R. U. R.

R. U. R.
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346424/bmid_r-u-r-TQf-346424.jpg 4 5669 5669

ROSSUM´S UNIVERSAL ROBOTS. Čapkovo utopistické drama, v němž se světu poprvé představilo slovo robot. Vypráví o továrně, v níž vznikají roboti, kteří pracují za lidi a umožňují tak vzniku jakéhosi "ráje". Jenomže nic netrvá věčně a i roboti můžou začít myslet na sebe.

Hani77
02.01.2019 5 z 5

Karel Čapek nikdy nepatřil k mým oblíbeným autorům, jako dítě jsem četla jen Dášeňku a Devatero pohádek. Tuto knihu jsem přečetla jen proto, že je to povinná četba mé 12leté dcery. Napoprvé mě to nenadchlo, ale zaujala mě myšlenka, proto jsem si to přečetla ještě jednou (toto dílo opravdu nezabere víc než 2 hod.-a to se ještě u toho můžete zastavit a zamyslet) a napodruhé jsem byla nadšená, jak dokonale to dokázal vymyslet. Určitě si zaslouží plný počet hvězdiček.

renefer
02.01.2019 4 z 5

Díky formě rychle přečtené, doháním co jsem ve škole přečíst nestihla a tahle kniha mě mile překvapila. Řekla bych, že v románové formě by se vyrovnala současným fantazy knihám.

Akléda_
29.12.2018 3 z 5

Moc nevím co bych k tomu řekla, prostě průměr který se díky scénáři rychle četl.

rutto45
27.12.2018 5 z 5

Kniha, ktorú nepustíte z ruky od začiatku do konca. Malé mínus možno za to, že je to písané ako divadelná hra, Potešil by plnohodnotný román.

Elea
26.12.2018 5 z 5

Čtivé, nadčasové, Čapek byl skutečně "Pan spisovatel".

verden
19.12.2018 5 z 5

Zatiaľ som každý rok vďaka Výzve našla knihu, ktorá ma dokonale uchvátila a tento rok sa to stalo znovu, keď som objavila R.U.R.

Neviem, čo som od toho čakala, ale určite nie, že to bude také silné dielo, také pokrokové s toľkými nesmrteľnými myšlienkami, že mi to vyrazí dych. Odporúčam prečítať všetkými desiatimi.

Dvorik
17.12.2018 3 z 5

Velmi příjemná jednohubka, kterou zvládnete za 2h.
„Hledá se viník. To je oblíbená útěcha v pohromách.“

Ainyska
12.12.2018 4 z 5

Na to, že je to tak staré dílo, je velmi nadčasové a chytlavé. Dobře se čte a má to spád, kniha se mi velmi líbila a doporučuji si ji přečíst. Koneckonců jednou se to může stát i nám.

Nelíísek
09.12.2018 5 z 5

Nadčasové dílo, pokud by se někdo více zajímal o tuto tematiku mohu vřele doporučit hru Detroit: Become Human která se hodně inspirovala tímto Čapkovým dramatem.

katushah
06.11.2018 5 z 5

Hezké a čtivé.

AnetaK.
02.11.2018 5 z 5

Super knížka!
Jednoduchá, snadná na pochopení, rychle se čte, dobrá volba pro maturanty!

ahojky1
29.10.2018 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Klasickou literaturu moc nemusím, ale toto bylo podle mě na dobu kdy to vyšlo velmi nadčasové a velmi poučné. Určitě si pustím i do jiných Čapkových knih a vám tuto knihu vřele doporučuji.

sgjoli
28.10.2018 4 z 5

Čapkův styl psaní mne prostě baví. V případě tohoto dramatu šel přím na dřeň, nic zbytečně neobcházel. Je to čtivé, přímočaré a zároveň i do jisté míry mrazivé. A hlavně nadčasové, zvlášť v dnešní době plné technologií a vznikajících robotů. Drama R.U.R. rozhodně stojí za pozornost a určitě bych knihu doporučila.

mia.com
24.10.2018 4 z 5

Ač má kniha svůj osobitý styl vyprávění, který mi normálně moc nepasuje, pohltil mě celý ten lehce mrazivý příběh.

hroneczek
05.10.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala skrz Čtenářskou výzvu a jsem za to ráda. Opět další dílo, o kterém jsem si myslela, že bude nuda a přesvědčilo mě o naprostém opaku. Za poslední dobu jsem přečetla více čapkových děl a nezbývá mi jen smeknout klobouk.
Navíc se kniha velmi snadno a rychle četla... opravdu nechápu, proč jsem si ji nepřečetla už k maturitě! :-)

theMarty
30.09.2018 5 z 5

Já toho Čapka prostě žeru. Jasný myšlenky, žádné zmatečné metafory, rychle přečtený... Maturanti, berte ji!

SSTknihy
29.09.2018 4 z 5

Čapek byl jednoduše vizionář. A navíc humanista a vynikající literát. To už je kombinace, která rozhodně stojí za přečtení. Copak není úžasné, že to byli právě bratři Čapkové, kdo slovo ROBOT rozšířil již téměř před 100 lety do celého světa?

Tebby
24.09.2018 4 z 5

K maturitě se mi číst tato kniha nechtěla, tak jsem to dohnala aspoň teď. A příběh se mi líbil.

EvaFialova
14.09.2018 3 z 5

R.U.R.= Rossum´s Universal Robots, je povedené drama, které velmi dobře poukazuje na možnou zkázu lidstva, nebezpečí, které s sebou přináší moderní technologie a lenivost člověka. Dílo a jeho myšlenka varovat před neustálým technickým pokrokem jsou dobře zpracované a stále aktuální.

„Nikdo nemůže nenávidět víc než člověk člověka! Udělej kameny lidmi, a ukamenují nás!“

Během celého čtení jsem měla mrazivý pocit, díky kterému jsem ale mohla mít ještě lepší prožitek ze samotného čtení.

„Hledá se viník. To je oblíbená útěcha v pohromách.“

„Oh, řekněte, děje se něco?“
Alquist: „Docela nic. Jen samý pokrok.“

Ran
11.09.2018 5 z 5

Toto drama je brilantně napsané a četlo se mi moc dobře.