Populární knihy
/ všech 13 knihNové komentáře u knih Dan Brown
Andělé a démoni
„Andělé a démoni jsou jako rychlá jízda horskou dráhou plnou historických nepřesností, dramatických zvratů a konspiračních šíleností – ale přiznejme si to, nemůžete se odtrhnout. Robert Langdon je takový Indiana Jones v tweedovém saku, kterého byste chtěly mít nejen na přednáškách, ale i v kapse při prohlídce Vatikánu.
Dan Brown skvěle mixuje akci a napětí, ale když se nad tím zamyslíte, některé zápletky byste nenašli ani v béčkových thrillerech. Historické „fakty“ jsou často volně inspirované realitou, ale koho to zajímá, když je děj taková zábava?
Pokud hledáte něco chytře napsaného, ale přitom úplně šíleného, Andělé a démoni vás nezklamou. Berte to s nadhledem – a připravte se na googlení iluminátů.“... celý text
— lou63
Inferno
„Pohádka, akční drama plné převratů a překvapení, které se autorovi trochu vymklo z ruky. Pokud hledáte něco oddechového, nabitého uměním, budete spokojeni. 2 Hvězdy dávám za to, že mě nalákal k návštěvě Florencie a googlení uměleckých děl, což doceňuji. Příběh jako takový ale nebyl moc hluboký a nedával kdovíjak smysl. Tedy až na elegantní cestu řešení problému přelidnění hlavním padouchem.
Spoiler; přehled věcí které mi přišly přitažené za vlasy: Proč Dr. Sinskleyovou nenapadlo kontaktovat Bussoniho nebo Martu Alvarezovou, jestliže jsou poslední s kým Langdon mluvil a ona dobře ví co Langdon hledá? Proč Vayentha chytla paranoiu, že jí zabijí, jestliže konsorcium ve skutečnosti hraje divadlo a nevraždí. Proč měla potřebu "dokončit úkol" jestliže její role byla jen zastrašit Langdona a přimět ho důvěřivat Sienně. Sienna Vayenthu znala a věděla, že není nebezpečná - tedy jí chladnokravně zabila a všichni to přešli. Brüderovi hoši neměli za úkol nikoho zabít, přesto celým městem pobíhají po zuby ozbrojení a nahánějí Langdona místo aby poslali někoho v civilu. A celé to řídí Sinskleyová z auta...
Je to ten typ příběhu, který hltáte v očekávání, že se všechny ty absurdity na konci vysvětlí a nějak zapadnou do sebe, a výsedkem je, že to autor jen zhorší.
Jde o moje první setkání s autorem, film jsem neviděla, asi jsem čekala trochu víc.“... celý text
— Leria
Šifra mistra Leonarda
„Šifra mistra Leonarda od Dana Browna i přes tuny kladných recenzí, je pro mě příkladem knihy, která slibuje mnohé, ale nakonec zůstane za očekáváním. Tajemný děj plný konspirací a historických záhad mě ze začátku pohltil, ale postupně se napětí ztrácelo. Napjaté očekávání a... nic. Mnoho momentů, které měly být velkolepými odhaleními, nakonec vyznělo naprázdno. Ačkoliv Brown umí skvěle pracovat s historickými fakty a mýty, celkový příběh mi přišel trochu přeceňovaný, jako by se více soustředil na šokující efekty než na hlubší obsah.“... celý text
— lou63
Ztracený symbol
„Kdyby autor tak ohavně nemanipuloval a nevyzobával si bez ladu a skladu například z Bible jen to, co se mu hodí a někde snad dokonce vědomě nelhal (původ slova amen), byly by to tak tři hvězdičky. Takto ale musím "ocenit" jeho snahu brakem. Román je jinak strhující a nebýt poslední pětiny tak snad i docela dobrý. Jenže právě zde měla nastoupit přísná redakční práce a nakladatelství mělo donutit Dana Browna knihu zkrátit a vynechat ony manipulativní části, které jsou navíc silně nepravděpodobné. Odehrávají se totiž v době kdy hrdinové mají již v podstatě vyhráno, jsou zranění, otřesení, řekl bych že lidsky na pokraji sil, přesto tlachají o dávných mysteriích, o tom, jak by lidé měli být bohy a o věku Vodnáře.
