Sympatie k ďáblu
Justin Gustainis
Quincey Morris a Libby Chastainová série
< 3. díl
Třetí z případů Quinceyho Morrise a Libby Chastainové je zatím nejbizarnější ze všech. Senátor Howard Stark, horký kandidát nejsilnější strany na úřad presidenta, je tajně posedlý strašlivým démonem Sargatanem. Vládcové pekla totiž maji za to, že mít jednoho ze svých ve vládě nejmocnějšího národa světa by jim mohlo významně pomoct s dosažením jejich dávného cíle: zničení celého lidstva. Starkovy šance uspět se valem zvětšují, jak jeho protikandidáti umírají (přirozeným způsobem, samozřejmě) nebo odpadají kvůli skandálům (na povrch vyplouvají informace, které nemohl nikdo znát). S ochotnou pomocí administrativní asistentky Mary Margaret Doylové (která je za Starkovo posednutí zodpovědná) Sargatanas možnost výběru pro volitele postupně zužuje k jediné. Quincey a Libby se nakonec dovtípí, co se děje poté, co k jedné z naaranžovaných „nehod" dojde příliš blízko jejich domovu. Musí ale čelit zdánlivě neřešitelnému dilematu: když s tím, co vědí, vyjdou na veřejnost, budou považováni za blázny; když neudělají nic, pekelný kandidát na presidenta patrně zvítězí a bude následovat celosvětová katastrofa. Vše by samozřejmě vyřešil profesionální exorcistický zásah, jenže Stark je dnem i nocí bedlivě střežen agenty tajné služby USA. Lidé občas říkávají, že politika je peklo. Kdyby jen věděli...... celý text
Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: 2012 , PolarisOriginální název:
Sympathy for the Devil, 2011
více info...
Přidat komentář
Trochu mám pocit, že se Sympatie k ďáblu svému autorovi malinko vymkly zpod kontroly. Jestliže se v předchozích dvou knihách se sympatickými vyšetřovateli Quinceym Morrisem a Libby Chastainovou držel Justin Gustainis, i přes všechny neuvěřitelné okultní a magické události, nohama na zemi, tady se vydal do sfér, kde nebe a peklo jedno jsou a kandidáti na prezidenta Spojených států tu hrají hru na slepou bábu. Koneckonců klidně bych mu odpustil tuhle vražednou přetahovanou, démony, vzkříšené zabijáky i posedlé senátory, kdyby celý ten příběh měl alespoň trochu hlavu a patu a postavy se nechovaly hloupě až stupidně. Nemohu si pomoct, ale třetí kniha je zatím nejslabším počinem této série, a pokud by to takhle mělo pokračovat dále, je jen dobře, že zbylé dva díly už byly českými nakladateli opomenuty.
Tento díl je oproti prvním dvěma slabší. Na mě tam bylo až moc politiky a místy mi to přišlo takový nezáživný. Asi tak po půlce se to rozjelo naprosto úžasně a najednou jsem se do toho hodně začetla.
Na knihu jsem se těšila,ale ztrácela jsem se v ději ,nepamatovala jsem si jména,ke konci už to bylo lepší.A ke všemu takový konec :-(
Na třetí díl případů paranormálního vyšetřovaltele Quinceyho jsem se hodně těšila. První dvě knihy se mi velice líbily. První polovinou jsem se musela však doslova prokousat a ani poté jsem se nijak moc nezačetla. Určitě to nebylo tím, že by kniha byla špatně napsaná, to vůbec ne, ale téma politického prostředí s kandidaturou na amerického prezidenta mne příliš neoslovilo. Quincey a Libby mi tam nějak více chyběli.
Celkem zábavné, moc se mi líbili Ashley a Peterson, ale zpočátku divná časová linka a trochu odfláknutý konec to o hvězdičku snižují...
Nejdříve mě hrozně štvalo, že je tam málo příběhu o Libby a Morrisovi. Ale nakonec, jak se jednotlivé příběhy spojily a vyústily v jednotný děj, změnila jsem názor a knihu si užívala. Moc se mi líbila.
Tady bohužel má sympatie začala pokulhávat. Ztrácela jsem se ve jménech a co se týče politiky, tak to jsem tak trochu mimo. Nebaví mě. Za půlkou to šlo. Mám ráda fantasy, ale tohle jsem stále brala jako krimi s magií. Takže ti démoni apod. to bylo už trochu moc.