Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/bmid_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4 5509 5509

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Angels & Demons, 2000

barbora5058
18.11.2017 5 z 5

Andělé a démoni! Když jsem kdysi viděla film, byla jsem ohromena. Knížka je samozřejmě také výborná-luxusní, je napsaná tak, že jí člověk spíš zhltne, než přečte, děj je velice rychlý. Kniha je nabitá množstvím informací, bavila mě, akorát konec a rozuzlení možná až moc dlouhé a předimenzované. Super dílo od Browna, čtivé a zajímavé, knížku jsem přečetla v nemocnici, kde byl klid a krásně jsem se na vysilující děj mohla dostatečně soustředit.

KatkaZ
13.11.2017 5 z 5

Dan Brown je prostě moje srdcovka. Pro mě jeho nejlepší kniha.

Zdeničkačteráda
07.11.2017 5 z 5

Další Brown, snad ještě lepší než Šifra mistra Leonarda. Brown se stává pomalu ale jistě mým nejoblíbenějším autorem.

Kaleigh
25.10.2017 4 z 5

Něco shnilého se skrývá ve svatém městě. Za mě pecka!

ddkk
24.10.2017 4 z 5

Skvělý bestseller, nicméně na mne poněkud příliš spiklenecký (jako ostatně i další Brownovy kniha)...ale za 4.

Mat_bery
18.10.2017 5 z 5

Knihu jsem právě dočetl. Četla se jedním dechem a jen stěží jsem se od čtení odrhl. Obdivuji Autorovo odborné popisování a znalosti, co se týče věcí náboženských, rovněž věděckých. Maličko mě zamrzel závěr a rozuzlení knihy. Knihu velmi doporučuji!

dominika2585
09.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která je promyšlena do nejmenších detailů. Bavila mě víc než filmové zpracování, které se místy liší. I když Roberta Langdona si budu vždycky představovat jako Toma Hankse. Líbily se mi detailní popisy antihmoty a celkově vědeckých pasáží. Těším se jaká bude Šifra :)

Tajli
08.10.2017 5 z 5

Brilantní! Autor nechává čtenáře bilancovat na hranici reality a fantazie. Přečteno jedním dechem.

Colletka
25.09.2017 5 z 5

Super!

MimiNinaFuraha
24.09.2017 5 z 5

Pěkné - velice povedené. Dávám palec hore autorovi :)

MorriconeTheGod
20.09.2017

Na kolik se mi ještě šifra docela líbila jako příjemná jednohubka, tak toto už mě celkem nudilo a otravovalo. Asi je to samotným námětem, protože s filmovýma zpracováníma to mám stejně tak.

Hathor89
16.09.2017 5 z 5

Rozhodně nejlepší příběh s Robertem Langdonem. Poutavý děj plný konspiračních teorií, které člověka přímo připoutají ke knize a neumožní mu ji nedočíst. Řada otázek nutí k zamyšlení. Co je víra? Jaký vliv má na společnost věda? Kam směřujeme? Je církev přežitek? Může koexistovat víra s vědou? Děj má spád. Zvraty jsou překvapivé. Člověk se poučí o historii. A když vše skončí nečekaným dechberoucím rozuzlením, otázky stále zůstávají. Jedno je jisté, víra je pro každého z nás něco jiného. Poněkud nechápu odpor katolické církve k této knize, která tvrdí, že ji pošpinila. Až na jednoho poblouzněného fanatika byla vykreslena jako lidská organizace, která dnes dává lidem naději … a její minulost je minulostí. Knihu jsem četla už podruhé a určitě ne naposledy. A navíc krásné speciální obrazové vydání, které čtenáře provede úžasným prostředím. Už se těším, až osobně navštívím Vatikán a Řím. Rozhodně se nedá srovnat s filmem, ve kterém některé důležité pasáže bohužel překroutili.

Shui-Xian
12.09.2017 5 z 5

Strhující kniha - zvlášť, pokud se povznesete nad kontroverzi a užíváte si její epický děj, historické zajímavosti a sympatického Langdona. Brown možná ohýbá reálie tak, aby hrály do karet příběhu, ale který autor to nedělá? Dík tomu je možné žasnout nad Robertovou erudicí a nechat se inspirovat důmyslností v té velké hře. Ani andělé, ani démoni z ní ovšem nevycházejí černobílí - že Brown vyvolal celou řadu palčivých morálních (a duchovních) otázek je rovněž vynikající aspekt téhle fikce. Věřím, že popularita knihy je zcela zasloužená: na své si přijdou jak nadšení hltavci detektivek, tak hloubavější čtenáři. Skvělý příběh v kultivovaném a dynamickém podání...

Lindah
12.09.2017 5 z 5

Až na ten konec, kterýbyl trošku neuvěřitelný se kniha dobře četla a člověk se v ní take něco navíc dozví.

kikiodvi
08.09.2017 5 z 5

Začetla jsem se a nemohla jsem se odtrhnout. Kniha má spád, je napínavá (místy jsem měla husí kůži) a obsahuje zvraty a odhalení, které vás nutí pokračovat.
Oceňuju hlavně to, že se v příběhu vyskytují reálná místa (osobně otestováno v Římě), takže působí skutečně. Hlavní postava Roberta Langdona je více než sympatická.
Andělé a démoni mě přesvědčili, abych vyzkoušela i další autorovy knihy, a nikdy jsem nebyla zklamaná.

Nelasp
30.08.2017 5 z 5

Byl to hukot asi podobný dost rychlosti částic v urychlovači :D Kniha měla spád i přes dějepisno-poučné pasáže. Příběh se šinul dál neskutečnou rychlostí, zvrat vedle zvratu a konečné rozuzlení mě opravdu překvapilo (film jsem stále ještě neviděla). Langdon je velice zajímavá postava a hodlám dočíst i zbylé dvě knihy série (a až vyjde, i tu třetí) věnující se tomuto sympatickému symbologovi.

bookemma
28.08.2017 5 z 5

Spiknutí proti církvi přímo v srdci Vatikánu? Nemožné! A jde vůbec o spiknutí proti církvi? A kdo koho vraždí a proč? Za jaké ideály bojujeme dnes a denně?
Kniha pokládá mnoho otázek, etických, morálních, religionistických, všechny v tak rychlém sledu za sebou, že jejich zodpovězení je takřka nemožné. I poté, co do sebe všechno dokonale zapadne, otázky nad pravou podstatou víry přetrvávají. Bůh je přítomen ve všem kolem nás i v nás. Ale jde dokázat Jeho existenci fyzikálním pokusem? Nejsou snad všechny zákony fyziky božskými zákony tohoto světa?

ajka91
24.08.2017 5 z 5

Tato kniha od Browna se mi líbila nejvíc. Děj byl poutavý, napínavý a zasazen do zajímavého prostředí.

Luciskaurb
24.08.2017 5 z 5

Nejlepší kniha D. Browna.

Miliarda
11.08.2017 5 z 5

První kniha, jíž jsem od Dana Browna četl a naprosto mě uchvátila. Je neuvěřitelně čtivá, obsahuje obrovské množství zvratů a děj je nesmírně poutavý. Až moc "přeplácaný" konec mi sice trochu zkazil celkový dojem z celé knihy, ale ne natolik, abych nedal 5 hvězd a nešel si okamžitě objednat Da Vinciho kód.