Ranč na Červenom vrchu

Ranč na Červenom vrchu
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283371/mid_ranc-na-cervenom-vrchu-IA6-283371.jpg 4 576 576

MÔŽE PREŽIŤ LÁSKA, KEĎ SVET SPEJE KU KONCU? Pre Scarlet, ktorá sama vychováva dve dcéry, je každý deň boj. Nathan má manželku, ale nespomína si, aké je byť zaľúbený. Domov chodí len kvôli svojej dcérke Zoe. Mirandinou najväčšou starosťou je, či sa do jej malého volkswagena zmestí jej sestra a ich priatelia, pretože si chcú pred skúškami cez víkend oddýchnuť na vidieku. Keď sa začnú objavovať správy o prepuknutí nákazlivej a smrteľnej choroby, títo obyčajní ľudia čelia neobyčajným okolnostiam a odrazu sa ich osudy prepoja. Len čo pochopia, že epidémiu nepredbehnú, zúfalá Scarlet, Nathan a Miranda vyhľadajú úkryt na osamotenom ranči na Červenom vrchu. Emócie sú čoraz silnejšie, lebo všetci sa musia vyrovnať s novými aj so starými vzťahmi zoči-voči desivému nepriateľovi, ktorý si už nepamätá, aké je byť človekom. Láska si aj v čase výborne vykreslenej apokalypsy nájde spôsob, ako prežiť. No čo sa udeje, keď ten, za ktorého by ste položili život, sa stane tým, ktorý by vás mohol zničiť?... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (SK)

Red Hill, 2013

trudoš
05.06.2016 3 z 5

Červený vrch má zápletku jednoduchou. Zombiekalypsa se převalí přes svět a jednotlivé skupinky hrdinů se snaží zachránit sebe i své blízké. Je ovšem třeba brát v potaz, že Jamie McGuire je v první řadě autorkou romantických příběhů, což v kombinaci s degustátory mozkomíšního moku zní opravdu děsivě. O to větší překvapení je, že jí to spojení docela funguje. Především začátek, kdy se postavy z minuty na minutu musejí vyrovnat s faktem, že se staly ohroženým druhem. Škoda je jen absence různorodých charakterů a motivací, takže jsou si všichni dost podobní. Nehledě na to, že přehrávají s nedbalostí letních amatérů. V druhé půlce už spisovatelka dostojí svému jménu a ve chvíli, kdy se jednotlivé dějové linie sloučí, začíná se víc přemýšlet, kdo s kým utvoří pár, než jak naložit s nemrtvými.
Přesto nelze knize upřít čtivost. Jako oddechovka ideální, jen člověk nesmí mít příliš vysoké nároky na horor ani na romanci. Povedeně se to proplétá mezi obojím, ale nepřilne definitivně ani k jednomu.

Charmedka
01.06.2016 4 z 5

Příběh byl skvělý, hned od první stránky velmi napínavý a chytlavý. Kniha mě až do konce nepustila a já vůbec neměla chuť ji během čtení odkládat, chtěla jsem vědět, co bude dále. Avšak jednu výtku mám. Chtělo by to více zombie. Přišlo mi, že zombie, kteří by měli být v hlavní roli, jsou spíše jen v pozadí celé knihy. Kniha je hodně zaměřená na mezilidské vztahy, což určitě není špatné, ale přece jen bych uvítala více mrtváků.

Lenka40
22.05.2016 5 z 5

Takže na začátku musím říct ,že nejsem příznivec zombie, ale tahle kniha mě dostala. Prostě paráda od začátku až do konce.Četla jsem při každé volné chvilce ,abych se dozvěděla jak to dopadne. Takže VŠEM DOPORUČUJI ,ABY SI JI PŘEČETLI .

Rose88
09.05.2016 2 z 5

Pro mě velké zklamání, dle hodnocení jsem čekala minimálně dobrý postapokalyptický příběh, bohužel nic takového. Začátek knihy mě zaujal, vyprávění "konce světa" z pohledu sestřičky bylo celkem milé a dle mě i povedené překvapení, to byl pro mě ale pohužel jediný zajímavý prvek. Čím více stran, tím méně napětí a více nezajímavých citově zabarvených zápletek. Ke konci už příběh rozhodně nepřipomínal nic ani vzdáleně podobného hororu či sci-fi. Kniha je v podstatě červená knihovna, pro spíše náctileté, zabalená do rádoby "drsného" obalu světa zombie.

