Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5431 5431

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

RézinaKudrnatá
07.07.2016

Po Pražském erotikonu (líbil se mi více) jsem se s chutí pustila do další Hartlovi knihy. Oddechovka, naplnila očekávání, přečteno za cca 3 dny.

Trina1
25.06.2016 4 z 5

Skvělé čtení... až na tři věci: vulgarismy, harpyje (jednou, snad i dvakrát by to i bylo vtipné, ale proč tak byly holčičky nazývány v celé knížce?), no a nakonec ten závěr :-(. Ale jinak se knížka velmi dobře a lehce četla, určitě se pustím do další.

pauli17
14.06.2016 5 z 5

Lidi, máte pravdu, kniha je prošpikována vulgarismy, naháči, postavy jsou ploché, autor připomíná Viewega...Ale zároveň je neskutečně inspirativní. Jen ta představa, jak se v obýváku jednoho mého známého, kde se kafe pije z červených hrnečků Nescafé, zato se zdviženým malíčkem. Kde trůní na poličce kameninové krmítko, protože: ,,Ven je ho škoda a jak by ti ptáci nadělali na balkóně." Kde se debatuje o tom, zda si koupit do koupelny předložku s puntíhy nebo raději s kosočtverci. Jak se uprostřed jedné z takových debat postavím a sundám oděv. Osvobozující. Není to hluboké čtení, je to především velká prdel.

Ormos Atalia
09.06.2016 4 z 5

Zábavná kniha, kterou jsem přečetla za jedno odpoledne :-)

hejnak
07.06.2016

Super knížka, po dlouhé době skvělá oddechovka, přečetla jsem jí za jeden den. Už se těším na Erotikon.

Dreisii
06.06.2016 4 z 5

Super! Neskutečně sem se bavila.

Ondis
29.05.2016 4 z 5

O kamarádství chlapíků ve středním věku. kteří se nebojí výzev všedního života. Bavil jsem se!

Magdalena_j
17.05.2016 4 z 5

Výborná knížka. Humorná a milá. V knižním souboji však na plné čáře vyhrává erotikon. =)

katkafe
13.05.2016 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala, spíš mě zklamala. Jako první jsem četla Malý pražský erotikon a ten byl rozhodně lepší!

lenamor
07.05.2016 5 z 5

Vtipna a čtiva kniha pro zasmatí. Jen tak dal

Marčullkas
06.05.2016 5 z 5

Chlapi mě neskutečně bavili! Nasmála jsem se a je to skvělá oddechovka. Doporučuji

Ditules
30.04.2016 4 z 5

Patrik Hartl je pro mě zjevením na poli současné české literatury. Dokonalost, přesná načasovanost a trefnost odkazů na popkulturu podtrhuje sondu do života mužů v krizi středního věku... Dokonalá odpočinková četba, za kterou se nemusíte stydět...

simlenka
25.04.2016 2 z 5

Oddechovka na dovolenou, ale žádný zázrak. Kdybych v půlce číst přestala, tak jsem o nic nepřišla. Nechápu čemu se u toho smát nahlas, pár usmevnych momentu tam je, ale že by to bylo nějak vysoce vtipné, to mi nepřišlo. Přečíst se dá, není to katastrofa, ale mrzí mě, že jsem podlehla reklamě a koupila obě Hartlovy knihy, protože pochybuji, že se k ty druhy někdy dokopu...

kudrdlinka
18.04.2016 5 z 5

Oddychové čtení, u kterého jsem se docela bavila :) Beru to i jako možnost nahlédnout do mužského myšlení.

janulka1310
16.04.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Myslím, že popsat na pár stránkách čtyři obyčejné české životy s takovou nadsázkou, není zas tak jednoduché a autor to dle mého zvládnul dobře. Krize středního věku a syndrom vyhoření je celkem aktuální téma a bohužel většina lidí s tím nikdy nic neudělá a jen čekají, až dožijí. Proto se mi líbilo, že autor nechal své hrdiny udělat aspoň "něco" a tím ovlivnit svůj dosavadní život. Pro mě lehké oddechové čtení.

Rendis
10.04.2016 odpad!

Vydržel jsem to zhruba do padesáté stránky. Trapné, povrchní, zbytečně vulgární a vůbec ne vtipné. A do toho všeho kostrbaté dialogy.
Souhlas s DominouCZ

Alemraj
02.04.2016 2 z 5

Nebylo to zlé, ale Malý pražský erotikon je nevídaně lepší, navíc si to je v lecčem podobné. Přečteno, ale jen proto, že mi bylo líto to nečíst, když už jsme to koupila. Určitě jsem se neválela smíchy, ale vtipné to je... ale nezanechalo to ve mně nic.

limetka2008
31.03.2016 2 z 5

Domina CZ - tvůj komentář sedí přesně jak p*del na nočníku :) Už jsem si myslela, že jsem divná sama, když se neválím smíchy nad tou trapností! Tož už jsme nejmíň dvě a je mi ctí s tebou tvořit tuto menšinu :)

DominaCZ
31.03.2016 odpad!

Hmmm tak bohužel.
Z hlášek KAREL V PRDELI BAREL a VÍTEJ, TY Pí*O CHLUPATÁ ( hoši se potkali na srazíku) fakt záchvaty smíchu nemám.

Anet257
18.03.2016 3 z 5

Kniha byla čtivá a zábavná. Děj sice nebyl nějak podrobně rozepsaný a konec (přesně úmrtí jednoho z hrdinů) považuji za vynucenou a zbytečnou tečku děje. Nicméně celkově příjemné čtení. :)