Ready Player One - Hra začíná

Ready Player One - Hra začíná
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119273/bmid_ready-player-one-AXq-119273.jpg 5 2644 2644

Ready Player série

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace - tady už jde o život.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Jota

Ready Player One, 2011

katiiks
27.02.2018 5 z 5

Super knížka - během prvních pár odstavců vás vtáhne do děje a vyplivne vás až úplně na konci. Dlouho jsem nenarazila na nic tak čtivého.

bobika
21.02.2018 5 z 5

Naprostá pecka.

lazarus
20.02.2018 4 z 5

I když nešlo o žádné oduševnělé čtení bez hromady logických kiksů a nemalé dávky dětinskosti, stejně jsem se hodně slušně bavil a knížku přečetl na dvě posezení. Přes skutečnost, že nemůžu dát plný počet hvězd, protože je napsáno hodně lepších knížek, ji stejně doporučuji k přečtení, milovníkům videoher dvojnásob :)
PS: film se povedl, každopádně kdo neviděl ten by si rozhodně měl prvně přečíst předlohu

Vanekyj
19.02.2018 5 z 5

Super kniha, pokud jste tedy alespoň někdy hráli počítačové hry. Velmi se mi i líbila předpověď budoucí virtuální reality a společnosti. Určitě se leco naplní (možná bohužel).

roso.mak
19.02.2018 5 z 5

Přestože jsem viděla jen pár filmů o kterých se mluví a v životě nehrála žádnou ze zmíněných her, ta kniha mi přišla dokonalá. Jedna z těch u kterých litujete, že zrovna není víkend a vy ji nemůžete dočíst do konce na jeden zátah. Oddechové, napínavé, hravé. Doporučuji!

lea6493
17.02.2018 5 z 5

ač to není můj žánr co nejčastěji čtu, tak musím říct, že to bylo super. Děj si hned od začátku užíváte, vtáhne vás to i když nejste zrovna fanda her a pustí až na úplném konci, protože pořád vás zajímá jak to celé dopadne...

Marekh
16.02.2018 4 z 5

Při čtení této knihy jsem si zavzpomínal na televizní hry, které jsem s oblibou hrál v dětství, počátkem 90. let. Na Vánoce jsem dostal televizní hry, jak s oblibou říkám - černou bedýnku - a k tomu joystyk. Po čase jsem obdržel televizní hry, do které se dávaly kazetky. Grafika byla samozřejmě ve 2D, ale přesto jsem s hrami strávil mnoho a mnoho hodin skvělé zábavy. Kazetky jsem si pak vyměňoval na burze a také jsme si je vzájemně půjčovali se spolužáky. Nevýhodou bylo, že nešla uložit pozice hry. Playstationy, X-boxy a další platformy jsem nevlastnil. Ale moc vzpomínám na staré klasické hry ve 2D. PC hry ve 3D jsem samozřejmě také hrál. :)

Také jsem někdy navštěvoval automaty s hrami, buď sám, anebo se spolužáky ze základní školy. Později k tomu měla průpovídky naše třídní učitelka, ať si raději pořídíme televizní hry domů a do toho hráčského doupěte nechodíme. :)

Mohu říci, že kniha mne celkově bavila. Skvělé téma, napínavé scény. Myslím si, že kniha určitě zaujme všechny čtenáře, kteří rádi vzpomínají na televizní hry, filmy a hudbu z 80. let a rádi se k nim vracejí.

Prožívat chvíle ve virtuálním světe je fajn, člověk si nalezne spoustu kamarádů, nicméně hráč by neměl zapomínat na tlačítko vypnutí. Jde o to, abychom byli páni nad počítačem a nikoli aby tomu bylo naopak. Měl jsem totiž období, kdy mi pc hry pomotaly hlavu a jen jsem hrál a hrál a nic jiného mne nezajímalo. Naštěstí jsem se však vzpamatoval a hraní jsem omezil na minimum, později jsem s hraním přestal úplně.

Citát, který mne oslovil:

Tehdy mi došlo, že realita, i když může být děsivá a bolestná, je také jediným místem, kde najdeš skutečné štěstí. Protože realita je reálná.

Nikiny
14.02.2018 5 z 5

Kdyby byla možnost dát této knize 10 bodů z 5, udělala bych to! Tak moc mě nadchla, aniž bych od ní cokoliv čekala! V životě jsem nehrála žádné počítačové hry, jsem naprostý laik, přesto mě všechny popisky různých her či starých verzí pc a příběh sám naprosto dostal! Autor, dle mého názoru, skvěle vysvětlil pojmy, které znají jen zasvěcení, tyto pojmy zasadil do čtivého příběhu, který okořenil akcí a maličko i romantikou. Upřímně bych se vůbec nedivila, kdyby se viruální svět jednoho dne stal naším životem nebo životem příštích generací, zatím k tomu vše směřuje..... Určitě doporučuji, stojí za to si ji přečíst!

Knihám
12.02.2018 5 z 5

Bylo to mnohem lepší, než jsem čekala. I když se děj odehrává v budoucnosti, pro mě to bylo jako návrat v čase - staré PC hry, hudba 70. let, prostě paráda, hlavně když spoustu z toho znáte. Děj skvělý, inteligentní, nepředvídatelný, padouch kvalitní a mocný. Romantická zápletka tam je, ale není přeslazená. Užila jsem si to, dala bych si další díl, 500 stran pro takový příběh je málo. Je trochu děsivé, jak reálné to všechno je.

