od něj četl (četl jsem všechny). Dějově slabé, příběhově nepřesvědčivé, v postavách a jejich jménech jsem se často ztrácel, motivace vraha lehce naznačena, ale jestli tohle měl být ten důvod proč. Slabota, nuda, šeď. Trocha akce přišla tak 40 stran před koncem, do té doby samá vata. Snad bude příští kniha lepší. Osobně mě mnohem víc bavila série s Erikou Foster.

em75
29.03.2022 4 z 5

Robertovy knihy miluju, stejně jako jeho příspěvky na fb. Tahle mi ale moc nesedla. Trochu jsem se ztrácela v postavách, možná je to moje chyba, pletla se mi jména. Což ovšem neznamená, že se netěším na další knihu ať s Kate nebo Erikou.

Siege03
29.03.2022 5 z 5

Super jako vždy

i.stefany
28.03.2022 4 z 5

Knihy Roberta Bryndzy mají neskutečně čtivý styl, tento díl jsem slupla za dva večery. Musím ale přiznat, že od počátku celé této série s Kate a Tristanem mám takový nejasný pocit, že tomu něco chybí. Série s Erikou mě bavila víc, hltala jsem každé slovo. V žádném případě to ale neznamená, že nebudu číst další díly. Jsem zvědavá, kam se budou osudy obou vyšetřovatelů ubírat a jaké s nimi má autor další plány.

Pe3ček
26.03.2022 5 z 5

Super to bylo, jako vždy. Na mě možná příliš mnoho gayů, ale aspoň to bylo zase trochu jiné a jedinečné. Původně mi to přišlo jako slabší díl, ale čím víc se blížil konec, tím to bylo lepší a lepší. :) Těším se na další díl.

m.valova
25.03.2022 5 z 5

Další kousek s Kate a Tristanem a zase jsme o kousek blíž k tomu je mít ještě radši.Četlo se mi velmi dobře i když se mi občas pletly jména zmizelých postav.Vraha jsem tak trošku odhadla,ale úplně jsem to nedokázala odhalit.Těším se moc na další díly ať s Kate nebo i další hrdinkou Bryndzových knih Erikou.

birgitte
24.03.2022

Vynikající, skvělý detektivní román, doporučuji všem

katka.oo
22.03.2022 4 z 5

První velký případ pro Kate a Tristana, velmi sympatickou dvojku soukromých detektivů, opět velmi čtivý a napínavý díl, p.Bryndza umí, sice trochu slabší, jak je již zmíněno v některých komentářích, ale dobrý, rozhodně doporučuji a další pokračování si určitě nenechám ujít.

knihomolkajanca
22.03.2022 4 z 5

Propast smrti pro mě byla prvním setkáním s autorem a rozhodně mě nezklamal. Je vidět, že zkrátka ví, jak čtenáře okamžitě vtáhnout do děje a díky příjemnému stylu psaní je kniha velice čtivou záležitostí. Prolínají se zde dvě dějové linie. Jedna, kde čtenář sleduje vyšetřování Kate a Tristana a druhá, v níž přihlíží konání samotného pachatele. Právě ta druhá linie pro mě byla velmi atraktivní, a ačkoliv byla z části mrazivá, zvyšovala zvědavost a nutila mě pokračovat. Osobně by mi nevadilo, kdyby těchto části bylo v knize o trochu více, aby děj byl o něco napínavější.

Samotný případ je spletitý, plný tajemství a nejasností, takže se těžko odhaduje, kdo z těch všech podezřelých, mohl zločin spáchat. Přesto pokud je čtenář pozorný, na mysli mu vyvstane několik tipů. Autor informace dávkuje po celou dobu knihy a neměla jsem tak pocit hluchých míst. Na závěr si samozřejmě nechystal i nečekaný zvrat, který pořádně zamíchá kartami a troufám si říct, že nejednoho čtenáře pořádně překvapí.

Zajímavý a složitý případ však není jediným plusem knihy. Propast smrti pro mě bylo čtení s přesahem. Samotná hlavní postava Kate má nelehký osud a prošla si velmi složitými obdobími. Je vyléčenou alkoholičkou a bylo zajímavé sledovat, její myšlenky, pocity a nikdy nekončící boj s touto závislostí. Celý případem je i lehkým náhledem do toho, jak v minulosti společnost přistupovala k homosexuálům.

Na závěr mi nezbývá než říct, že setkání s Robertem Bryndzou pro mě bylo velice příjemné a nálepku Světový bestseller na obálce si Propast smrti zaslouží. Myslím, že nezklame jak ostřílené kriminální nadšence, tak nováčky v tomto žánru. A pokud jste stejně jako já předchozí díly série nečetli, vůbec se toho nebojte. Autor vás zasvětí do života vyšetřovatelů velice dobře i bez nich.

Hodnocení: 80%
Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji Knihy Dobrovský.

eliska5154
22.03.2022 5 z 5

Robert Bryndza mě ještě žádnou knihou nezklamal a jinak tomu nebylo ani zde. Opět velmi dobře propracovaný příběh, který se četl sám. Čtenář se dostal do děje velmi hravě, proklouzl jím a nakonec vypadl s hlavou plnou myšlenek.

Aya81
21.03.2022 4 z 5

Četlo se dobře, ale trochu takové "neurazí - nenadchne", chybělo tomu k 5 hvězdám něco malinko navíc.

esterkucerova
19.03.2022 2 z 5

Kanibal z Nine Elms ani Mlha nad Shadow Sands mě moc nebavila a po Propasti smrti jsem sáhla v podstatě jen z úcty k předešlé sérii s Erikou, která je výborná. Bohužel v případných dalších dílech s Kate a Tristanem už pokračovat nebudu. Pro mě naprosto nudný příběh, mnohdy na sílu tlačené genderové téma, velké množství postav, které ale vůbec nedostávají svůj prostor a kromě poslední třetiny úplná absence jakéhokoliv napětí.
Celkově zklamání.. 2,5/5*

Radovan_R
17.03.2022 3 z 5

Slušná detektivka, možná se poohlédnu i po předchozích dílech. Závěr byl pro mě překvapivý, z postupu vyšetřování nebylo moc jasné, jak se případ vyvine.

LeSk
16.03.2022 5 z 5

Perfektní kniha s úžasnou zápletkou. Děj byl nepředstavitelný, naprosto skvělé zpracování. Mám ohromnou radost, že jsem případ vyřešila a objevila vraha. Tento autor zatím nikdy nezklamal. Doporučuji.

martineden
11.03.2022 5 z 5

Mám pro detektivky Roberta Bryndzy slabost. Baví mě všechny. A dokonce jsem odhadla vraha. Pravda, nebylo to zas tak těžké...