Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/bmid_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4 5509 5509

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Angels & Demons, 2000

sabulicka
21.08.2018 5 z 5

Konečně jsem se k této knize dostala (samozřejmě po zhlédnutí filmu :D) a musím napsat, že mě velmi překvapila!!! Příběh byl velmi čtivý (stále si říkáte, že přečtete ještě jednu kapitolu), napínavý, akční. Líbilo se mi, jak to bylo protkané historií, zajímavostmi a uměním.

Terimi
17.08.2018 5 z 5

Kniha mě bavila od samého začátku do konce! Brownovy knihy miluju.

dancadragneel
02.08.2018 5 z 5

Kniha mě nesmírně bavila... jenom od tohoto autora mě knihy nejen baví, ale dokáží něco naučit. Rozhodně doporučuji i přes její tloušťku se čte kniha velmi rychle a krásně.

novina
23.07.2018 4 z 5

Příběh byl poutavý a četla jsem ho jedním dechem. Konec byl teda trošku přitažený za vlasy, ale za skvělé postřehy pana Langdona a popis uměleckých děl dávám 4*.

akdar72
12.07.2018 5 z 5

Doporučuji obrazové vydání.

Marekh
02.07.2018 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Ačkoliv má kniha téměř 600 stran, četla se dobře. Kniha byla plná napětí, akce, dozvěděl jsem se něco o průběhu volby kardinálů na papeže ve Vatikánu, něco z historie iluminátů apod. Určitá událost u prof. Langdona se mi zdála nereálná. Konec knihy byl překvapivý.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Zákony fyziky jsou plátno, na něž Bůh maluje své mistrovské dílo.

Nejnebezpečnější nepřítel je ten, kterého se nikdo nebojí.

Kamcatak
26.06.2018 4 z 5

Až na to, že to bylo místy opravdu přitažené za vlasy, bylo to super :) Přečteno jedním dechem, rozuzlení opravdu neočekávané až do posledních pár scén a souhlasím s ostatními, že popis uměleckých děl a staveb a všech míst v Římě byl skutečně super :)

Tereziee
21.06.2018 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka! Napínavé, protkané historií, legendami, uměním...strašně se mi líbilo, jak dokonale Brown popisoval všechny stavby a díla. Připadalo mi, jako bych to měla před sebou.

Do posledních stran nevíte, co příjde a napětí se drží opravdu celou knížku. Těším se na další setkání s Robertem Langdonem.

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Tak u tohoto jsem ráda, že jsem to nejdříve četla. Už se těším na film, protože chci vidět ty popisované prostory, představivost sice pan Brown umí rozvíjet, ale ve Vatikánu jsem nikdy nebyla...Tento díl svělý a tématem velmi zajímavý. Samozřejmě doporučuji.

LilyJane
04.06.2018 3 z 5

V knize bylo tak akorát napětí. Ale některé pasáže byly až příliš dlouhé, až příliš neuvěřitelné, prostě až příliš.
Ale celkově byla kniha dost zajímavá a osvěžující (pro někoho kdo od Browna nic jiného nečetl).

Judi007
27.05.2018 5 z 5

Kniha byla pro mě naprosto dokonalá. Styl psaní Browna mě hnedka osovil a téma o nic méně. Langdona jsem si okamžitě zamilovala! Celá kniha pro mě byla napínavá až do poslední chvilky, ač jsem předtím viděla film a věděla, jak to dopadne.

Doporučuji všem! Kniha je napínavá, akční a minimálně já jsem se z ní dozvěděla spousty věcí. Za mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Browna četla, ač jsem četla včetně těto tři.

