Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/bmid_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4 5469 5469

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Jirig28
06.03.2016 5 z 5

Výborná kniha. Z mého pohledu lepší než pozdější díly Roberta Langdona.

malazluta
23.02.2016 4 z 5

Zajímavá a napínavá knížka, moje první setkání s Danem Brownem a určitě ne poslední, akorát jsem měla u této knihy někdy problém se superhrdinskými schopnostmi hlavního hrdiny.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Bolo pre mňa zaujímavé čítať túto knihu, lebo cirkev ako takú nemusím. A nesklamala ma. Pretože je plná fanatikov.

rencovav
07.02.2016 4 z 5

Šifru mistra Leonarda jsem znala, viděla a četla už dříve, ale třeba takoví Andělé a démoni mě tolik nelákali. Nakonec jsem si ji od kamarádky přeci jen půjčila a byla jsem příjemně překvapená a nadšená. :) Jen filmové zpracování, které jsem zhlédla vzápětí, mě zklamalo. Tohle je příklad toho, že kniha je vždycky nejlepší a vyplatí se přečíst si ji před filmem, protože do něj se nedostane spousta detailů a podstatných souvislostí... :)

Briv
20.01.2016 5 z 5

Pro mě první setkání s Danem Brownem. Na knížku mě navedl můj manžel a dnes jsem mu za to velmi vděčná. Po dlouhé době zase kniha, která mě vtáhla do děje a já jsem ji pomalu nedala z ruky, dokud jsem ji nedočetla. Téma historie protknuté symbologií mě naprosto dostalo. Konec sice trochu přehnaný, ale mě to nevadilo. Určitě doporučuji.

mulderka
17.01.2016 4 z 5

Kvalitní napínavý thriller, který mě nenechal vydechnout do /skoro/ poslední stránky. Jakožto neznaboh jsem od začátku fandila spíš iluminátům - tedy s výhradami, nakonec se naštěstí ukázalo, že moje podezření, že autor jede s katolíky, není tak docela pravdivé.
DB postavil proti sobě, asi záměrně, dva extrémy - zkostnatělou tmářskou církev, za každou cenu po tisíce let bránící svá dogmata a neochotnou vzít na vědomí moderní svět, a "iluminátské" fanatiky vědy, kteří za každým podivuhodným objevem vidí jeho komerční využití, nebo zneužití... ale co kdyby si vědci prostě bádali a vynalézali, kněží se modlili a jeden druhému nelezl na jeho dvoreček??? Hned by bylo na světě líp... ale zase by nebylo o čem vymýšlet dobrodružné knížky :-)

pejty
17.01.2016 5 z 5

Andělé a démoni je sice první kniha od Browna, kde se vyskytuje Robert Langdon, ale rozhodně je ze všech nejlepší. Jako obvykle autor proplétá realitu s fikcí a utváří tak neskutečně napínavé dílo, plné tajemství, historie, záhad a neočekávaných zvratů. Co pro mě byla, ale novinka (velmi příjemná novinka) byly krvavé rituální vraždy, které Brown popisuje velmi drsným stylem, který jsem v jeho knihách jinde nezaznamenal.

Tynyton
09.01.2016 5 z 5

Za mě musím říci, že se jedná o moji nejoblíbenější knihu od Dana Browna, taková srdcová záležitost. Opět mě kniha dokázala neuvěřitelně vtáhnout do děje, nešlo se odpoutat. Zvlášť se mi líbilo prostředí, kde se děj odehrával. Řím, Vatikán. Krátce předtím než jsem ji četla, tak jsem zde byla na dovolené, takže jsem to měla krásně v živých barvách a přispělo to krásnému dokreslení a že to dokreslení prostředí je skvělé. Děj odsýpá, tak jak to v dobré knize má být. Mohu vřele doporučit.

adam.vasko
04.01.2016 3 z 5

Rozhodně pomalejší začátek pana Langdona než jsem čekal, podle mě nejslabší kniha z celé ságy, prozatím. Nicméně to má spád a hezky se to čte. U mě za 3*.

dennie3
13.12.2015 4 z 5

Kniha, která vás pohltí, která vás naučí spoustu věcí, která vás baví. Akorát mi někdy přišla až moc rozvleklá, některé scény by se daly úplně vyškrtnout a ničemu by to neuškodilo.

ttpnkov
08.12.2015 5 z 5

Musím říct, že pan Brown píše velmi poutavě. Kniha má zajímavý příběh, ve kterém na sebe všechno logicky navazuje, který graduje přiměřeně úměrným tempem, které mě bavilo, a navíc jsem během čtení celého příběhu toužila popadnout kufry a odjet prozkoumat Řím na vlastní kůži. Pro mě výborné uvedení do Brownovy tvorby, ke které se časem s radostí vrátím.

tulip131
21.10.2015 3 z 5

Tak tohle se četlo trochu hůř a to kvůli filmu, který je natočený poměrně věrohodně ke knize. Přesto čtivo kvalitní.

Kat965201
18.09.2015

Pecka! :)

juli2
01.09.2015 3 z 5

Trochu moc vleklé, ale nápad dobrý. Konec je zajímavý. Filmová adaptace zklamala.

Oliinecka
23.08.2015 3 z 5

Tempo dobré, ale ten konec... Trochu škoda, že to na konci ztrácí na věrohodnosti....

Sklenička
15.08.2015 4 z 5

Veronika_m: Překombinovaný konec? Přečtěte si Inferno :-)

veronika_m
14.08.2015 3 z 5

Knížka se dobře čte, tak jako vše od Dana Browna. Ale mně ten děj už přišel moc překombinovaný a konec přitažený za vlasy.

prochajda
12.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, zajímavá, čtivá a napínavá. Budu se muset znovu vypravit do Říma :)

rencovav
11.08.2015 4 z 5

Přečetla jsem a tak jako před pár lety u Šifry mistra Leonarda, i teď jsem byla nadšená. Dan Brown prostě umí vtáhnout do děje. Viděla jsem i film a musím říct - Lidi, přečtěte si tuhle knihu, na film se vykašlete. Je v něm všechno překroucené, hlavně co nejvíc akce na co nejkratším časovém úseku. Myslím, že nikdo nemůže být touhle knihou zklamaný, až do samého konce jsem si myslela, že iluminátem je opravdu M.K. Zkrátka - díky za tenhle čtenářský zážitek! :)

Laf
05.08.2015 4 z 5

Pěkné napínavé čtení od první do poslední stránky. Prostě Brown :)