Ready Player One - Hra začíná

Ready Player One - Hra začíná
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119273/bmid_ready-player-one-AXq-119273.jpg 5 2644 2644

Ready Player série

Píše se rok 2045 a svět, utápějící se v energetické a ekonomické krizi, je velmi chmurným místem k životu. Není divu, že většina lidí utíká před realitou do uměle vytvořeného vesmíru videoherního systému OASIS, kde mohou zapomenout na běžné starosti, vytvořit si novou identitu a jejím prostřednictvím se pak pohybovat po tisícovkách virtuálních planet, pracovat, studovat, bavit se a prožívat své sny. Navíc se tam někde skrývá i dědictví po tvůrci této videohry, miliardáři Jamesi Hallidayovi, který před svou smrtí zanechal ve skrytých koutech OASIS několik klíčů, jež mají hráčům ukázat cestu k pokladu. Trvá však dlouhých pět let, než se středoškolákovi Wadu Wattsovi podaří objevit první z nich. A potom vypukne hotové peklo, protože zájemců o dědictví, které nálezci zajistí doživotní bohatství a obrovskou moc, je nespočet a v cestě za svým cílem se neštítí žádných prostředků. Když se pak soupeření přenese z virtuálního světa do toho skutečného, končí veškerá legrace - tady už jde o život.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Jota

Ready Player One, 2011

todilka
27.04.2017 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak se to rozjelo a už jsem se pro změnu nemohla odtrhnout. Napínavý děj, uvěřitelné postavy a kruté poselství o možné budoucnosti lidstva. Tiše doufám, že tahle realita zůstane ještě chvíli na stránkách knih a plátnech kin. A do té doby tedy: Ready player one!
*čtenářská výzva 2017: Kniha odehrávající se v budoucnosti.

notsohappyanny
21.04.2017 5 z 5

Po delší době jsem četla něco ,,složitějšího". Spoooustu slovíček okolo techniky jsem neznala, což mě velmi mrzí, protože bych si knihu mohla užít ještě víc. Místy úsměvná, čtivá kniha. Brzy se vrhnu i na Armadu:) 5/5

arram
19.04.2017 5 z 5

Kniha, která mě mile překvapila. Děj krásně odsýpá a kniha je tak čtivá, že mi bylo líto ji odložit. I přes to, že občas je kniha předvídatelná, určitě stojí za přečtení!

galadrielin
12.04.2017 4 z 5

Hlavní linie příběhu je předvídatelná, ale přesto je kniha zdařilá. Nastíněné vize budoucnosti, kdy se všichni budeme raději uchylovat do námi vysněného prostředí ve virtuální realitě, jsou velmi aktuální už dnes. Super čtení nejenom pro geeky.

SimaX
31.03.2017 5 z 5

Dostal jsem co jsem očekával, jsem nad míru spokojen. Kniha se četla úplně sama, děj svištěl jak binární kód a odtrhnout se bylo nemožné. Knihu jsem s sebou tahal úplně všude a vždy když se naskytla jen chvilinka volna hned jsem se utíkal ponořit do světa OASIS.
Varování: Na knize vzniká závislost...

ANATS
26.03.2017 3 z 5

Ač tady většina čtenářů tuto knihu chválí, já....já prostě nevím.......
Začíst jsem se nemohla a popravdě musím přiznat, že jsem ji chtěla i odložit. Zvláštní, těžko popsatelný pocit jsem při čtení měla......
Postavy, které zde vystupují mě nijak zvlášť k srdci nepřirostli. Většinu počítačových her jsem vůbec neznala.Přesto bych neřekla, že je tato kniha určena jen starší generaci. Autor se v ní dotýká i problematiky dnešních pubeťáků, kteří vyrůstají s tabletem v ruce. Dostupnost informací je obrovská, ale za jakou cenu?
Nahání mě to husí kůži po těle a neubráním se myšlenkám, že existuje možnost, že takto dopadneme i my. Vždyť i teď si říkám, že někteří lidé tráví až příliš mnoho času na sociálních sítích rozvíjením své virtuální identity. Kniha popisuje rok 2045, nyní je rok 2017. Technologie jde kupředu tak rychle, že to ani nestíháme pozorovat, za pár let se může stát téměř cokoliv. Teď je nemyslitelné, že by nás všechny pohltila nějaká hra. Ale co za pár let? Za pár let se možná všichni potkáme v OASIS.
Zvláštní, těžko popsatelný pocit, jsem při čtení měla.....možná proto, že to je daleká (nebo ne až tak moc daleká) realita :-(