Madlenkačte
02.05.2016 5 z 5

Příběh mě úplně pohltil, přečetla jsem to během dvou dnů a bylo to super. Jako matka malé holčičky jsem moc přála Scarlet, aby se opět shledala se svými dcerami a plně jsem chápala co dělá a požívá. Všem moc doporučuji.

Punkies
20.04.2016 4 z 5

Skvělá knížka. Musí potěšit každého, kdo je milovník postapokalyptických žánrů a zombíků. Ráda bych viděla i film :)

SPOILER: Kniha se vlastně točí kolem toho, že se Scarlet snaží dostat své dcery zpátky a vyčkává, kdy dorazí na Červený vrch, tudíž bych v knize ocenila i třeba pohled na děj z očí Halle a Jenny, jak si klestí cestu za mámou, nebo alespoň na konci povyprávění těch 4 měsíců, kdy byly holky na cestě, co viděly a zažily za hrůzy, než konečně mohly být po takové době v bezpečí.

acupoflucy
01.04.2016 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Já čtu jen romantické a historické knihy, ale chtěla jsem zkusit něco nového a toto mi vyrazilo dech. Páni vůbec jsem do poslední chvíle nevěděla jak to skončí. Doporučuji naprosto skvělé. :)

azraelka
24.03.2016 4 z 5

O zombících jsem toho moc nečetla, ale tady se mi celkem líbilo, jak se jednotlivé postavy setkávaly, aniž o tom věděly.
Na Scarlet se tu snesla vlna kritiky ohledně jejího jednání, ale myslím, si, že kdyby byla muž, tak by to pro všechny bylo v pořádku. Ona musela něco dělat, aby mohla věřit, že její děti mají šanci přežít.

Andynka
19.03.2016 5 z 5

filmy o zombie moc nemusím, ale uvědomila jsem si, že jsem nikdy o nich nečetla knížku. A jsem docela mile překvapena. Možná je to tím, že se spisovatelka nezabývá hlavně zombiky, ale naopak se zaměřuje na vztahy mezi lidmi v tísnivé situaci. Ale i tak mě knížka zaujala a jsem ráda, že ji mohu mít v knihovně. :)

Beky
19.03.2016 5 z 5

Má první kniha zombie apokalypsy.
Pro mě napínavé čtení od samého začátku. Dobře napsáno, poutavé a realistické :-) Vtáhlo mě to do děje a nedovolilo mi to přestat číst - chtěla jsem vědět, co dalšího všechny potká a jak to nakonec dopadne... Dopadlo... Zvláštně. :-)

Lenny33
18.03.2016 3 z 5

První polovina knihy mě tak neskutečně nudila, že jsem si myslela, že ji odložím. Dala jsem si od ní ale pár dní pauzu a zkusila se začíst znova a musím uznat, že druhá polovina knihy mě celkem bavila.
Ale stejně si myslím, že by měla autorka zůstat u romantických knih pro puberťačky. Přesto že má být kniha "zombie apokalyptická" strašně moc se tam řeší kdo koho miluje a kdo koho ne. (Spoiler: Navíc na konci mi přišlo, že autorka neví, jak se z toho vymotat, tak je raději nechala zabít. Přišlo mi to až směšné.)
Nebylo to zlé, ale v mnoha věcech nedomyšlené a moc "jednoduché". Hodnotím 3*.

maxihrosik
22.02.2016 3 z 5

Od spisovatelky jsem četla jen zamilované románky pro náctileté, takže mě opravdu zajímalo, jak si s jiným žánrem poradila. No, podle mě skoro stejně jako s Krásnou katastrofou. Knížka má chytlavý začátek a pak krásně šlape zhruba do poloviny, pak začne trochu škobrtat, ale pořád je to v pohodě. Nakonec přijde závěr a je to divný. Příliš velká koncentrace náhodných událostí a docela sobecké chování jedné z hlavních kladných postav nějak zazdí předchozí příběh, až člověk k dalším osudům hrdinů skoro zlhostejní. Něco je tam prostě špatně, takže za sebe doporučuji jen napůl.

