Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302812/bmid_ja-jsem-smrt-0DK-302812.jpg 5 2142 2142

Robert Hunter série

…budete koukat, co se všechno stane Ve svém sedmém příběhu se detektiv Robert Hunter opět setkává se svým parťákem Carlosem Garciou nad případem dvacetileté ženy, jejíž mrtvola je nalezena v bizarní pozici na trávníku poblíž losangeleského letiště. Pitva prokáže, že oběť byla mučena a usmrcena mimořádně trýznivým a vynalézavým způsobem - a také se objeví vzkaz, který vrah v jejím těle zanechal. Takřka hned se najde i další tělo a Hunter se pouští do boje s časem, aby dostihl a zneškodnil netvora, jehož minulost skrývá temné tajemství - predátora, který má jedinou neukojitelnou touhu: zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

I Am Death , 2015

Kekik
02.02.2021 5 z 5

Chris Carter překonává sám sebe.

Vážně to opět dokázal. Znovu popsal brutální vraždění, až z toho mrazí. Oběti vůbec nešetřil. Kam na ty vraždy "chodí"?
Po Zlobě, která je pro mě zatím nejlepší knihou, jakou napsal, se autor vrátil k osvědčené šabloně psaní. Což samozřejmě není na škodu. Proč měnit něco, co funguje?
Příběh je promyšlený do detailu, což také není novinkou. Ať napíšu cokoliv k jeho knihám, tak to vlastně také nebude novinkou.
Takže já jen dodávám: Těším se na další díl. Ano, ano, to též není nic nového, já vím.

Šárka5875
27.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla docela dlouho, protože ta knížka je tak brutální, že jsem musela odkládat. Jako na Cartera jsem zvyklá, ale tohle jsem vůbec nedávala a i jsem si říkala, že touto knihou se sérií končím. Jako co to bylo? Detailní popisy neskutečně sadistických vražd, mučení, za mě tahle ohromná brutalita zastínila v knize úplně všechno, bylo mi z toho zle psychicky i fyzicky. A i z toho důvodu, že jednou z postav, byť tak nějak spíš vedlejší, bylo jedenáctileté dítě.
Rozuzlení mě hodně překvapilo, podezření na vraha jsem neměla, vlastně jsem ani neměla sílu přemýšlet, kdo a proč, tolik jsem byla zabředlá v tom hnusu. A docela mě překvapuje, že někdo pachatele dokázal odhalit. Já tam žádná vodítka nepostřehla.
Díky závěru jsem se rozhodla, že v sérii pokračovat budu, i když už mi Carterova tvorba připadá trošku šablonovitá a Hunter takový nadpozemský hrdina. Nicméně mám Huntera i Garciu ráda, náměty, zápletky, zvraty a rozuzlení bývají skvělé, ale v tomto dílu to pro mě všechno zazdila ta brutalita, jako by autor za každou cenu potřeboval čtenáře vykoupat v hektolitrech krve. Mně nevadí mrtvoly, ani ta krev, ale mučení lidí zaživa.

Chtěla jsem dát 3*, ale závěr mě přesvědčil na 4*. Masakr...

Pavlina50
24.01.2021 5 z 5

Já prostě miluju to Hunterovo často se opakující zdůvodnění jeho všeznalostí: „Hodně čtu“.

Po z mého pohledu nepříliš vydařené knize Před pádem jsem potřebovala nějakou tutovku. Volba padla na další „carterovku“, což je moje jistota a ani tentokrát mě nezklamala. Opět brilantně vystavěná zápletka se závěrečnou pointou, která má logiku. Způsob Carterova psaní mě dostává přímo do dění, líčení scén je tak sugestivní a naturalistické, že si připadám, jako bych koukala přímo na film odehrávající se přede mnou.
Čím dál víc mě ale nahlodávají myšlenky – odkud ten Carter bere inspiraci na takové zvrácenosti a zvěrstva? Je to ještě vůbec na hranici normálnosti?
U této knihy to ale bylo poprvé, co mě Carter neobalamutil – na hlavní zápletku a vraha jsem tentokrát totiž přišla vlastní dedukcí docela brzy. Nicméně to nic nezměnilo na tom, že jsem knihu opět přečetla jedním dechem až do konce.

Andynka
20.01.2021 5 z 5

Další naprosto skvělý díl ze série Roberta Huntera.
Bylo zde hodně prostoru i pro ostatní postavy. A nejvíc se mi líbilo, jak je příběh zamotaně napsaný. Že vám na konci dá všechno naprostý smysl.
Příběh se střídá z pohledu detektiva Huntera a vraha.
Prostě celé to zpracování je skvělé... Každým dalším dílem se jen utvrzuji , že Chris Carter je opravdu skvělý spisovatel.

Kate72
08.01.2021 4 z 5

Carter patří mezi moje oblíbené autory. Vždycky se jedná o dost brutální případy se solidní zápletkou. Tentokrát mi tam ta napínavá zápletka a to napětí trochu chybělo. Zůstala tam jenom ta brutalita, jako kdyby se autor upnul, jenom na to. A ke konci jsem trochu i tušila, kdo by mohl být vrahem, ale jinak knížka splnila mé očekávání.

