Gazely

Gazely
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522477/bmid_gazely-65191cb6cd45e.jpg 4 1612 1612

Gazely jsou příběh bouřlivého týdne tří nejlepších kamarádek, které spolu kdysi chodily do třídy ještě s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, večer ztratí mobil a v úterý se jí kvůli tomu otřese život v základech. Karolína ve středu přivítá doma svého manžela, se kterým sice rok nežila, ale musí se to znovu začít učit. A Helena během pátku konečně uvěří, že by mohla zapomenout na rozvod, a znovu se zamilovat... Události těchto všedních dní je vrhnou do takových turbulencí, že asi ani jedna z nich večer před víkendem netuší, jak bude její život vypadat v neděli. Je to román o radostech, které nejde prožít bez odvahy, dále o nekonečném boji o rodinnou harmonii, a také o náctiletých snech, kvůli kterým je potřeba riskovat. Užijte si tu jízdu s Gazelami!... celý text

sBety
předevčírem 3 z 5

Děj se odehrává během jednoho horkého letního týdne, což z něj činí skvělé letní čtení. Každá z kamárádek má "něco" a vzájemně si vlastně i trochu závidí, nakonec se ale vždy vzájemně podpoří. Hezká message:)

Ps: Nejvíc mě bavil první příběh.

HaHa11
předevčírem

Pokud posuzuji v rámci žánru, řekla bych lepší průměr, a stejně jako Prvoka & spol. si i tuto knihu dovedu představit zfilmovanou. Ale ....Po přečtení více než poloviny jsem zjistila, že mě situace opakovaně přibližované z hlediska jiných osob (tří protagonistek) už nudí. Hartlův autorský rejstřík není natolik bohatý, aby mě upoutaly neobvyklá slovní spojení, neotřelé obraty, výstižné popisy dění nebo duševního rozpoložení postav. Takže jsem oželela detailní seznámení se s dalšími životními karamboly hrdinů a prostě jsem dolistovala.... Nechám tudíž bez udělených hvězd, konstatujíc, že Hartlovy knihy si určitě najdou jiné čtenáře.

Dajine
22.09.2024 3 z 5

Takové oddechové čtení s několika docela vtipnými okamžiky.

New-radus
19.09.2024 5 z 5

Perfektní letní oddechovka. Navíc si myslím, že se každá v některé z postav poznáme. Doufám, že dojde také ke zjišťování.

Joannebro
17.09.2024 5 z 5

Já bych to nazvala jako "klasická Hartlovina". Příběh tří žen, reálné problémy, které se snaží unést jakž takž s grácií a humorem. Kniha se mi moc líbila, bavila mě a vtáhla do děje. Líbila se mi forma, kterou je psaná a že každé postavě byla věnovaná část ale zároveň vše bylo propojené. Zároveň se tam hezky vkradly zmínky o hrdinech z knihy "Prvok, Šampón, Tečka a Karel" což mě osobně potěšilo, protože i tuto knihu mám velmi ráda. Možná se také dočkáme filmového zpracování, tak se necháme překvapit.

marketabo
17.09.2024 5 z 5

Vyloženě pohodové čtení, které rychle utíká. Jsou to příběhy ze života, kde si můžeme připomenout, že každého někdy něco trápí, i když má navenek skvělý život. I přesto, že má kniha přes 400 stránek, utekla mi velmi rychle a ráda si od Hartla přečtu něco dalšího.

Cestovatelka136
15.09.2024 3 z 5

Knížka se mi moc líbila, má spád, napětí, jemný humor, zajímavou kompozici, první tři kapitoly se věnují podrobně hlavním postavám, Heleně, Karolíně, Šárce, poslední kapitola je pak o všech třech. Knížka má otevřený konec, ráda bych si přečetla případné pokračování. Dojem dost kazí vulgarismy, které tu pronášejí ženy, dítě, starší rodiče, ostatní i autor sám jako vypravěč.