EternalCritic
08.05.2018 4 z 5

Kniha (potažmo celá série) se ke mně dostala z části náhodou mého výskytu u televize, kde zrovna dávali její filmovou podobu a z části tím že přišel můj táta a prohlásil, že kniha je lepší než film, podal mi knihu a televizi vypnul. Nechci ani zmiňovat, s jakým nadšením jsem se zvedla od televize a knihu si odnesla. Kupodivu do rána jsem měla skoro půlku knihy za sebou, což mělo za následek ne příliš produktivní den ve škole.
Co nesmím Danu Brownovi zapřít je to, že píše opravdu čtivě, dějová linka je vskutku zajímavá (zajímavá do té doby dokud si nepřečtete zbytek, ale o tom někdy jindy), celý děj má spád a kniha občas působí jako turistický průvodce vším možným i nemožným a orientační běh se slepou mapou kolem Vatikánu mě bavil. Co mě už ale přišlo divný, byl čas, který dle mého v knize ubíhal jaksi trochu divně. Dále závěrečná parašutistická scéna, o které byly napsány už tuny teorií a konec který bych cpala spíš do podprůměrného filmu (ve filmové zpracování nebyl, plusové body pro film).

Když to vezmeme kolem a kolem od blbostí, kniha se mi asi ze všech knih v sérii líbila nejvíc, prostě byla první a Brownovo „posvátné“ ctrl+c a ctrl+v ještě nefungovalo.

Sameva
23.04.2018 5 z 5

Napinava knizka, ktera me bavila od zacatku do konce. Nejvice se mi libilo, jakozto vystudovaneho "vytvarkare", zasveceni do architektury a umeleckeho sveta renezancniho Rima.

Leeonteena
18.04.2018 3 z 5

Ze začátku mě to celkem bavilo a byla jsem plná očekávání. Kniha mi byla velmi doporučováno a četla jsem velmi kladné recenze, jak na knihu, tak na autora samotného. Zhruba v polovině mě počáteční nadšení opustilo a zbytek knihy jsem se víc trápila než bavila. Bylo to hodně přitažené za vlasy, kolik toho stihli za tak málo času. K tomu veškeré "zvrtaty" byly průhledné a nijak překvapivé. Jediné co se mi líbilo bylo zasvětcení do historie, architekrury, náboženství a vědy. To mi přišlo zajímavé a obohacující. Navíc vás kniha úplně vyburcuje odjet do Říma :-)

ujunka
14.04.2018 5 z 5

Můj první Brown a kniha s touto tematikou vůbec... A líbila se mi! Děj má spád, je nabitý akcí, překvapením ... Oblíbíte si postavu a najednou je všechno jinak. Byly chvíle, kdy jsem děj postrkovala očima dopředu, kdy se v napínavém momentu autor uchýlil k takovým těm "nepodstatným" věcem a já si říkala: No tak už mi řekni, jak to dopadlo! ... A tak to má být :)
Při čtení se budete spokojeně usmívat, fandit Langdonovi, kardinálům, camerlengovi a za chvilku budete se zatajeným dechem nevěřícně kroutit hlavou. Za mě super.

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Všechny knihy Browna mi leží doma už nějakou chvilku a konečně jsem se do nich pustila. A to jsem dobře udělala. Přečteno během pár dnů, děj má spád, je to napínavé a do posledního chvíle ne úplně tušíte, jak to teda všechno je.
(Trošičku jsem musela přimouřit oko, ne úplně vše je uvěřitelné.)
Hned začínám číst další díl a moc se těším.

Bookberry
29.03.2018 5 z 5

Velice poutavá a čtivá kniha! S filmem je naprosto nesrovnatelná.

Martink@
24.03.2018 3 z 5

Asi nejsem cílový čtenář Dana Browna...Inferno bylo fajn, ale tohle mi přišlo překombinované, spiklenecké jako blázen a tak moc přitažené za vlasy, že jsem posledních asi 70 stránek četla z nutnosti prostě to už dočíst. Ne tedy z důvodu, že by mě tak zajímal konec, spíš ať už mám hotovo a můžu jít dál...Ale, že toho stihli za jeden den... panečku... :-)

Miňuša
20.03.2018 5 z 5

Asi najlepšia z jeho kníh s náboženskou tématikou. Prečítaná jedným dychom.. nedalo sa od nej odtrhnúť :)

Synysterka
18.03.2018

Opět ve svižném tempu, napínavé a zajímavé.