Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/bmid_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4 5469 5469

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

DavidGreňa
03.02.2017 4 z 5

Skvele čítanie, trošku slabšie ako Da Vinciho Kod. Ale aj tak som sa od tejto knihy nevedel odtrhnúť. Zaver geniálny, bohužiaľ s drobnou chybou, ktorá už vo filme nebola, keď plachta na zakrytie helikoptéry zachraňovala.

marara
31.01.2017 4 z 5

Výborné. Kdysi jsem viděla film a myslela si, že knížka se mi už tak líbit nebude, když znám příběh. Jenomže.... Zase jsem si potvrdila, že film nemůže zachytit vše. A všechny ty úvahy o vztahu vědy a náboženství, o roli náboženství v současném světě, srovnání světových náboženství, udržitelnosti vědeckého pokroku..., pokud to ve filmu vůbec bylo, nestíhala bych to vstřebat. Příběh sám na sebe dokáže strhnout veškerou pozornost.

pokoil
27.01.2017 5 z 5

Výborná kniha. S odstupem času, po druhém přečtení, kdy už vím, že vrah byl zahradník :-), si všímám i detailů, které jsem prvně přehlédla. A stále se mi to čte dobře a nepřijde mi to o nic méně napínavé. Myšlenky RL, že skončí v archivářském pekle, mě, jako archivářku, upřímně rozesmály.

Pekik
23.01.2017 5 z 5

Výborné. J

natkaf
17.01.2017 5 z 5

I na druhé přečtení excelentní. Pokaždé najdu v autorových knihách něco nového. Tahle série nikdy neomrzí. Srdcovka!!

thomascz84
16.01.2017 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Příběh byl napínavý a měl opravdu spád. Vůbec se mi nestávalo, že bych si chtěl dávat pauzu od čtení. Nejraději bych ji přečetl celou v jeden den.

Welinie
10.01.2017 2 z 5

Jedním slovem - nuda.

wesulle
08.01.2017 4 z 5

Dobře zpracované téma, ale bohužel ne pro mě. Kniha je však čtivá a má spád.

Riccia
07.01.2017

Další skvělé čtení od Dana Browna. Opět se četla jedním dechem, jen mne u tohoto románu trošku mrzelo "za vlasy přitažené" finále. Ale když nad tímto úsekem přivřu oči tak zbytek mohu jen doporučit.

JankoSvec
06.01.2017 4 z 5

Stavba príbehu a jeho tempo sú naozaj dobre.Mňa osobne Anjeli a démoni dobre pobavili.
To že tam boli historické a technické nezrovnalosti mi dobrý zážitok nepokazilo, pretože o to v tejto knižke nešlo.

iLuciferie
28.12.2016 5 z 5

Stejně jako všechny Brownovy knihy - napínavá, velmi čtivá, sice s nesmrtelným hrdinou, ale to autorovi ráda odpustím :-)

laepus
02.12.2016 4 z 5

Nestát každá obrazová Brownovka tolik peněz, tak si kupuju jen je. Tady jsem udělal výjimku, koupil obrazovku. Mnohem větší zážitek z četby, když člověk vše hned vidí před sebou a nemusí si vše náročně představovat nebo vyhledávat na netu.

JosefW
20.11.2016 4 z 5

Tak nějak váhám nad tím, jaké udělit výsledné hodnocení. Celkovému dojmu z knihy, alespoň u mě, uškodilo filmové zpracování, jelikož mi přišlo, no, uvěřitelnější (hlavou se mi honí scéna z konce knihy, kdy Langdon skáče z vrtulníku...a taky, když víte, kdo za vším stojí, když už se zmiňuji o tom filmu...). Na druhou stranu...Vatikán, Ilumináti! Ale zase CERN...
Inu, nemůžu říci, že by mne příběh nebavil, ani nemůžu říci, že by to nebylo čtivé, avšak oproti Šifře - kterou jsem četl předtím, protože Hollywood... - mne Andělé a démoni zaujali méně.
Nuže, abych to ukončil, protože mám podobné záhady rád a knižní Tom Hanks pobíhající po Římě mě ve výsledku bavil, odpouštím některé výše zmíněné nedostatky a ač nedávám plný počet, krásné čtyři hvězdy si tahle záležitost zaslouží. :-)

Romanka89
14.11.2016 5 z 5

Velmi napínavé, do poslední chvíle jsem netušila jak to může dopadnout a kdo za tím vším vlastně stojí. Ač mi kniha docela připomínala Inferno (jak kdyby to bylo napsáno podle jedné šablony), přesto hodnotím plným počtem protože mě ten příběh prostě vtáhl.

MimiNinaFuraha
30.10.2016 5 z 5

Další povedená kniha pana Browna :) Co dodat, spisovatel je prostě šikulka :)

Ketesh
23.10.2016 4 z 5

Velice čtivé a napínavé dílo. Výborně zvolené téma i prostředí. Jen na můj vkus byl závěr moc překombinovaný.

terca-m
11.10.2016 4 z 5

Nad hodnocením této knihy pořád tak nějak váhám... Kdyby to šlo, tak bych dala 3 a půl*... Kniha je velmi čtivá, bavila mě, líbily se mi úvahy věda X náboženství a celkově děj knihy. Nicméně časová posloupnost chvílemi dost pokulhává a cca druhá třetina knihy mi začínala připadat jako slátanina a čím víc se kniha blížila ke konci, tak se mi to celé zdálo trošku překombinované...Celkový dojem byl každopádně více kladný než záporný, tak přivřu oči a dám ty 4*, ale jsou hodně škaredé :D Uvidíme jaká bude Šifra, možná ještě dojde ke změně ;-)

kacaaba
06.10.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četlo se to samo, napínavý děj... lepší než film

laepus
06.10.2016 4 z 5

Moje první přečtená brownovka a rozhodně jsem nebyl zklamán. První polovina je naprosto fantastická a asi to nejlepší, co jsem od něj zatím četl - ty úvahy a vztahu víry a vědy stojí za přečtení jen samy o sobě. Druhá půlka už je dost přitažená za vlasy (víc než dost) - nechci psát čím, abych nespoileroval. V kombinaci s filmem bych bral prvních 60% z knížky, závěr pak z filmu. A navíc v Římě jsem byl naposled před 20 lety a to město mě přesto nepřestává fascinovat.

Lablynt
04.10.2016 5 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem přemýšlela, jestli nedat jen 4 hvězdy kvůli rozuzlení a takovému konečnému objasnění, jak v tom mají prsty ilumináti... Bylo to krásně napsané, to musím uznat a moc se mi to líbilo, jak mi opět Dan Brown ukázal, že umí skvěle psát. I když se mi někdy těžko prokousávalo nezáživnými pasážemi, nakonec přeci jenom dávám 5 hvězd, protože tohle dílo si jich zaslouží plný počet.