IvanaB
11.09.2024 3 z 5

Četlo se mi to dobře, místy pobavilo. Jen mi vadilo, možná jen můj pocit, že za všechno mohly ženské... kdyby si nemyslely tohle, kdyby neudělaly tohle, kdyby neřekly... tak by ti chlapi udělali něco jiného a bylo by všechno v pořádku... :)

biairicia
10.09.2024 4 z 5

Opět čtivá oddechovka. Kniha je místy vtipná, místy smutná. Taková ze života. Dobré vidět, jak se úplná blbost může zamotat a jevit špatně a lidi z toho udělají špatné závěry (například scéna s Kájou, Tondou a jejich tatínkem s jeho přítelkyní). Lidi by fakt neměli hned dělat závěry a kazit si život :) Za mě asi zatím nejlepší kniha od Hartla.

kuwu
08.09.2024 4 z 5

Na léto ideál.
A díky tomu, že malinko navazuje v ženském podání na Prvoka, šampóna,... tak i v mém hodnocení se řadí hned na ně. I když převážně jenom díky tomu.
Na úplné pochopení si asi budu muset ještě nějakej ten rok počkat, ale i tak se to četlo dobře :)

Neluš
08.09.2024 5 z 5

Když si to vezmu, tak kniha byla o ničem a skončila nijak. Ale tak krásně je to napsané, že jsem nemohla přestat číst. Určitě si přečtu i jiné knihy od autora.

martinaandulka
08.09.2024 5 z 5

Druhá kniha od Patrika Hartla a opět skvělá.Gazely jsou 3 kamarádky,který prožívají celí týden radosti,strasti a ponaučení z chyb.Prostě život který je nám hodně známí.

oldriskaa3h4
07.09.2024 4 z 5

Skvělá oddychovka jako všechny co jsem četla od pana Hartla. Žádné těžké čtení ale fajn příběh který má spád a baví mě. Gazelí partička byla moc fajn

vivula
06.09.2024 3 z 5

Jako jo, ale vlastně ne.. pořád jsem čekala na nějaký zvrat a nikde nic. Asi mi víc sedí, když píše o chlapech, ty baby byly strašný pipky.

lenikhor
06.09.2024 4 z 5

Čtivé, místy vtipné a místy naopak snaha o hlubší životní nadhled. Hlavní postavy jsou přibližně stejně staré jako já, takže pro mě byl popis jejich běžného života s trochou hodnotícího filozování blízký. Ani ve 45 není pozdě na zásadní životní změny!

bajulda
04.09.2024 4 z 5

Fajn letní oddychovka. Mám ráda Hartlův humor a tato kniha, z těch co jsem četla, byla zatím nejlépší.

MišusWinner
04.09.2024 5 z 5

Další skvělá kniha od Patrika, tahle kniha byla oddechova a dost že života. Určitě si přečtu další jeho knihy.

houdkic
01.09.2024 4 z 5

Taková Hartlovská klasika. Chtěla jsem něco u čeho nebudu muset přemýšlet, což jeho knihy skvěle splňují. Jsou čtivé, děj rychle odsýpá a těžko se od nich odtrhnete. Mě Gazely moc bavily, ačkoliv musím přiznat, že chvílemi to bylo až moc komické (a to není lichotka), zkrátka některé situace nebyly vůbec reálné. Nehledě na to, že z hlavních postav mi ani jedna moc nesedla a přišly mi dosti hloupé.

olívoil
31.08.2024 5 z 5

Moje první kniha od Patrika Hartla a .......... naprosto skvělé čtení.
krásné příběhy ze života.........
Knihu vřele doporučuji a určitě nezůstane u této jedné knihy od autora.

jaste
25.08.2024 5 z 5

Vybrala jsem si ji jako knihu na dovolenou v Praze a bylo to moc fajn. Příběh se dobre četl a návrat starých známých Prvoka, Karla a spol. potěšil.