Psychologie školní šikany
Mária Dědová , kolektiv autorů , Kateřina Zábrodská , Pavlína Janošová
Autoři si dali za cíl poskytnout přehled poznatků o šikaně jako o komplikovaném jevu, o teoriích, jež postihují jeho jednotlivé stránky, o výzkumných metodách i konkrétních problémových situacích, které jsou pro ni typické. Jejich výsledky shromážděné teoretickým bádáním a empirickým výzkumem jsou nesporným přínosem pro českou agresologii a sociální psychologii. Při analýze problematiky šikany mezi dětmi a mládeží vycházejí z nejnovějších teorií lidské agrese, vývojové psychologie a psychologie dětských skupin. Zaměřují se na především na méně závažné formy šikany, vyčleňování a ignorování, se kterými se učitelé a žáci setkávají ve většině školních tříd. Jen v menší míře se věnují pokročilé šikaně. Všechny poznatky demonstrují na příkladech z praxe.... celý text
Přidat komentář
Mě kniha osobně moc nenadchla, přijde mi, že se v knize některá témata opakují a zbytečně zdlouhavě, na druhou stranu, abych byla objektivní, je to celkem bichle, která vám na VŠ nebo při psaní semináry dost pomůže.
Dobre spracovaná kniha, ktorá skúma šikanu z viacerých uhlov, opiera sa o bohatú bibliografiu, kazuistiky a skúsenosti z praxe. Písaná zrozumiteľne. Hodí sa, ak pracujete v škole, či už ako pedagóg alebo školský psychológ.
Všechno, co potřebujete vědět.