Další nepravděpodobnosti v knize jsou naprostá dominance padoucha, který sice proti sobě má třipísmenkovou organizaci, ale ti si počínají jako děti na pískovišti. Například poslat důležité lidi na nepřátelské území jen s jedním agentem, který se navíc choval jako pako, tomu tedy říkám profesionalita. V umění se toto pohrdání výkonností policií a podobných organizací objevuje často a vždy mi přijde jako laciná autorská zvůle. Od autora jsem nikdy nic jiného nečetl a z filmu podle jeho prvního románu se záhadologem Langdonem viděl jen pár útržků v televizi. Přesto nemohu říct, že by neuměl psát. První čtyři pětiny mají hlavu a patu a jsou opravdu napínavé a až na pár logických přešlapů i konzistentní. Jenže potom začne Dan blábolit a já ho musím ocenit spíš lidsky než profesně odpadem. Taktéž je podivné jak se snaží psát hezky o zednářích, ale svým románem jim stejně dělá medvědí službu.“... celý text
— LuccBizon
Divoká symfonie
„Knížka čtená dětem. Kniha je většího formátu, na deskách jsou vyobrazeny hudební nástroje a uvnitř naleznete celostránkové ilustrace maďarské ilustrátorky Susan Batori. Kromě nich obsahuje kniha básničky o zvířatech, životní rady/moudra a zvukové stopy, které si můžete přehrát pomocí aplikace. Líbily se mi skladby k básním Ptačí přivítání, Klokan Skokan, Nemotorná koťata, Pásovec a jeho krunýř, Úžasný plejtvák, Pavoučí síť, Nadaný netopýr a Cvrččí ukolébavka.
Divoká symfonie je dílem Dana Browna, autora Šifry mistra Leonarda, a i zde se skrývají šifry, které starší dcerku (5,5 let) bavily, hledala písmena v ilustracích a já z nich luštila názvy hudebních nástrojů.
Básničky byly bohužel slabší, kostrbaté, líbily se mi vlastně jen dvě.
Tančící kanci
Jednou se mi takhle v lese stalo,
že blízko mě něco zachrochtalo.
Nechtěl jsem věřit svému zraku:
bylo tam stádo divočáků!
Děsivé rypáky zahnuté kly –
až se mi z nich nohy roztřásly.
Všiml jsem si ale po chvíli,
že ti kanci honí motýly!
Řádili s nimi a tancovali
a náramně si to užívali.
Přitom se tvářili tak strašně zle!
Leccos se zdá jiné, než to pak je.
a
Labuť v mlze
Dívám se, jak labuť mlhou pluje,
přátelé nikde – sama tu je.
Říkám si, že z toho osamění
jí asi dvakrát do zpěvu není.
Pak však vidím, že se usmívá.
Že si tu samotu užívá.
Zamyslí se, nabere síly.
Nic nemá radši než tuhle chvíli.
A ještě si sem odložím pár mouder :)
„Pády patří k životu. Je ale třeba zase se rychle postavit na nohy!“ (báseň Nemotorná koťata)
„Pozornost se nezískává jen rámusem. Klid a ladnost někdy fungují mnohem líp.“ (báseň Rejnok)
„Když už máš všeho dost, je dobré si chvilku oddechnout o samotě.“ (báseň Nervózní pštrosice)
„Před špatnými věcmi je třeba se chránit, nezapomeň se ale otevřít těm dobrým.“ (báseň Pásovec a jeho krunýř)
„Krása se někdy skrývá na nečekaných místech. Měj oči otevřené – možná se budeš divit.“ (báseň Pavoučí síť)
„Čas s přáteli a rodinou je bezva. Být o samotě je někdy taky fajn.“ (báseň Labuť v mlze)
Knihu určitě doporučuji. Je to interaktivní, hravé a milé. Bude to bavit děti i dospělé.“... celý text
— Luciluc
Dan Brown knihy
2020 | Divoká symfonie |
2018 | Počátek |
2013 | Inferno |
2010 | Ztracený symbol |
2008 | Anatomie lži |
2005 | Digitální pevnost |
2009 | Andělé a démoni |
2012 | Šifra mistra Leonarda |
2005 | Šifra mistra Leonarda / Světlo severu / Návrat tanečního mistra / Rosie |
2006 | Da Vinciho kód - cestovní deník |
Štítky z knih
pohádky Arktida vraždy náboženství smrt pro děti tajemno zfilmováno symboly zvířata, fauna
Brown je 2 701x v oblíbených.
Osobní web autora