Ronnieve
05.01.2021 5 z 5

Opět neskutečné. Je vidět, že Garciovi pauza dost prospěla. Přišel mi v tomto díle mnohem lepší.
No co říct, jako vždy když si myslíte, že víte jméno vraha tak je nakonec vše úplně jinak a zápletka? Masakr. Nevím co víc napsat. Úžasné jako vždy.

skrytourka
04.01.2021 5 z 5

Naprostá bomba.Knizku jsem přečetla za jeden den.Pribeh absolutně vtáhl do děje během prvních pár stránek. Myslím že to není úplně knížka pro slabší povahy,protože chvílemi je dost drsná a myslím že i nechutná...Styl psaní autora se mi moc líbí a jsem si jistá že mě čeká celá série.Konec byl absolutně nečekaný, celá knížka napínavý, no prostě za mě top od začátku do konce .

VerczaV
26.12.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha. Nebyla místa kde bych se nudila. Vraha mi bylo líto. Nechápu, kde na to ti spisovatelé berou inspiraci. Fakt brutální.

apq
12.12.2020 5 z 5

Tak tohle byla super kniha, vraha jsem vůbec neuhádla.

GeRaltzRiVie01
05.12.2020 4 z 5

V tomto dílo dostal Garcia víc prostoru (zdá se, že dovolená mu prospěla a trochu "zmoudřel"), ale jeho profilování vraha a charakterizování míst činu ač je správné, zní směsně. Pro mě už bude mít navždy nálepku zabedněného parťáka, který zůstává u sboru jen, aby měli zastoupení menšiny.

Jinak nastavený standart - čtivé a napínavé až do konce a přestože se formát dění pořád opakuje - mě to nevadí.

Arsi007
03.12.2020

Od první třetiny jsem si byla jistá, že vím, kdo je vrah. Óoo jak jsem se mýlila. Zatím mě žádný díl nepřekvapil tak jako tenhle. Závěrečný obrat byl velmi nečekaný a srdce se mi rozbušilo takovým tempem až mi málem vyskočilo z hrudi.

Jak už je ale u Cartera zvykem, přímé řeči byly opět prkenné. Čím dál víc si však říkám, že to zčásti musí být překladem a že v aj to zní lépe, protože při každém rozhovoru jde kvalita psaní rapidně dolů. Vzhledem ke zbytku jsem ale více než ochotna toto pominout.

IG: @hanybooks

kacka66
22.11.2020

Brutální a moc napínavé, skvělé se to četlo a ještě lepší konec

ydnac
14.11.2020 5 z 5

Brutální a drsné jako vždy a pan Carter je MISTR NAPĚTÍ :-) Pokaždé musím číst rychleji a rychleji, protože se nemůžu dočkat co bude na další straně :-) Jak vezmu jeho knihu do ruky, nepustim dokud nepřečtu :-)

Renda698
07.11.2020 5 z 5

miliji cartera

Ivka2
05.11.2020 4 z 5

Tak takovou dávku brutality jsem vážně nečekala! Rozuzlení jsem četla se zatajeným dechem. Doporučuji!

misowi84
23.10.2020 5 z 5

Když zrovna nevím co, tak šáhnu po Carterovi. Výsledek spokojenosti je zaručený.
U čtení se ale říkám, kdo je větší magor. Jestli spisovatel, nebo já :-D
Brutalita je fakt šílená..
Asi přesedlám na nějakou guilty pleasure romantiku :-D

Denisa232623
21.10.2020 3 z 5

Já ty jeho knihy miluji. Teď v době mé čtecí krize se díky jeho knihám cítím lépe. Jen už mi začíná trochu vadit ten stále se opakující postup kdy Hunter na konci příběhu přijde na jméno vraha. Nikomu nic neřekne, vypraví se tam sám a jako zázrakem přežije. Chtělo by to míň předvídatelný konec.

Lethania
06.10.2020 5 z 5

Po přečtení Zloby jsem si myslela, že už mě nemůže absolutně nic překvapit. Jak naivní jsem byla! Chris Carter se vyžívá v sadismu a brutalitě tak dokonale, až mám podezření, že sám je jedním z jeho zvracených vrahů.
Příběh krásně plynul, neměla jsem potřebu knihu odložit, spíš naopak. Trochu mi však přijde, že je Garcia - parťák - „jen“ do počtu, protože Robert si dokáže vystačit sám se sebou, protože jak sám říká: „Hodně čtu.”
Opět doporučuji a mám štěstí, že mi ještě zbývá několik dalších dílů. Už se nemůžu dočkat.

alibaba72
04.10.2020 5 z 5

Toto je první kniha Chrise Cartera, kde jsem si tipnul vraha a bylo to správně a pak přišel zlom a já čuměl jak vyjevený, to co nám autor v druhé půlce odhalil, jsem tedy nečekal. Carter opět překvapil.

WowKokinko
01.10.2020 4 z 5

U každé jeho knihy se divím jak hnusně a nechutně umí popsat vraždy a říkám si, že nic horšího nemůže přijít a ejhle zas je ta hranice překročena. A vývoj netvora a červa je fenomenální.

sérioví vrazi brutalita mučení psychopati vyšetřování

Chris Carter
brazilská, 1965