elenai
24.03.2017 4 z 5

Kniha pro geeky! Wow! Nemohla bych být šťastnější! V prostředí, v němž se příběh odehrává, jsem se cítila jako u nás na fakultě. Plus všechny ty úžasné odkazy na knihy, hry, filmy, hudbu... Prostě paráda. :) Přesto mám pár výhrad.
Hlavní postavy - tak půl na půl. Aech a Šóto se mi líbili moc, zato Art3emis a Parzival mi byli spíše protivní.
Konec byl předvídatelný už od začátku a naprosto klišoidní, ale budiž. Prostě to tak mělo být. Kdyby to dopadlo naopak, byla bych nejspíš naštvaná mnohem víc. Takže tu hvězdu dolů bych si měla dát spíš já za svou vlastní nespokojenost. :-D
Jsem si ovšem stoprocentně jistá, že se ke knize jednou vrátím, protože mi připomněla ty krásné časy samoty jen s mými knihami, seriály a hrami. :)

Wries
22.03.2017 5 z 5

Asi bych hitpointy nepřekládal jako zásahové body a cooldown jako čas na vychladnutí, ale kolem a kolem je to splněný sen geeků od začátku do konce. Kniha se všemožnými referencemi na kulturu, hry i undergroundové osobnosti IT světa jenom hemží a je opravdu radost ji číst. Jen ten konec navozuje pocit, že i nerd si jednou zažije ten opojný pocit být s dívkou. A trilogie Zpátky do budoucnosti? No tak, to je fakt těžké, pokud tuto sérii neznám, mrknout na csfd, slečno (paní) Naďo? :) 4,6 z 5!

AshlinkaV
18.03.2017 5 z 5

I když jsem některé staré počítačové hry vůbec neznala, tak to nevadilo (pro fanoušky to musí být ještě lepší :-) ). Autor mi je pěkně popsal, tak jsem si je mohla představit a nechat se lehce vtáhnout do příběhu bez přemýšlení co to asi je a jak to vypadá. Zajímavý námět a vzhledem k současnému rychlému rozvoji technologií a možností internetu i lehce představitelný scénář naší budoucí reality... Možná proto se mi to tak moc líbilo ;-)

teeyinka
15.03.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak jsem se nedokázala odtrhnout. Čtivé, napínavé, zkrátka super. Každopádně doufám, že k takové Oasis svět nedospěje. A pokud ano, tak že lidé budou mít stále důvody zůstávat v realitě...

Wyder
12.03.2017 5 z 5

Tak jsem to přečetl za dva dny, což se mi opravdu nestalo snad od Modré sféry Jeffery Deavera (pokud bych měl čtenáře komentáře nasměrovat na něco podobně dobrého). Kniha je to bezesporu povedená, hodně odkazů na filmy i hry jsem pochopil, nebo o nich aspoň slyšel, ač jsem teda vyrůstal až v 90. letech a můj první PC byla 486ka:). Pro užití si knihy ale nemusíte být nějakým geekem, nebo dokonce noliferem, jako ústřední hrdinové děje. Vlastně stačí mít jen rád výpočetní techniku, scifi obecně a trošku toho zájmu o (pop)kulturu minulosti.

Jdu si pustit Válečné hry v rámci dodatečného studia kánonu a vy si to určitě přečtěte!