Tesset
21.02.2016 4 z 5

Celkem klasika, žádné větší překvápko se nekonalo, ale i tak dobré čtení. Nate mi přišel asi nejsympatičtější, zato Scarlett tu jsem teda nemusela. První kniha od této autorky mě celkem bavila, takže určitě zkusím i další její výtvory.

Barbra06
18.02.2016 4 z 5

Tak bylo to moje první setkání se Zombie tématikou. Upřímně, trochu překvapení a skok do jiných vod po Krásné katastrofě. Četlo se to ale stejně dobře, bylo to napínavé. Děj postav se dobře proplétal. Trochu mi ale ten konec přišel přitažený za vlasy, co se týče jejích dcer. To bylo takové až moc neskutečné. Neřeknu, kdyby s nimi byl Andrew, ale samy? Ten happyend mi v podstatě nevadí, muselo se to nějak ukončit. A bylo mi líto Mirandy, ale na druhou stranu někdo to být musel. Hodnotím knihu kladně. Přesto ale Zombie už asi vyhledávat nebudu.

Princezna22
08.02.2016 4 z 5

Scarlet mi doslovně lezla na nervy... jinak to bylo pěkná kniha,kterou jsem přečetla za jediný den :-D ... začátek byl napínavý až se mi i tajil dech a nedokázala jsem přestat číst.. Pak,ale přišel nějaký zlom někdy v pulce knihy a kniha se začala strááááááááášně táhnout.. Napínavých chvilek bylo míň a min. \A ten konec? Proč proboha? Nechápu co tím autorka chtěla říct. Ale pro mě konec knížky naprosto nepochopitelný a zamotaný až to fakt nedávalo smysl... Podle mě autorka už nevěděla jak knihu ukončit či dál pokračovat tak to ukončila naprosto divně..

Mozkovna
08.02.2016 4 z 5

Knihu jsen četla strašně dlouho, dělalo mi problém se k ní s nadšením vracet. Četla jsem spíš abych ji už měla z krku.
Nakonec to ale nebylo tak strašné. Bohužel mě to chytlo až od té části, kdy POZOR SPOLER se všichni sešli na ranči, takže tím moje hodnocení klesá. Postavy mi moc k srdci nepřirostly, ale bylo mi líto, když někteří z nich umřeli. Asi by stálo za to nějak důstojněji napsat jejich úmrtí, ale tak.. dalo se to. Na konci už jsem byla fakt ráda, že jsem knížku dočetla, ale když se na to podívám zpětně, nemám z toho tak negativní pocity. Takže 4*, ale znovu bych to asi nečetla. Tahle autorka mi zkrátka moc nesedí :)

danielosbourne
22.01.2016 4 z 5

Tato kniha je velmi silná na charaktery, s kterými čtenář prožívá jejich osudy a nechce je ztratit. Myslel jsem na ně při čtení, myslel sem na ně, když jsem knihu musel odložit a dokonce i před spaním. Proto mě hrozně mrzí, jak autorka uspěchala závěr, a jak to s postavami dopadlo. Jinak jde o velmi čtivou knihu, která mapuje zombie apokalypsu, jež zachvátila celý svět.

1v8na
06.01.2016 4 z 5

Kniha byla napínavá. Ze začátku měla výborný spád - každý se bál o to, jestli přežije. Sousedi, známí, vzdálená rodina - všichni šli stranou. O to více to bylo zajímavé, že ve vyprávění se střídalo několik postav.
Konec byl smutný a nelíbilo se mi dopadly některé postavy....
Protoz hodnocení strhávám jednu hvězdičku a celkově hodnotím knihu čtyřmi hvězdičkami. I přesto, že má ode mě pouze jen 4 hvězdičky, tak ji doporučuji ostatním.

Patapuf
05.01.2016 4 z 5

Velmi dobře napsaný příběh... Akorát ten konec mi nějak nesedl... Ale nemůže se člověk zavděčit každému...

Dandulka
05.12.2015 3 z 5

Začátek byl dobrý, ale pak se to nějak zaseklo, škoda.