Andělé a démoni

Andělé a démoni
https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55993/bmid_andele-a-demoni-mUt-55993.jpg 4 5469 5469

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

Ninie
15.01.2015 5 z 5

Poslouchala jsem to jako audio knihu a hned po prvním spuštění mě překvapilo, jak je to dlouhé. Poznala jsem, že místy to zbytečně natahuje a až přehání, kdyby to ostrouhal o některé blbosti, kniha by vyšla mnohem zajímavěji. Jinak příběh jako takový velice zajímavý a je to psáno velice čtivě a chytlavě, jde vidět, že Brown má spisovatelský talent, za který by se nestyděl ani Zola :)

martunka
11.01.2015 4 z 5

Dobrá kniha. Bavila mě od začátku do konce.

ivetamerth
04.01.2015 5 z 5

Super! Napínavý příběh, nečekané zvraty, skvěle vykreslené postavy. Víc se mi ale líbil DaVinciho kód.

DarekDevil
26.12.2014 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a napínavá. Konec mi však připadá přeplácaný a dosti natahovaný. Jedna věc je tam hodně mimo a to situace kdy v závěru knihy Robert Langdon, vyskočí z vrtulníku v 6 kilometrové výšce bez padáku, držíce se jen kusu hadru o ploše 2 metry čtvereční a úspěšně s oděrkami přistane ....... no jako paragladistovi mi to hlava nebere jak je toto možné :-)

vikina75
07.12.2014 5 z 5

Řekla bych, že nejlepší co jsem zatím z Browna četla, ještě by mě zajímalo filmové zpracování.

feex8
05.12.2014 5 z 5

Najlepsia Brownova kniha. Nenarocne a putave citanie, dej je velmi dynamicky. Mala som ju precitanu za 2 dni.

Moje hodnotenie: 84%

yerisley
14.11.2014 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně stáhla do děje příběhu. Nemohla jsem se odtrhnout. Měla jsem pocit, jako když to s nimi prožívám. Určitě by si ji měl přečíst každý.

Karča H
29.10.2014 5 z 5

Skvělá kniha s napínavým dějem i propracovanými postavami. Na konci jsem se i rozbrečela.

kachnch
24.10.2014 5 z 5

Od knížky jsem očekávala hodně - a mé očekávání také splnila. Příběh jsem doslova hltala, pokud bych měla na čtení více času, tak věřím, že bych ji přečetla v průběhu pár dní.
Po dlouhé době kniha, u které mě nenapadá asi nic, co bych vytkla.

jana.hud
20.10.2014 5 z 5

Prvních pár stránek nic moc....ale pak už zajímavé, napínavé a čtivé...Líbila se mi víc jak Šifra mistra Leonarda.

mineralka
09.10.2014 5 z 5

Přečteno skoro jedním dechem.

KristýnV
25.09.2014 5 z 5

Brown je prostě úžasný! Anděle jsem z jeho knih četla jako první (což je důležitý poznatek, který rozhodne, jestli se vám budou líbit víc nebo míň než Šifra mistra Leonarda, uvidíte sami, kdo jste nečetli. :)) a líbili se mi asi nejvíc. Na knížce jsem visela a nedokázala jsem od ní ani na chvíli odtrhnout oči! Navíc profesora Langdona si nejde neoblíbit!
Knížka je opravdu někde jinde než film, který se mi sice líbil, ale prakticky 70% důležitých drobností v něm není a místy jsem u něj držela jen kvůli Ewanu McGregorovi a Tomu Hanksovi, ale zbytek mě nijak zvlášť neoslovil.
Zato knížku považuji za jednu z nejlepších v mém živote, možná i dokonce nejlepší! Nápad je to skvělý a provedení mistrné!
Klaním se, pane Browne!! :)

Freedee
18.09.2014 4 z 5

Co dodat. Brown, profesor Langdon, napětí, mystika. Dobré čtení, které baví.

verunka32
26.08.2014 4 z 5

Me Brown proste bavi!

delfin32
26.08.2014 5 z 5

Komentář píšu snad jen pro porovnání knihy a filmu, neboť komentářů ke knize jako takové je zde dost.
Film jsem viděla jako první a líbil se mi. Knihu jsem teď četla až několik let po shlédnutí filmu (a následně pro porovnání jsem si znovu pustila i film) a vychází mi to takhle:

FILM za 50% - KNIHA za 100%

Alduin
21.08.2014 5 z 5

(SPOILER) První dobrodružství profesora Roberta Langdona je velice chytlavé, čtivé a zajímavé. Některé situace mi připadají přitažené za vlasy, takže mi to k vysokoškolskému profesorovi, přestože kdysi sportovně plaval a i nyní je zdatný plavec, moc nesedí. Střetává se zde víra a věda, celé je to prolnuté konspiračními teoriemi s říznou akcí, lovestory samozřejmě také nechybí a ještě se stihne obvinit CERN ze satanismu. Hlavní záporák je vysoký představitel církve a tak, jak je to u Browna zvykem, se zde objevuje i jakýsi elitní zabiják. Problémy hlavního hrdiny s policíí jsou samozřejmostí. Celkově je to výborná kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného dobrodruha.

jirakom
17.08.2014 5 z 5

Kniha oproti filmu je úplně něco jiného...

Jennkie
16.08.2014 4 z 5

Nemůžu si odpustit srovnání s filmem, protože jsem ho viděla dřív, než jsem četla knihu. V knize to končí trochu jinak, ale kupodivu poprvé dávám za pravdu filmařům a více se mi líbí konec, který vymysleli ve filmu. Dává mi více smysl a až na pár drobností je dramatičtější a odpovídá více náboženskému ladění knihy. Co se týká náboženství a Boha, nejsem moc nakloněna vyvrcholení děje postaveném na božském vnuknutí, bylo to podle mě moc křečovité a neodpovídalo to autorovu stylu, který vše řeší formou záhad, hádanek a hlavolamů.
Abych ale pořád nekritizovala, kniha měla i tak zajímavý spád, byla čtivá a prodchnutá spoustou zajímavostí. Je vidět, že si autor podrobně studuje podklady ke knize. Knihu jsem zhltala za 2 dny, i když má přes 500 stran, ale to mi vůbec nevadí :-)

Sabča92
12.08.2014 4 z 5

Knihu právě čtu. začátek mi přišel hodně zdlouhavý a velmi dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ale teď mě to docela baví. Film jsem viděla ale je v hodně okamžicích jiný.

Kloky
10.08.2014 4 z 5

Začátek knihy byl zajímavý, pak pro mě zajímavost začala upadat, až mě kniha nudila. To se naštěstí před půlkou změnilo a a já četla a četla. Kniha byla plná nečekaných zvratů, napínavá a překvapivá. Ostatní děj přebil pro mě nezajímavou část, proto hodnotím 4 hvězdičkami.