Propast smrti

Propast smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537846/bmid_propast-smrti-66376655d8bfb.jpg 4 1634 1634

Kate Marshallová série

Další případ Kate Marshallové ve skvělém podání Martina Stránského. Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety zmizela novinářka Joanna Duncanová, která se naposledy zabývala velkým politickým skandálem. Mezi Joanninými osobními poznámkami, které jim poskytne její matka, najdou Kate a Tristam jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli, a zjišťují, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem tajemnějšího a hrůznějšího, než si kdokoliv uměl představit. Na identitu sériového vraha…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

Darkness Falls, 2021

Interpreti: Martin Stránský

ivzu77
09.02.2022 4 z 5

Opět čtivé, za mne opět dobré, příběh neotřelý, konec pro mne překvapivý. Kate a Tristanovi v novém podnikání fandím...a těším se na další případ.

Aaloha
08.02.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ale jsou i o hodně lepší od Bryndzy. Zdlouhavý rozjezd a zamotaný konec. Příběhy s Erikou mám raději.

Hella
07.02.2022 2 z 5

Pro mě nejslabší kniha z dosavadní série. Obrovská spousta jmen, neustálé zdůrazňování toho, že ten či ten jsou gayové (a co jako?) a v podstatě jde o nezajímavě a nudně se táhnoucí příběh.

Dandulka
07.02.2022 5 z 5

Tady není opět co dodat! Skvělý příběh. Moc ráda čtu Bryndzovy knížky. I když jedna malá výtka by tady byla (u autora to ale chápu), příliš moc se v poslední době babrá v gay komunitě. Opět musím konstatovat, že se jedná o módní záležitost. Jinak moc fajn čtení.

zuzak07
06.02.2022 3 z 5

Dřívější příběhy s Erikou jsem nečetla, takže nejsem zatížená oblíbeností či neoblíbeností jedné či druhé postavy. První dvě knihy a dva případy s Kate se mi líbily, bylo to čtivé a napínavé, ale kvalit jiných autorů detektivek to nedosahovalo. Třetí případ mě teda nijak nenadchl, vzhledem k tomu, že to nebylo moc napínavé, nic moc se nedělo a už v půlce jsem tušila, kdo je vrah. A taky mě začalo štvát, že pan Bryndza moc nevěří svým čtenářům, jelikož neustále opakuje některé věci a děje. Zjistila jsem, že jsem si vlastně Kate ani Tristana moc neoblíbila, takže už s nimi pokračovat nebudu.

gigi77
06.02.2022 3 z 5

Za mě velké zklamání. Táhlo se to jako hovězí vývar, dlouho nic, jen pára nad hrncem, trochu zápachu a na závěr předpokládaný výsledek … slabý vývar.
Autor umístil na pomyslnou misku vah více gay tématiky, se kterou nemám osobní problém, ale nějak mu to zbrzdilo vše ostatní, co od takového žánru očekávám.

85098211
05.02.2022 4 z 5

Jak je uvedeno již v některých komentářích níže, je tento případ s Kate a Tristanem opravdu slabší než ty předchozí. Moc jsem se na něj těšila, ale autor tentokrát jakoby napsal tak trochu jiný příběh - to byl aspoň můj první dojem ;-). I když jen zdánlivě, protože zde hodně otevírá téma homosexuality, řekla bych, že určitě nejvíc ze svých dosavadních knih. Zato případ jako takový popisuje poměrně rozvláčně, napínavých situací je tam také jako šafránu. Začátek je sice slibný, ale potom se dlouho skoro nic neděje. Kate mám přesto raději než Eriku a také Tristan je sympatický. Tentokrát jsou pověřeni vyšetřováním starého případu, kdy beze stopy zmizela novinářka Joanna. Případ již víceméně nikoho nezajímá, ale je tady ještě matka pohřešované ženy a ta chce za každou cenu vypátrat, co se tenkrát stalo a kam se její dcera poděla. Postupně se ukáže, že zmizelo víc lidí, a také podezřelých je celá řada. Navíc se do vyšetřování začne plést i policie, což samozřejmě Kate a Tristanovi jejich práci ztěžuje. No a na závěr je všechno jinak, než jak se na první pohled jevilo ;-). Knize jako celek ubírám pouze jednu hvězdičku, protože autor i přes všechny moje výtky píše čtivě a případ je zajímavý - i když by mu možná slušelo lehce poutavější zpracování? To mi ale nevadí do té míry, abych knihu hodnotila hůř, než si zaslouží ;-). A kromě toho se na další setkání s Kate budu zase opravdu moc těšit!!!

novina
04.02.2022 4 z 5

Četla jsem jedním dechem, přesto mi příběh přišel slabší, než autorovy předchozí knihy. I tak je laťka stále vysoko a já se těším na další Katin a Tristanům případ.

