Pršelo jim štěstí

Pršelo jim štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140733/bmid_prselo-jim-stesti-ga8-140733.jpg 3 9 9

Dvě povídky (Škaredá neděle, Pršelo jim štěstí) literárního kritika (nar. 1929), dva příběhy citového rozčarování mladých lidí, těžce zraněného a k lůžku připoutaného traktoristy a k svatbě se chystající pracovnice traktorové stanice, kteří se úporně propracovávají zklamáním z člověka k správnému pochopení života i odpovědnému postoji ke společnosti.... celý text

000nugatovej
16.06.2019 3 z 5

Mladí lidé si jsou v každé době něčím podobní - svou touhou po spravedlnosti, určitou naivitou, hledáním pravdy, lásky a někdy i zklamáními, která přicházejí. Pokrytecká padesátá léta to zesilovala svými specifiky. Trefulka chce být poctivý, nicméně je dobově omezený tím, v co přes všechny pochybnosti věří. Relativně zajímavé čtení.

h2220
20.07.2016

dvě povídky z nichž první řeší případ, kdy je hlavní hrdina zraněn /přejet traktorem/ kolegou v traktorové stanici ... po úraze hledá svůj vlastní vztah k ostatním lidem kolegům, obyvatelům obce, ke své přítelkyni .... v porovnání s ostatními díly Trefulky je tento příběh poněkud plochý

Dell
08.05.2011 3 z 5

Jedna z knih, které mi moc v hlavě neuvízly. Literární zpracování není špatné, je to zajímavá sonda do české literatury své doby, je tady myšlenka, není to rozhodně žádná naivní romantika. Takové ponuré čtení. Měla jsem ji jako doporučenou četbu k jednomu semináři, takže ji dovedu ocenit v určitém kontextu, nicméně nebýt onoho semináře, asi bych si toto dílo nevyhlédla. Hodnocení 3-4 hvězdičky, ale jelikož mezi čtyřkami mám své oblíbence, dávám ***.