FMMMM
05.03.2017 4 z 5

Oproti nedávno dočtené knihy Game, je toto počteníčko, které mě vtáhlo do děje a nechtělo pustit dokud to neskončí. Občas jsem měl pocit, jako kdyby kniha byla přepis nějaké online RPG hry. Něco pro mě. :-) Díky za doporučení!

Zornaddie
18.02.2017 4 z 5

Super kniha

Lokina
17.02.2017 5 z 5

Bombová kniha. Neuvěřitelně čtivá, zábavná, napínavá kniha s výborně propracovaným dějem a prostředím. Hlavní hrdina mi děsně přirostl k srdci. Už teď se těším na filmové zpracování a doufám, že to don Spielbergo natočí nejlépe, jak to umí. Protože to je zatraceně dobrá kniha.

Revasol
17.02.2017 5 z 5

Úžasná jízda protkána hesly a názvy her, které v osmdesátkách znal snad každý Gamer na západě. Bohužel z pohledu "dobrovolného" osadníka bývalého východního bloku, kde ony epické hry z Améru musely projít dosti nekompromisním výběrem: "Co rozjedeme na Consulu nebo na Tesle a co dostaneme přes hranice," musím říct, že většina pro mě byla neznámá. To ale vůbec nevadí, protože hlavní proud knihy neznalostí osmdesátek není narušen. Spíše než sci-fi, bych ji nazval luxusní pohádkou s roztomilou lovestory, kde hrdinovi fandíte do poslední chvíle a doufáte, že tato pohádka skončí happyendem. Po dlouhé době kniha, ze které jsem nemohl odtrhnout očí.
A koneckonců, co mi brání si ty luxusní hry tvořící kolébku video-herní civilizace zahrát teď. Díla jako Black Tiger, Zork, Adventure, Joust nebo Tempest, prostě nezestárnou.

DaymondeuX
15.02.2017 3 z 5

Velmi dobre becko se vsemi klady a zapory, ktere z toho plynou. Nenarocna forma, jednoduchy jazyk, odsypajici dej plny akce, nekolik zvratu, jemna romanticka linka a trochu uspechany konec. Nebo lepe receno konec s nevyuzitym potencialem. K nerusenemu cteni je treba ignorovat celou radu logickych lapsu a dejovych zaskobrtnuti pramenicich zrejme z teoreticky prilis narocneho tematu. Na druhou stranu nektere myslenky nebo pasaze byly vylozene skvele a atmosferou jako vystrizene z romanu 1984. Napriklad napad smluvne zavislych pracovniku odsouzenych k otrocke praci v odosobnene nenavidene korporaci. Realny svet a jeho podoba byl v knize jen naznacen jako neprilis zretelna kulisa nekde v dali, ale je fakt, ze o tom kniha zkratka nebyla. Osobni interest v popkulture 80. let nebo videohrach neni pro ctenare vubec nutny, i kdyz nektere reference cloveka znaleho potesi. Kniha je totiz zvlastni kombinaci totalni fikce (vlastne fikce uvnitr fikce) a faktografie. S ohledem na to, ze jde o velmi specificky druh literatury a podobny roman je v podstate unikatni, byla by chyba si knihu neprecist. Teda pokud nejste zaplivany sixter!

Johnsons007
14.02.2017 5 z 5

Tak od této knihy jsem nevěděl, co mám čekat, ale po přečtení prvních stránek jsem byl doslova nadšen! Jelikož jsem již bohužel na počítačích vyrostl, bylo mi prostředí známé, neodcizené a celkem vlastní. 80.léta pro mě sice byla trochu neznámá, přesto jsem z některých starých filmů dokázal tu atmosféru chvílemi cítit. Kniha má hlavně v druhé polovině spád, konec byl tedy na můj vkus stručný a rychlý. Finále mohlo být propracovanější a pompéznější, každopádně pro mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem za poslední dobu četl (poslední bylo Nepříjemně blízko a Metro 2033). Obecně bych hodnotil čtyřmi hvězdami. Kvůli prostředí, originalitě a propracovanosti však hodnotím pro sebe 4.6.

