Pučálkovic Amina

Pučálkovic Amina
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291315/bmid_pucalkovic-amina-BQU-291315.jpg 4 268 268

Humoristické vyprávění o trampotách s nalezeným štěnětem, z něhož nakonec vyroste žirafa. Děti pana poštovního tajemníka Pučálky našly na místě bývalého cirkusu štěně a teprve po mnoha ztřeštěných příhodách a dobrodružstvích zjistí rodina, že doma přechovává žirafu. Kromě směšných a zábavných historek ukazuje autor i na lidské nectnosti a slabosti a snaží se zdůraznit myšlenku, že člověk má za každých okolností zůstat vůči druhému člověkem.... celý text

domiii97
29.03.2022 5 z 5

Vlastně díky novému přebalu z nakladatelství LEDA jsem se ke knize dostala a kdyby nebylo nového hávu, nejspíš by mi unikl skvělý příběh. Přiznám se, že jsem u některých pasáží dostala hysterický záchvat a připomnělo mi to ještě tehdy nezkaženou dobu. U Aminy jsem dokázala vypnout z reality a přenést se k Pučálkovic rodině, sledovat dům č.p. 1567, nebo být u vystavení ZOO v Troji.

Kniha je rozdělena do kapitol, které nejsou rozděleny číselným označením, ale názvy. To mi při čtení zamotávalo hlavu, protože jsem si pod názvem kapitoly např. Není všechno jaro, co je ve vzduchu, nedokázala představit, o čem bude. Což nakonec nebylo špatné, protože jsem se těšila, jak příběh bude pokračovat.

Byla a vlastně stále jsem z knihy nadšená a ráda bych objevila knihu podobného rázu, protože v této době, co vše se kolem nás děje, je potřeba si oddechnout u takovýchto roztomilých příběhů.

SonaH
29.01.2022 3 z 5

Souhlasím s komentářem od radus. Název velmi známý, ale knížka se ke mně dostala až nyní. Dcera (8) ji číst nechce, ani předčítání ji nebavilo. Starší české výrazy ani komplikovanější děj ke konci by zatím nepochopila. Souhlasím, že je to veselá knížka, ale s novináři přišla nuda. Řekla bych, že pro dnešní děti to už bohužel není. Já se ráda podívám na film a pokusím se donutit dceru, ale zase… je černobílý, myslím, takže to bude boj.
P.S: Nejvíce mě pobavilo: indický kníže Ty-ratja-tra

radus
13.11.2021 4 z 5

Knížku jsem četla nyní poprvé, jako dítěti se mi do ruky nedostala. Začátek byl výborný, ale jak nastoupili novináři a ministři, tak mě to přestalo bavit. Závěr byl napsán dobře. Dávám čtyři hvězdičky, ale nevím, jestli by knížka ještě něco říkala dnešním dětem.

Belanna
01.11.2021 5 z 5

Jako mála jsem knížku milovala a moc jsem chtěla takovou Aminu mít doma.
Po letech jsem se velmi dobře bavila i přesto, že pohled na věc je úplně jiný.

Sandik
14.09.2021 4 z 5

Upřímně řečeno vlastně zklamání... Pučálkovic Aminu znám z lehce obstarožního filmu z roku 1967, tam malou žirafu hrála plyšová hračka, a dále ze skvělého večerníčku z roku 2001. Oproti téhle večerníčkové, dětsky pochopitelné, velmi vtipné a s obrovskou nadsázkou pracující verzi Aleny Munkové působí Plachtův originál velmi zatěžkaně a strnule. Je totiž plný nejen šroubovaných vět, ale taky dobové politiky, dnes už zcela nesrozumitelné. Mimo to bych u humoristické knihy očekával méně vážných nemocí a jiných podobných odboček. Jo, asi si to užijete jako dospělý, děti to ale moc chápat nebudou... Celkový dojem: 70%

gabra03
25.08.2021 5 z 5

Tak jsem se zase vrátila do dětství - s kouzelnou knížkou Jindřicha Plachty Pučálkovic Amina... Bylo to milé pohlazení po dušičce, milá vzpomínka, kdy člověk neměl tolik starostí a měl více volného času, kdy se mohl s knížkou zakutat do nějaké skrýše a číst a číst a číst... stejně jako tenkrát jsem trnula strachem s panem Pučálkou i s ním zažívala radost - prostě knížka mě přenesla tam, kde jsem chtěla být - do období, kdy bylo fajn. A nejen mně...

Laurinka1000
14.06.2021 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo.

Frida12
19.03.2021 5 z 5

Amina je super! Sice bylo jasný, že to není štěně, ale to je naschvál.
Rozhodně doporučuju!

Knihomolka506
23.08.2020 5 z 5

Jako audiokniha super ! Poslouchali jsme ji se ségrou jako menší děti a moc jsme se u toho nasmáli. Pohodový a vtipný příběh o jednom netradičním.domacim mazličkovi.

Barunkaz
20.11.2019 5 z 5

Úžasná kniha, která mě vrátila do dětství. Knihu jsem četla své dceři a velmi se jí libila. Proto dávám nejlepší hodnocení.

JulianaH.
09.08.2019 5 z 5

Poštovní úředník pan Pučálka objeví domnělé štěně, které po sobě zanechal kočující cirkus, a ze soucitu se ho ujme.
Líbezný příběh, který mi jako holčičce předčítal před spaním táta. (Z nějakého důvodu mi nejvíc utkvělo vyprávění o severním pólu.) S radostí jsem si knížku přečetla i podruhé, tentokrát na SŠ.

ArwenAragorn
29.07.2019 5 z 5

Moc se mi líbila, pamatuji se, že mi ji maminka předčítala.

Jirinamac
01.01.2019 5 z 5

Krásný humor mě dostal do vzpomínek na dětství, když jsem tuto knížku četla prvně. Podle komentářů tady, myslím, že tyto knížky už bohužel děti nebaví. Máme vydání z r. 1956

Damato
23.11.2018 5 z 5

Já u téhle knihy, jako malá proseděla pár nocí, když jsem ji ale četla mým klukům, nejásali- jak jsem čekala. Teď jsem ji vzala do parády znovu a začali ji číst vnučkám - a nejen že se líbí jim, smějeme se u toho i my s dědou, nesmírně laskavá a milá knížečka, která určitě pobaví nejen malé čtenáře.

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Roztomile absurdní příběh o jedné malé žirafě, ze které se stala velká a čím více rostla, tím více se projevovaly charaktery všech kolem ní. Pan Plachta byl skvělý herec a očividně i výborný spisovatel. Škoda, že toho nenapsal pro děti víc.

Tereza.K91
23.11.2017 5 z 5

Pučálkovic Aminu mám moc ráda a konečně jsem jí mohla přečíst synovi

micha-ella
11.11.2017 4 z 5

Dobrá knížka pro děti.

ditul
06.11.2017 5 z 5

jako malá jsem tuto knížku měla moc ráda ;)

Gordonlord
18.08.2017 odpad!

Vím, že knihy se nemají pálit, ale u takovýchto rádoby-laskavých, sentimentálních zvratků by se měly činit výjímky.

Litocha
06.07.2017 3 z 5

Po výborném začátku knížka začala ztrácet dech, líbil se mi pak až úplný konec.