Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/bmid_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4 5469 5469

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Gandalff007
20.07.2016 4 z 5

Líbilo se mi to víc než Šifra.

Lindulinek
17.07.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Dana B. četla a nezklamala. Teď mrknu na film a pak se pustím do další knihy. Doporučuji.

sgjoli
10.07.2016 4 z 5

Zpětně mne trochu mrzí, že jsem nejprve viděla film a až pak četla knihu, protože jsem věděla, co se budě dít a kdo je za co jak zodpovědný, takže jsem se u knihy připravila dost významně o moment překvapení. Nicméně i tak jsem z knihy nadšená. Je skvěle napsaná, velmi čtivá, člověka doslova pohltí (a vůbec nevadí, že je to bichle, čte se to moc dobře a samo). Navíc nabízí čtenáři dost detailů, které film nezachytil, jak to tak bývá, takže i z dějového hlediska člověk dostal něco nového. Dan Brown rozhodně psát umí a já mu to prostě baštím. Spokojenost je pro to u mne na místě.

Jeanie
22.06.2016 5 z 5

Thrillery moc nečtu, proto jsem se na tuhle knížku chystala hodně dlouho a čekala na tu správnou náladu. A stálo to za to. Přečetla jsem jí jedním dechem, málem jsem ani nespala, jak jsem byla napnutá :-))

TeaPeter
22.06.2016 4 z 5

Tuhle knihu mám rád a už jsem ji četl několikrát. Má tu správnou kombinaci napětí, záhadnosti a technické naivity, která se od literatury toho žánru čeká. Když jsem navštívil Řím, tak jsem si místa zmiňovaná v knize připomínal a přišla mi velice blízká. Není to prostě literatura na Nobelovu cenu, ale literatura k oblažení čtenáře.

VenuseV
22.06.2016 2 z 5

Tak tohle se mi nelíbilo. Připadalo mi to, jako děsně slátaný předvídatelný příběh. Psáno stylem, který mi vůbec nesedl. Možná je to překladem, kdo ví. Měla jsem tendenci přeskakovat některé popisné pasáže.Konec mi připadal naprosto nelogicky přitažený za vlasy.

Iny
18.06.2016 4 z 5

Brown je v tomhle fantastický... Ze začátku musíte přivyknout terminologii,historičnosti a podobně a závěr knihy Vás naprosto rozbije, protože všechno je jinak než se zdá... Zas jednou skvělá kniha :-)

vodkasesemtexem
04.06.2016 4 z 5

Pamatuji si z toho jen tu milostnou scénu a že to bylo náročné na představivost!

Yarwen
30.05.2016 3 z 5

Autor vytvořil pevnou kostru, na kterou nabalil svalstvo příběhu. Nevýhodou toho je poměrně snadno předvídatelný děj (až na závěr, kdy se věci převrácejí naruby, ale tohle zakončení mě moc nenadchlo), výhodou je pak absence výraznějších logických kiksů v ději. Vzhledem k módní vlně, na které se autorovy knihy vezou, jsem se tohoto dílka docela bál (mám určitý despekt ke vkusu průměrného čtenáře, pokud je nejčtenějším deníkem bulvár), nakonec se mi ale docela líbilo a za nejzajímavější považuji různorodé informace o vatikánských "tajných" místech, o kterých jsem neměl páru.

heavy66
28.05.2016 2 z 5

Teď, právě teď jsem to dočetl a jsem plný dojmů! Dan Brown za pomoci turistického průvodce popsal (velice zdařile ****) v prvních třech čtvrtinách svého románu trasu orientačního závodu Věčným městem. Když konečně oběhl všechny kostely a baziliky, na chvíli se zastavil, vyhulil velikého jointa, nasál dlouhatánskou lajnu a napsal čtvrtinu poslední! Po odhalení tajemství neposkvrněného početí jsem přestal nevěřícně kroutit hlavou , a ten, kdo se smál mými ústy, musel být dozajista samotný........
"Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh!"

Mimochodem, víte, že žulový obelisk stojící na III.nádvoří Pražského Hradu byl navržen architektem Josipem Plečnikem a vztyčen v roce 1928? Horní zakončení obelisku ve tvaru pyramidy z pozlacených ocelových profilů, jaké se používají pro jaderné reaktory, bylo provedeno až v roce 1996 na popud prezidenta Václava Havla. Je všechno jenom náhoda?

Tchumatchek
26.05.2016 5 z 5

Díky tomu jsem dostala chuť se podívat do Vatikánu. Skvěle napsané.

