Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2144 2144

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

TaLu
05.08.2020 4 z 5

Zlo plodí zlo.
O tom je další díl této série.
Takže příběh je tentokráte i ve svém vyznění poměrně depresivní. Ústřední dvojici nelze nic vytknout, poměrně rychle se dostávali k cíli. Postupy vyšetřování jsou zajímavé. Trochu mě štve, že se Hunter vždycky někam vydá sám, ono by se asi nic nestalo, pokud by alespoň někdy počkal na zásahovku, a šetřil tím nervy čtenáře. I když ....ony se vlastně případy z pera tohoto autora zmocňují nervové soustavy pravidelně. Tentokráte jde o mimořádně brutální vraždy, v minulém díle šlo o psychologický nátlak, tentokráte mi přišlo, že bylo věnováno zbytečně prostoru hrůzným popisům místa činů na úkor dalšího vývoje v postavách a ději.
Zajímalo by mě, zda lze zlomit takovou dlouhodobou deformaci a zátěž.
Zlo plodí zlo...
Dokáže dobro totéž ?

ElikaS
05.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Tento díl mi přišel o krapítek slabší než předchozí, to ale nevadí, protože předchozí díl byl famozní. I tak je Carter opět výborný a nadprůměrný. Příběh byl opět zajímavý a naprosto nepředvídatelný. Nápad s dvěmi časovými linkami byl perfektní a tak můžu opět jen doporučit.

Sofós
02.08.2020 5 z 5

Temný příběh plný neskutečného zla a šílených odhalení. Brutální popisy mučení jsem občas musela "vydýchávat" - typický Carter :-). Vše bylo jako obvykle dokonale promyšlené, logické a překvapující. Vraha jsem neuhádla ani náhodou a tak to mám ráda...

Tazz1
30.07.2020 5 z 5

Opět psycho a brutalita, že žaludek dostává zabrat. Ale v tak brilantně zabalené podobě, že čtenář chrochtá blahem. Dvě paralelní časové linky jsou naprosto geniálně popsané a na konci jsem opět jen překvapeně civěl. Asi musí být neskutečné a pro běžného člověka naprosto nepochopitelné trauma, které takhle dokáže změnit člověka. Až mi z toho běhá mráz po zádech...

janastok
29.07.2020 5 z 5

Stále velmi nadprůměrná detektivka. Ale četla jsem ji bezprostředně po geniální Zlobě, takže lehounké zklamání. Autor se vrátil ke své zajeté šabloně a to trýznění obětí už je trochu přes čáru ve snaze šokovat ( což se daří).

careras.c
27.07.2020 5 z 5

po zlobě....tak trochu jemné čtení..ale i tak pěkný...doporučuji

Arlienen
21.07.2020 5 z 5

Carter mi opět naservíroval vážně originální až zneklidňující způsoby zabití. Můj žaludek měl co dělat, aby tu brutalitu ustál. Co mě na knize nejvíce zasáhlo, byl ten až tragický Červův život. Jeho mi bylo vážně líto.

Marciem
21.07.2020 5 z 5

Tak takhle jsem se už dlouho nebála. Psychothriller jako vyšitý. Morbidní a úchylný vrah, kterého jsem tak trochu tušila, ale to vůbec nevadilo, protože závěr stejně šokoval. Musíte mít silnější žaludek, ale kdo vydrží až do konce, určitě nebude litovat.

Martiiiik
14.07.2020 5 z 5

Zase výborný Carter.. :-) jako pokaždé krutý a zvrhlý vrah, drsný psychologický podtext.. až z toho mrazí.. i když už člověk zná Carterův styl, není šance přijít na vraha.. :-) napínavé každou vteřinu a je těžké se od knihy odtrhnout :-)

NicaCola
13.07.2020 5 z 5

Poprvé se mi stalo, že jsem uhádla asi v polovině knihy vraha... Teda, tak na půl... :-D :-D Opět super příběh, klobouk dolů ????

nicoolka25
07.07.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi libila. Docela brutalni popis jak vrah vrazdi obeti.

ivka67
05.07.2020 5 z 5

Opět super čtení, až z toho mrazí v zádech.

PetrKral
29.06.2020 3 z 5

Přijde mi, že Carter už vykrádá sám sebe - vše podle jednoho kopyta. Dám si pauzu, ale za čas si další knihu s Hunterem rád přečtu.

escapelle
10.06.2020 5 z 5

Chris Carter to je prostě jistota napětí až do konce.

Nunynka
08.06.2020 4 z 5

Po Zlobě,která byla za mě zatím autorova nejlepší kniha,měla tato kniha slabší dej. Rozuzlení stalo ale opět za to. Carter je prostě pan spisovatel!

Seabeast
27.05.2020 5 z 5

Předešla Zloba byla pořádná nálož a trochu jsem se bál jestli další díl v řadě může být lepší. Já jsem smrt sice trochu mé obavy naplnily a začátek byl poněkud pomalejší - naproti tomu, jaké svižné úvody Carter nabízí. Ale později samozřejmě vše hezky kompenzuje a konec náramně graduje. Navíc s pěkným příběhovým twistem. Carterovy knihy miluji a nemůžu vyloženě říci, že má slabý díl. Rozdělil bych je pouze na "povedené" a "výborné". Já jsem smrt mě nezničila, ale jako vždy, co se série týká, mě bavila.

marki.dvorakova
25.05.2020 5 z 5

Člověk by si řekl, že 7 díl série už vás nemůže ničím překvapit, ale může. Chris to prostě umí a já se od knihy nemohla odtrhnout. I když něco může být podobné předchozím dílům, závěr je teda opět originální a pro mě byl hodně nečekaný. A Robert? To je podle mě takový Simir Gerchan, taky nesmrtelný :D A jsem ráda že se Carlos vrátil, bez něj by to nebylo ono.

raty
16.05.2020 4 z 5

Opět neskutečně čtivé. Neskutečně morbidní, násilné a úchylné. Tentokrát to u mě na plný počet není, i když jsem celou knihu slupla skoro na jedno posezení. Narozdíl od předchozích dvou dílů mi připadá, že se nám pan spisovatel trochu opakuje.

Simirekdudkovic
15.05.2020 5 z 5

Tenhle styl knih mám moc moooc ráda , musim jen doporučit, protože jak už tady vsichni ví je to masakr počteníčko. Málokdy mě kniha uchvátí už během prvních deseti stránek .

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Tohle bylo tak dobré, že jsem po téhle knize dlouho nemohla nic číst, abych si nezkazila dojem.

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965