Morgause
11.02.2017 5 z 5

Autor představil klasický a poměrně jednoduchý příběh o boji dobru proti zla, o ryzím charakteru, pevné vůli, přátelství, lásce, rivalitě a touze po absolutní moci, ale v naprosto originálním pojetí. Četlo se mi to naprosto skvěle, příběh mě vtáhl do děje a sama jsem se pokoušela přijít na to, co by se za jednotlivými hádankami mohlo skrývat. Dialogy i vykreslení možné podoby světa za nějakých ani ne 30 let byly věrohodné a skvěle propracované. Moc oceňuji i hlavní motiv příběhu: jít si za svým snem a za žádnou cenu se jej nevzdat, i když se zdá, že se všechny okolnosti postavily proti vám. Nevymýšlet tisíc důvodů, proč něco nejde, ale soustředit se a makat na plný plyn. A ještě se u toho jako bonus chvílemi i parádně pobavit.

zahadum
06.02.2017 5 z 5

Dovolím si malú informáciu z Wikipédii :
Geek [gík] je spíše novodobý termín z angličtiny, označuje osobu většinou z oblasti informačních technologií, která je pro svůj obor zapálená, dokáže vyřešit i obtížné problémy v rámci oboru. Také se tímto termínem označují lidé se silným zápalem pro jakékoli téma nebo jsou zaměřeni na malou část nějakého oboru.

Kniha padla rýchlo ako nestabilná vláda kdesi v banánovej republike. Už viem prečo je to tak úspešná kniha a prečo si ju vzal ako svoj nový námet na film samotný S.Spielberg. Kniha je až nechutne podmanivá a dobre čitateľná. Namotá vás už od prvej stránky a nepustí až na samom konci. Knihu odporúčam čítať ľudom ktorým nie je cudzie slovo IT technológie, komiksy, staré seriály ( aj tzv. béčkové ), hry na hrdinov alebo minimálne byť milovníkom nejakej MMO hry ( postačí aj WOW ) títo ľudia budú v knihe doma keďže 80 % knihy je nabitých na tieto popkultúrne odkazy a v podstate celý dej sa pohybuje v intenciách ktoré " žerie len správny geek " :) Má to spád..má to akciu a má to aj žiaľ kopec nelogických prešľapov a niektoré bijú priamo do hlavy. Poukázať na ne sa nedá lebo všetko by to bolo prezrádzanie deja a to ja zásadne nerobím. Ak ich prehliadnete s úsmevom a nebudete sa zaoberať faktami, tak sa budete kráľovsky baviť ako autor dokázal spraviť " živú " knihu ! Niekto sa tu čudoval ako sa mohol hlavný hrdina naučiť toľko vecí ako sú filmy, seriály, komiksy a všetko o starých hrách na hrdinov ?! Niekde som čítal,že dnešný mladý človek trávi cca 30 % na sociálnych sieťach !!! Nemusíme rozoberať ako by sa dal ten čas využiť zmysluplnejšie ... a tak náš hrdina miesto zdieľania fotiek ako kaká jeho pes alebo twitovania ako zrovna raňajkuje alebo si čistí zuby sa ponoril do sveta ktorý miloval. A kniha Vám ho krásne ukáže...je to naivná jednohubka ale dobre sa číta a bola mi sympatická ..... € ako mena v roku 2045 ?:)))) dobre som sa zasmial..no však aj preto milujem sci-fi :) bavte sa !
p.s. a samozrejme v novodobom duchu je kniha politicky korektná :)

Lenka40
05.02.2017 5 z 5

Tak tohle je moje druhá kniha ze světa počítačových her ,kterou jsem přečetla. Musím říct, že jsem měla trochu problém s těmi počítačovými výrazy a popisy. Chápu , že tam musely být , ale někdy mi to přišlo zbytečné a hlavně náročné se tím prokousat.
Ale jinak úžasný příběh , postavy moc pěkně vykreslené a závěr no paráda . Prostě akční příběh z virtuálního světa , který hrdiny zasáhne i ve světě reálném .