Nelíísek
11.02.2018 5 z 5

"Trojka je magické číslo"

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!*

No prostě páni, existovat taková dokonalá hra jako tato byla bych ochotna zaprodat i vlastní duši abych se mohla např. proletět X-wingem!

Prvních 100 stránek mě ale celkem odrazovalo od čtení, pořád se jen vysvětlovalo jak Oasis vlastně funguje, jak to tam chodí a hlavní hrdina o tom jenom básnil a skutek utekl, to pravé začíná až Wade najde měděný klíč a vše se dá obrovským tempem do pohybu! Od té chvíle jsem prostě nedokázala od knihy odtrhnout oči!

Ernest Clime vytvořil úžasný příběh který prostě nemá obdoby. Ready Player One poukazuje také na to jak by v budoucnu mohla opravdu fungovat virtuální realita, člověk by se ani nemusel pohnout z bytu, vše by bylo řízené přes síť. Svět nekonečných možností kde můžete být kýmkoliv chcete. Poukazuje také na odcizení od života v realitě kvůli virtuálnímu světu, které je chvílemi až děsivé.

Po internetu jsem také našla některé hry které byli v knize zmíněny a zahrála jsem si je jsou ve skutečnosti ještě těžší než jsou v knize popsány!

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Originální kniha kde ožívají vaše největší sny, kdo by nechtěl vlastnit sbírku 50 lightsaberů, projít se po přesné kopii Středozemí, přenést se do našich nejoblíbenějších příběhů! Nic si nenalhávejme chtěli bychom to všichni! Hodnotím na 5*.

"Najednou jsem si uvědomil, že snad poprvé co si vůbec pamatuji, necítím ani tu sebemenší touhu nalogovat se zpátky do Oasis." (Poslední věta v knize)

šneki
11.02.2018 5 z 5

Ernest Cline dokázal napsat velmi poutavou knihu, kterou si užijite, i když nejste velkými fanoušky videoher nebo 80. let. Pokud jste, tak to pro vás nejspíše bude 10tihvězdičková jízda, ale pro mě, jakožto člověka neznalého videoher a popkultury minulého století, byla Ready player one nesmírně napínavá knížka, kterou si možná v budoucnu ještě přečtu. 4,5*
P.S.: Jen taková náhodná myšlenka: kultura celé jedné generace mladých lidí se v knize úplně zastavila a vrátila se o více než 50 let zpět, což mi z reálného pohledu přijde fascinující a poměrně smutné.

Stupino
09.02.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem dostal k narozeninám, koupeno v levných knihách za pár kaček, ale udělala velkou radost. Půjčil jsem ji kolegovi ten jí přečetl 2x a pak si jí utíkal taky koupit, protože jí musel vlastnit. Akce od začátku až do konce. Prostě paráda.

wildavk
07.02.2018 5 z 5

Fakt dobrá kniha. Přdstava světa , kde virtualní realita je důležitější než reálný život je varující, ale hodně reálná. Školy fungují ve virtualní realitě, cestování ve virtualní realitě, nakupování virtualních předmětů pro svého avatara atd...Dospějeme k tomu? Navíc byla kniha napínavá. Těším se na film od S. Spilberga.

guugvx
28.01.2018 5 z 5

Kniha automaticky přesunuta do Přečtených. Níže k ní napište svůj komentář. Děkujeme.

Angelo
15.01.2018 5 z 5

Začátek se mi četl těžko. Nicméně je nezbytný k pochopení děje. Následně se děj rozjel. Od té doby jsem byl už nemilosrdně vtažen do příběhu, kde jsem usilovně držel palce hlavnímu hrdinovi.

Rozhodně knihu doporučuji!

missana
15.01.2018 5 z 5

Pro někoho možná trochu povrchní záležitost, ale nesmírně zábavná :) Samozřejmě je dobré, když se člověk trochu vyzná a ví o čem je řeč (rozhodně si to pak víc užijete), ale internet kdyžtak pomůže :)
Snad se do této fáze bytí nedopracujeme, ač to tak bohužel pomalu vypadá....a jestli jo, nezbývá než doufat, že všechno dobře dopadne :) Třeba i ten film dobře dopadne... I když co se týče filmových zpracování, schválila bych toho zatím jen velmi málo :D

Sandalkar
13.01.2018 5 z 5

Geniální nápad, čtivé zpracování a trochu strach, zda takhle lidstvo opravdu jednou dopadne....MUST READ.

Nevimm
11.01.2018 5 z 5

Krásná kniha o lásce i v reálném světě. :)

ReniHan
06.01.2018 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Bohužel nejsem geek, který by všem odkazům rozuměl.

barlow
30.12.2017 5 z 5

Absolutně mě to pohltilo. Přiznám se, že téma je mi velmi blízké a určitě jsem díky tomu mírně nestranný, ale co už. I přes slabší pasáže jsem se prokousával světem 80. let v moderním pojetí s nadšením malého dítěte a to se mi dlouho nestalo (zapojil jsem do procesu i youtube). Práce musela jít stranou. Doufejme, že filmové podání zachová duch předlohy a neudělá z ní jen rozmáchlou akci...