Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5431 5431

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

Anička.pa
31.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha stejně jako Malý pražský erotikon! Supr vtipný příběh u kterého se nestačíte divit! Doufám, že Patrik Hartl nepřestane psát :-)

Denninka
16.07.2015 5 z 5

Tuto knížku jsem četla po Malém pražském erotikonu a opět mě autor mile naladil. Knížka se četla úplně sama a jen doufám, že pan Hartl brzy napíše něco nového.

katerina0613
09.07.2015 5 z 5

Tato kniha mi byla doporučena, ale jelikož spíše preferuji světovou literaturu, mnoho jsem od ní nečekala. Pustila jsem se do čtení spíše z toho důvodu, abych ji mohla co nejdříve vrátit. Chyba! Kniha mne chytla prakticky hned od první kapitoly a nepustila. Musím říct, že jsem byla opravdu mile překvapena a Prvok, Šampón, Tečka a Karel mi budou chybět. Takže, za mne určitě pět hvězdiček.

Pivísek
09.07.2015 4 z 5

Opět (jako u Erotikonu) mi trošku vadily "pražské" koncovky u slov, ale příběh vše vyvážil - byl vtipný, originální a odpočinkový. Sprostých slov se zde taky pár objevuje, ale nad tím se člověk nemůže pohoršovat, neboť je to kniha o čtyřech chlapech, takže se není moc co divit! :o) Patrika přidávám k oblíbeným autorům a těším se na další knihu!

babyboar
22.06.2015 4 z 5

Patrik Hartl mě baví. Tahle sice ne tolik jako Malý pražský erotikon, ale pořád je to vtipné čtení o současných Češích posledních dekád.

Kamilajznik
16.06.2015 5 z 5

Super knížka! Po dlouhé době jsem se u něčeho ze srdce zasmála. I příběh a styl psaní se mi líbil, prostě takové to "ze života". Určitě si přečtu další knihu od autora.

mozkit
07.06.2015 5 z 5

Skvélé vtipné počtení, čte se skoro samo a rychle to odsejpá :) Teď mě čeká pražský erotikon :)

Mikisan
28.05.2015 4 z 5

Další super vyprávění, kdy vás příběh v táhne a pak se jen divíte, že už jste na konci. Jen ať píše dál :-)

Ulriška
27.05.2015 3 z 5

Oddechová jednohubka. Při čtení se pobavit, ale brzy zapomenout.

LolaSta
24.05.2015 5 z 5

Moc dobrá knížka, přečetla jsem ji na jeden zátah. Trochu kombinace Monyové a Viewega, velmi čtivě napsané, ze života, člověk se nemůže odtrhnout.

Verrrunka
22.05.2015 4 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah... Skvělý humor, jsem ráda, že jsem Patrika objevila, už se těším na další jeho knihy! Jen tak dál..

Darjam
17.05.2015 3 z 5

Moc dobrá kniha. Autor je vtipný, umí skvěle vyprávět a vybírá si témata ze života. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat, protože jeho kniha Malý pražský erotikon je prostě ještě lepší. Ale rozhodně doporučuju obě :)

Indiánka
14.05.2015 5 z 5

Bylo to fajn a doporučuji juknout na jeho stránky a na Show Jana Krause s panem Hartlem, to jsem si ho teda fakt oblíbila i jako člověka. Pět hvězd jen to fiklo.

LibraryGirl
05.05.2015 4 z 5

Knížka mě moc potěšila :-) Vtipná, ale nepopadala jsem se za břicho. Byla malinko dojemná, ale neplakala jsem. Hodně sarkastická. Je to příběh ze současnosti. Někdy až moc reálný. Autor na to jde naostro, žádné květnaté řeči kolem. Každá postava byla jiná. A konec byl dobrý, prostě mi sednul. Více takových knih, prosím :-)
Moje nejoblíbenější postava z knihy byl Prvok a pak Tečka. Příběh by se mi líbil i jak film nebo několikadílný seriál do televize. Během čtení jsem už viděla, které české herce bych vybrala:-) Zvažte to, pane spisovateli!:-) :-)

jesterka.as
28.04.2015 5 z 5

Jak je uvedeno na přebalu - "Doporučuji!" :) moc jsem knížce nevěřila, ale je super. Moc pěkný příběh a skvěle napsáno :)

Barolenka
23.04.2015 5 z 5

Skvělé čtení:-)

vkontextu
09.03.2015 5 z 5

Osvěžující, oddechová a zábavná kniha, v tu chvíli prostě sedla. Příjemné překvapení.

denjis2957
09.03.2015 3 z 5

Na tuto knihu jsem se upřímně těšila, ale přiznám se, že jsem od ní čekala mnohem více. Je možné, že roli zde hraje můj věk. Až budu starší, zřejmě více porozumím problémům hlavních postav. . Nevím, mám radši knihy, které jsou více k zamyšlení, tohle prostě asi nebyl můj šálek. Každopádně, kniha je to dobrá, na pobavení a odpočinek ideální, lehce ze života, velmi pravděpodobně se v budoucnu stane námětem dalšího z českých celovečerních filmů (možná jakýsi nástupce Vieweghových děl).
SPOILER!!!: hlavně závěrečná část s nečekaným úmrtím jedné z postav mi přijde zbytečně nadnesená, jako by autor měl pocit, že dílu ke konci chybí nějaký zásadní zlom (zřejmě zde autor poukazuje na to, že ne všechno může skončit happy endem, a tak se snaží úspěch ostatních hrdinů vykompenzovat právě smrtí Šampóna)

janno69
08.03.2015 5 z 5

Výborné oddechové čtení, dobře a čtivě napsané, přesně ze života, nic přikrášleného, nic přehnaného, skvělý humor a nadsázka. Dávám 5 hvězd a doporučuji každému, jako lék na všední trápení :-)

Coudy-man
30.01.2015 5 z 5

pohodové čtení,oddechovka ale pěkné....