Misa25
08.05.2016 5 z 5

Je to skvělá kniha, autor je vynikající spisovatel a mnohokrát jsem jen zírala co vše je možné...film jsem viděla jen jednou ale kniha byla o 100% lepší :)

Andrea81
28.04.2016 5 z 5

Je vidět, že autor si dal opravdu práci, strhující děj, nemohla jsem se odtrhnout. Ale konec je pro mě už takový moc překombinovaný. Ale pěkné, moc pěkné, užila jsem si to.

koniklecka
25.04.2016 5 z 5

Andělé a démoni se mi líbili ze série nejvíce. Příběh byl napínavý a tajemný. Závěrečné zvraty jsem neočekávala a překvapily mě, takže skvělé. Da Vinciho kód jsem nečetla, ale zbytek knih ano.

lapagerie
19.04.2016 4 z 5

Andělé a démoni se mi líbili víc než Šifra. Přišli mi poněkud "uvěřitelnější". V každém případě je to strhující zážitek, knížka se čte sama. Pro mě ideální třeba na dovolenou. Film se mi líbil, camerlengo v podání Ewana McGregora splnil má očekávání .)

danny_21
14.04.2016 4 z 5

Dan Brown umí svým příběhem a stylem připoutat čtenáře ke stránkách a díky krátkým kapitolám, strhujícímu ději bez zbytečné vaty, a tím, že padouch je nejasný až do konce ( tento vzorec se u Browna v dalších knihách opakuje se střídavými úspěchy ) téměř nemáte možnost se od knihy odtrhnout. Atraktivní konfrontace se samým srdcem zkostnatělé církve s progresivní vědou přináší spoustu zajímavých úvah o víře a náboženství v jeho podstatě a smyslu v dnešní kvapíkové době a musím přiznat, že jsem se k některým řádkům Camerlegnových úvah vracel a musel někdy pokývat hlavou i když sám sebe považuju za ateistu a použil bych Langdonova slova :"Neveřím, ale rád bych uvěřil". Bohužel posledních 50 stránek sráží kvaitu celé knihy, protože Brown zřejmě chtěl co nejvíc šokovat závěrečnou pointou i akčním výkonům profesora Langdona a tím trochu podkopal svůj předchozí výkon. Celkově ale spokojenost, na rozdíl od Zemeckisova filmového zpracování a už se těším na knižní Šifru - 85 %

JanaBalunova
06.04.2016 5 z 5

Nutilo mě to se tam podívat.... Všechno vidět a vlastně jít po stopách hlavního hrdiny.... Až tak mě to chytlo :-D

cialexa
04.04.2016 5 z 5

Příběh jsem nejdřív viděla zfilmovaný, ale kniha je mnohem více strhující. Je trochu matoucí, že se jedná o film s Robertem Langdonem v pořadí druhý, ale přitom je kniha napsaná jako první příběh doktora Langdona. Děj je velice gradující, člověk věří nečemu, co se nakonec uzkáže v úplně jiném světle. Myšlenka knihy se člověku dostane pod kůži a těžko se jí zbavuje i po dočtení příběhu... Knihu určitě doporučuji k přečtení a přeji velice příjemný zážitek se skutečnými římskými reáliemi.

fis.rena
02.04.2016 5 z 5

Krátké kapitoly nutí číst dál a dál,velice napínavé,povedené čtení.

trudoš
28.03.2016 5 z 5

Osnova, ač v jádru jednoduchá, se v průběhu takřka šesti set stran doslova pekelně zamotává. Profesor symbologie, který si žije klidným staromládeneckým životem, je nečekaně zatáhnut do zběsilého víru honiček, vražd, přestřelek a jiných ošklivých překvapení jen proto, aby přišel na kloub tajemství nikoho menšího než děsivých Iluminátů. A ač naprosto neškolen, rychle se mění v akčního hrdinu, jemuž by nejeden profesionál záviděl.
Svižný dobrodružný thriller se spádem od první stránky, jehož děj je plný adrenalinu a napětí. Krátké kapitoly, strohá stylistika a neustále gradující zápletka zaručují báječné konspirační čtení v prvoligovém provedení. V čem pro mě kniha oproti podobným vyniká, je schopnost Dana Browna si vše dopředu prozkoumat a prostudovat. Příjemně pak mrazí z kombinace fabulace a faktů, jež splétá do povedené - byť sebeabsurdnější - sítě. Zároveň musím zpětně ocenit několik zajímavých teologických úvah o vědě a náboženství, které mi v mnoha ohledech prakticky mluví z duše.