ElikaS
03.02.2022 4 z 5

Robert Bryndza mě obecně baví, takže jsem byla moc ráda, když vyšla nová audiokniha a mohla jsem se do ní pustit. Na úvod musím říct, že Kate Marshallová se mi v prvních dvou dílech líbila o trošku víc než Erika Fosterová. Bohužel mi to ale tento díl úplně nepotvrdil.

Teda jako ne, že by to bylo špatné, to vůbec. Pořád se jedná o velmi kvalitní detektivku, ale tentokrát mě nedokázala úplně vtáhnout do děje a navíc mi přišla maličko přitažená za vlasy. V knížce bylo poměrně dost postav a občas se mi trošku motaly.

Kapitoly z pohledu vraha se mi líbily nejvíce a trochu mě mrzelo, že jich nebylo víc. Tristana a Kate jsem si oblíbila už v minulých dílech a bavili mě i v tomhle.

Ale obecně mě knížka bohužel úplně nenadchla.

Uan
03.02.2022 4 z 5

Já nějak nevím. Robert Bryndza se čte fajn, ale už mi to začíná připadat hodně na jedno brdo. Navíc, příběh úplně neuchvátil, nic moc se tam nedělo, z konečného rozuzlení jsem trochu rozpačitá.

Liss93
02.02.2022 5 z 5

Bryndzu čtu ráda, je to oddechovka. A v tomto díle jsme neměla problém s poměrně rychlým odhalením vraha.

Sixao
01.02.2022 3 z 5

Na novou knihu od Roberta Bryndzy jsem se těšila, ale za mě je tato nejslabší ze všech. Do dvou třetin se nic zvláštního nedělo, samé výslechy a žádné napětí. Do děje mě to vtáhlo až ke konci a ani rozuzlení nebylo příliš překvapivé. Homosexuálů je tam už prostě tolik, že jeden další v závěru se ztratí v davu. Kate je po Erice taková nemastná neslaná.

Jitulle
01.02.2022 5 z 5

Opět nezklamal. Skvělé čtení. Když vraha jsem uhodila už v půlce. I tak moc hezké čtení.

Evka27
31.01.2022 4 z 5

Fajn detektivka. A Erika už nebude??

Jajiinka

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Jako vždy Robert Bryndza nezklamal!
Je to opět velmi originální, napínavé a svěží dílo. Krimi prvky jsou tam velmi zřejmé a bavili mě. Thriller byl čtivý, poutavý a často až strhující a mrazivý. Vyšetřovací dvojice Kate a Tristan byla velmi sympatická a hned jsem si je oblíbila. Příběh jsem si užila a knihu jsem měla zhltnutou po chvíli. Už od začátku jsem měla pár typů, kdo by sériový vrah mohl být, ale konec knihy mě opravdu překvapil a byl skvěle napsán. Jediná věc, co mě trochu zarážela, že v příběhu snad nebyl žádný muž heterosexuál. :D Nijak mi to sice příběh nenarušovalo, ale všeho moc škodí.

chrudas
31.01.2022 5 z 5

Robert Bryndza opět nezklamal. Velmi dobře se četlo, další povedená série.

Nuttelka
31.01.2022 5 z 5

Robert je pro mě už také sázka na jistotu, všechny jeho knihy zhltnu skoro na posezení a jsem vždy moc spokojená :-)
Kate s Tristanem jsou skvělá dvojka a už teď se moc těším na další jejich případ.

janastok
30.01.2022 4 z 5

Dobrá detektivka. Autor trochu ubral na akčnosti a nesmrtelnosti hlavních hrdinů, a dobře udělal, to poctivé pátrání je lepší. Vrah sice brzy odhalen, ale nic to neubralo čtivosti.

4xbabča
29.01.2022 5 z 5

Vždy se moc těším na novou knihu Roberta Bryndzy, a to proto, že jeho nový příběh pokaždé zase překvapí a nikdy nezklame. A tak to bylo i tentokrát. Celý nový již třetí případ případ Kate Marshallové je plný napětí od začátku do samého konce.

barbora7128
29.01.2022 5 z 5

Pán Bryndza je momentálne moja srdcovka, kniha sa mi veľmi páčila, aj keď o malilinký kúsoček menej ako ostatné diely s Kate.