Dotek zkázy

Dotek zkázy
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19326/bmid_dotek-zkazy-w0I-19326.jpg 3 8 8

Ren Dhark série

Planetární soustava je, jak Dharkův průzkum odhaluje, obydlena mnoha inteligentními tvory. Někteří se chovají přátelsky, jiní však proti lidem bojují. Dharkovým největším nepřítelem je však v této chvíli mocichtivý Rocco, který ho i s jeho přáteli deportuje na pustý ostrov …

Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Glühenden Kugeln

Pasadenka
28.12.2019 3 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

Tady to je slabší díl. Opět jen taková nutnost, aby se vyostřili vztahy.

ludek.n
03.07.2018 2 z 5

Po sadě krkolomných eskapád ve vesmíru je Renu Dharkovi a jeho mužům dáno zůstat pro jednou nohama na zemi a místo kosmických bitev objevovat záhady planety Hope. Je totiž jasné, že planeta byla kdysi v minulosti obydlena inteligentní rasou, po níž zůstaly rozpadající se města a záhadné stroje. Kurt Brand pojal čtvrté pokračování Rena Dharka tak trochu jako robinsonádu na opuštěném ostrově. Nechybí tajemno a záhady, ale všechno je to na dlouhé lokty a chybí tomu napětí. Ostatně tento rys je společný zatím všem sešitům v řadě, autoři vždy téma lehce nakousnou a už se hrnou jinam. Kontinuita příběhu je tak zachována jen v základní dějové linii a v postavách, jinak si každý sešit přehrává svou vlastní písničku.

Kurt Brand
německá, 1917 - 1991